3 × یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

داستان الکسا ملی چیست؟

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 5 دیدگاه | اخبار داخلی، اینترنت

اگر کمی از درباره نحوه رتبه بندی میزان بازدید سایت ها اطلاعات داشته باشید، حتما نام الکسا را شنیده اید. الکسا یا Alexa برای رتبه بندی سایت های جهان بر اساس میزان و نوع ترافیک استفاده می شود. به نظر می رسد در یک پروژه ایرانیزه شده دیگر می خواهیم نمونه داخلی الکسا را هم داشته باشیم. در ادامه باترنجی همراه باشید تا ببینیم داستان الکسا ملی چیست؟

الکسا ملی

این سرویس در حالت عادی ترافیک وب سایت ها را به وسیله اکستنش‌های همکار یا اکستنشن خودش تخمین می زند اما اگر داده دقیق می خواهید، با یک حساب کاربری در آن باز کنید. متاسفانه باید گفت که این پلتفرم به دامنه های ایرانی یا ir سرویس ارایه نمی دهد. این سبب می شود که در مقایسه سایت های ایرانی حتی که دامنه ir یا com یا هر دامنه ای دیگری دارند برای مقایسه یک سیستم ناعادلانه صورت بگیرد. گروهی از محققان پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات سامانه‌ای برای رتبه‌بندی سایت‌ها ارائه کردند.

یکی از محققان این طرح گفت: در پروژه اجرا شده اقدام به راه‌اندازی سامانه‌ای برای رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها بر اساس لاگ شبکه و سیستم شده است.

وی با بیان اینکه این رتبه‌بندی بر اساس میزان محبوبیت سایت‌ها است، اظهار کرد: در سایت راه اندازی شده علاوه بر معرفی ۵ سایت برتر، ۵۰۰ سایت برتر شبکه ایران نیز قابل دسترسی است. در این سامانه علاوه بر رتبه‌بندی، تحلیل‌های دقیق‌تری از هر وب سایت ارائه می‌شود تا صاحبان هر وب‌سایت بتوانند وضعیت خود را با سایت‌های رقیب مقایسه کنند و با اتخاذ استراتژی‌هایی بتوانند وب سایت خود را برای بازار هدف ارتقا دهند.

محقق این طرح با بیان اینکه در این رتبه‌بندی درصد رشد و ارتقای هر سایت نیز قابل مشاهده است، خاطر نشان کرد: در این رتبه‌بندی داده‌هایی ارائه می‌شود که بر اساس آن می‌توان تشخیص داد که سایت‌هایی که دارای رتبه‌های بالایی هستند، چه تصمیماتی اتخاذ کرده‌اند.

بزرگوار اعلام تعداد کاربران را از دیگر خدمات این سامانه نام برد و یادآور شد: این رتبه بندی بر اساس الگوریتم‌های بیگ‌دیتا به دست می‌آید؛ به این معنا که کلاسترهای بیگ دیتا پردازش‌ می‌شوند و بر اساس معیارهای روزانه، ماهیانه و میانگین آنها، به وب‌سایت‌ها امتیاز داده می‌شود و مشخص می‌شود که وب سایت چه رتبه‌ای دریافت کرده است.

وی با تاکید بر اینکه این طرح شبیه الکسا است، اظهار کرد: البته کار رتبه‌بندی الکسا بر اساس تخمین است؛ اما در این طرح رتبه بندی دقیق و بر اساس الگوریتم‌های بیگ دیتا انجام خواهد شد.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید الکسا ایرانی که حتی هنوز نام ندارد و خود با این عنوان رونمایی کرده، می تواند موفق باشد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Mohammad 13759
  ترنجِ نرسیده
  2
  5

  نخیر ،

 2. Amin B3DA
  Amin B3DAAminB3DA
  ترنجِ خیلی رسیده
  4
  2

  همه چی رو میخوان ملی کنن. آخه الکسا با اون قدرت و آماردهی و… اینا عمرا بتونن. کلی پول توش میریزن تهش میشه عین سایت یوز و پارسی جو

 3. Avatar
  Chalton
  ترنجِ نرسیده
  1
  3

  این مملکت کی کاملا به فنا میره راحت شیم

 4. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  بیخیاااااااااااال حاجی 😐

 5. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده
  1
  3

  تازه مدعی شده این یکی بهتر و دقیقتره!!!یاد زنه تو اخبار میفتم که تو راهپیمایی در اومد گفت به کوری چشم شبکه های معاند یه عکس میگیرم و با همین نت ملی میفرستم براشون!!!با نت ملی و موقعی که ارتباط بین المللی قطع بود عکس فرستاد برا بی.بی.سب!!!کشته مرده صداقت مثال زدنیشونم!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,446 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,991 ترنج
 3. 3# m.b - 14,147 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,255 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,602 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,999 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,993 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی