1 × یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

استفاده از موبایل در هنگام رانندگی آمار تکان دهنده ای دارد

نوشته

1 سال قبل | 3 دیدگاه | اسمارت‌فون

با وجود آن‌که مدت‌هاست پیرامون استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، هشدارهای مختلفی به مردم داده می‌شود و دولت‌ها سعی کرده‌اند با ارایه برنامه‌های آموزشی و تنبیهی گوناگون، استفاده از این وسیله ارتباطی هوشمند را در حین رانندگی متوقف کنند، بازهم شاهد آن هستیم که استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، عملی فراگیر است. استفاده از موبایل در هنگام رانندگی آمار تکان دهنده ای دارد و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

استفاده از موبایل در هنگام رانندگی

استفاده از موبایل در هنگام رانندگی

استفاده از موبایل در هنگام رانندگی

از بین هر صد راننده، به طور متوسط نیمی از آن‌ها در حین رانندگی، به جاده نگاه نکرده و مشغول استفاده از تلفن همراه خود هستند. در ادامه این آمار، عنوان شده که بین ۱۰ الی ۲۰ درصد از این رانندگان، پس از عدم توجه به جلو، از جاده منحرف می‌شوند. در آماری دیگر، مطابق اعلام اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا یا NHTSA، در سال ۲۰۱۷، بیش از ۳۰۰۰ نفر بر اثر حوادث ناشی از حواس پرتی، جان باختند.

داده‌های ارایه شده توسط پلتفرم TrueMotion بدست آمده‌اند. این زیرساخت که توسط شرکت‌های بیمه مورد استفاده قرار می‌گیرد، با جمع آوری داده‌های مربوطه، به محققان کمک می‌کند تا چرایی استفاده مردم از تلفن همراه در حین رانندگی را متوجه شوند. مطابق این داده‌ها، یک پنجم رانندگان، ۵ الی ۱۰ درصد از اوقات خود را در هنگام رانندگی حواس پرت هستند. یک دهم رانندگان، ۱۵ الی ۲۰ درصد از اوقات خود را به حواس پرتی سپری می‌کنند. ۵ درصد از رانندگان، ۲۵ الی ۳۰ درصد از زمان رانندگی خود را در حالت حواس پرتی طی می‌کنند.

و در نهایت، یک درصد از رانندگان، نیمی از زمان رانندگی خود را حواس پرت هستند. به عبارت دیگر، یک نفر از هر صد راننده‌ای که با او در جاده مواجه می‌شوید، نیمی از زمان رانندگی خود را به عاملی غیر از مسیر روبرویی توجه می‌کند.

در دیگر آمار این گزارش، که توسط اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌های آمریکا بدست آمده، ذکر شده است که در سال ۲۰۱۷، ۳۱۶۶ نفر در تصادفات رانندگی ناشی از حواس پرتی کشته شده‌اند. ۱۴ درصد از این افراد، در هنگام وقوع حادثه درگیر فعالیت با تلفن همراه خود بوده‌اند. بسیاری از خودروهای جدید، به قابلیت‌های اتصال هوشمند تلفن همراه، نظیر اپل کارپلی یا اندروید اتو مجهز شده‌اند،

اما مطابق تحقیقات NHTSA، هنوز هم افراد زیادی استفاده معمولی از تلفن همراه را ترجیح می‌دهند. پیش‌بینی می‌شود مدت زمان بسیار زیادی تا روز عدم استفاده از تلفن همراه در حین رانندگی، باقی مانده باشد.

شما چطور؟ استفاده از موبایل در هنگام رانندگی در فرهنگ شما هست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  تقریبا همه همین کار را میکنند

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,875 ترنج
 2. 2# ahmad - 17,041 ترنج
 3. 3# m.b - 15,517 ترنج
 4. 4# Mahdi - 13,451 ترنج
 5. 5# Sajad - 12,453 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,437 ترنج
 7. 7# Dr.Nazer - 9,244 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 9,192 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,150 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,787 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی