1 × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

افزایش بی سابقه شکایات از کیفیت اپراتورها آبان ۹۸

نوشته

1 سال قبل | 16 دیدگاه | اخبار داخلی، اینترنت

آبان ماه اوضاع مناسبی نه برای اینترنت نه برای کسب و کارهای اینترنتی و نه برای کاربران نبود. در این بین همه انگشت ها به سوی اپراتورها نشانه رفت. به همین دلیل شاهد افزایش بی سابقه شکایات از کیفیت اپراتورها آبان ۹۸ هستیم. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

افزایش بی سابقه شکایات از کیفیت اپراتورها آبان ۹۸

سرعت و کیفیت اینترنت از مواردی است که همواره برای کاربران دغدغه است؛ در حال حاضر سامانه جامع رسیدگی و پاسخگویی به شکایات شبکه‌های ارتباطی و فناوری اطلاعات در پورتال سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی قرار گرفته تا کاربران با مراجعه به این سامانه اعتراضات خود نسبت به خدمات اپراتورها را با ذکر مکان جغرافیایی اعلام کرده و منتظر پیگیری موضوع از طرف رگولاتوری باشند.

از طرفی اداره کل حفاظت از حقوق مصرف‌کنندگان معاونت امور پستی، ارتباطی و فناوری اطلاعات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، گزارش ماهانه سامانه ثبت و پاسخگویی به شکایات مشترکان خدمات ارتباطی (سامانه ۱۹۵) تا پایان آبان ماه سال جاری را منتشر کرده است.

شکایات ثبت‌شده در سامانه سپاس حاکی از آن است که بیش‌تر این شکایات، در حوزه خدمات اینترنتی هستند، همان‌طور که چندی پیش هم سید محمد امامی -مدیرکل حفاظت از حقوق مصرف‌کننده سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی- اعلام کرده بود که بیشترین شکایت مشترکین مربوط به حوزه اینترنت است.

مهم‌ترین نتایج حاصل از تحلیل داده‌های استخراج‌شده از شرکت مخابرات حاکی از ‌آن است که در  آبان ماه در حوزه اینترنت، ۱۵۴۶ شکایت ثبت شده که ۶۷.۵ درصد شکایات مربوط به پشتیبانی و ارائه خدمات بوده و در آبان ماه نسبت به مهر ماه و شهریور ماه کاهش داشته است. همچنین تعداد شکایات رسیدگی‌شده در آبان ماه نسبت به مهر ماه ۲۲ درصد کاهش داشته، درحالی‌که تعداد شکایات ثبتی در همین بازه چهار درصد کاهش داشته است. با توجه به این آمار می‌توان نتیجه گرفت عملکرد این اپراتور در رسیدگی به شکایات در آبان ماه نسبت به مهر ماه کاهش ۱۸ درصدی داشته است.

در اپراتور همراه اول، در  آبان‌ماه در حوزه اینترنت، ۴۵۸ شکایت ثبت شده که ۴۳ درصد شکایات مربوط به کیفیت سرویس بوده و در آبان ماه نسبت به مهرماه افزایش داشته است. همچنین تعداد شکایات رسیدگی‌شده در آبان ماه نسبت به مهرماه ۱.۷ درصد افزایش داشته، در حالی‌ که تعداد شکایات ثبتی در همین بازه ۱۰.۹ درصد افزایش داشته است. با توجه به این آمار می‌توان نتیجه گرفت عملکرد این اپراتور در رسیدگی به شکایات در آبان ماه نسبت به مهر ماه کاهش ۹.۲ درصدی داشته است.

در اپراتور ایرانسل، در  آبان‌ماه در حوزه اینترنت ۶۲۰ شکایت ثبت شده که ۴۷.۲ درصد شکایات مربوط به کیفیت سرویس بوده و در آبان ماه نسبت به مهرماه افزایش داشته است. هم‌چنین تعداد شکایات رسیدگی‌ شده در آبان ماه نسبت به مهر ماه ۲۹.۷ درصد افزایش داشته، در حالی‌ که تعداد شکایات ثبتی در همین بازه ۵۱.۹ درصد افزایش داشته است. با توجه به این آمار می‌توان نتیجه گرفت عملکرد این اپراتور در رسیدگی به شکایات در آبان ماه نسبت به مهر ماه کاهش ۲۲.۲ درصدی داشته است.

همچنین در اپراتور رایتل، در  آبان‌ماه  در حوزه اینترنت ۵۷ شکایت ثبت شده که ۵۲.۶ درصد شکایات مربوط به کیفیت سرویس بوده و در آبان ماه نسبت به مهرماه افزایش داشته است. همچنین تعداد شکایات رسیدگی‌شده در آبان ماه نسبت به مهر ماه ۳۱.۲ درصد افزایش داشته، درحالی‌که تعداد شکایات ثبتی در همین بازه ۵۱.۹ درصد افزایش داشته است. با توجه به این آمار می‌توان نتیجه گرفت عملکرد این اپراتور در رسیدگی به شکایات در آبان ماه نسبت به مهر ماه کاهش ۲۲.۲ درصدی داشته است.

شما از کیفیت ارایه خدمات و اینترنت اپراتور خود چقدر راضی بودید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Faridam FaridFaridam Farid
  ترنجِ نرسیده
  10
  4

  دیگه داریم مث انسان هایی نخستین میشیم کاش حداقل طبیعت بکر رو داشتیم لختی با دو سه تا برگ میزدیم بیرون 😐

 2. hamid rezaGalaxy die
  ترنجِ رسیده
  1
  3

  😐

 3. ALiKiNG
  ترنجِ نرسیده
  3
  8

  عشقش مادرش
  عشقم مادرش

 4. AfsonAfson
  ترنجِ نرسیده
  8
  3

  گوشی من اصلا 4جی نمیشه این چند روز

 5. ßÅÐ ßøy
  ترنجِ نرسیده
  8
  3

  نت من حالت معمولی داره نه بده نه خوب 🙆

 6. ALiKiNG
  ترنجِ نرسیده
  2
  9

  دستت و ارادت رو باید بوسید ک تا میای خودت رو واجب میدونی ب همه ی منفی میدی
  درود ب شرف تمام پشت کوهیا🌹🌹

 7. Amir galaxyAmir galaxy
  ترنج لاگژری
  15
  3

  نت ایرانسل من بلانسبت گوه هم بالا نمیاره…

 8. Milad7milad7ir
  سوپر ترنج
  7
  4

  پوشش ایرانسل تو شهر ما افتضاحه 😐

 9. Milad7milad7ir
  سوپر ترنج
  9
  3

  تو این مملکت شکایت کردن فایده ای هم داره؟ 😐

 10. Chalton
  ترنجِ نرسیده
  6
  6

  در این روز ها فقط دوستی و هم دلی به درد میخوره

 11. Faridam FaridFaridam Farid
  ترنجِ نرسیده
  3
  3

  با پشتیبانی تماس میگیرم میگم نت مشکل داره فورجی پایدار نیست میگن مشکل از apn هست میگم درسته میگن مشکل از پروکسیت هست میگم درسته بعد که هیچی به ذهنش نمیرسه میگه گوشیت خرابه آقا اصلا گوشی من خراب پ بگو چرا این چار پنج گوشی دیگه دور برم هم همزمان خراب شدن.

 12. Mr_asterkyMr_asterky
  ترنجِ رسیده

  توی منطقه ما تو فاز نوسازش نه همراه اول ونه ایرانسل و رایتل آنتن نمیده

 13. MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده
  1
  1

  خدتییش اگر همه مردم راه شکایت رو بلد بودن این آمار ضربدر ده هزار میشد!!!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,912 ترنج
 2. 2# ahmad - 17,081 ترنج
 3. 3# m.b - 15,543 ترنج
 4. 4# Mahdi - 13,488 ترنج
 5. 5# Sajad - 12,476 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,481 ترنج
 7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,152 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,787 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی