حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

طرح فروش صندلی اتوبوس های تهران به صورت اینترنتی با طرح DRT

نوشته

3 سال قبل | 4 دیدگاه | اخبار داخلی

با گران شدن قیمت بزنین شاهد افزایش استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی هستیم و اتوبوسرانی تهران برای مدیریت این وضعیت تصمیم به اجرای طرح DRT گرفته است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره طرح فروش صندلی اتوبوس های تهران به صورت اینترنتی با طرح DRT صحبت کنیم.

فروش صندلی اتوبوسرانی تهران با طرح DRT

فروش صندلی اتوبوسرانی تهران با طرح DRT

فروش صندلی اتوبوسرانی تهران با طرح DRT

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران می گوید در حال حاضر آمار دقیقی در این زمینه مشخص نشده و در حال بررسی این موضوع هستیم، ولی با توجه به شرایط موجود راهکارهای زیادی پیش‌بینی شده است. یکی از این راهکارها امکان خرید صندلی برای مسیرهای خاص توسط مسافر است که این سیستم DRT نام دارد.

سنندجی ادامه داد:

به طور مثال مسیر میدان ونک به آزادی در ساعات پیک ترافیک مسافران زیادی دارد ولی در ساعات غیرپیک تعداد مسافران به شدت کاهش می‌یابد. بر همین اساس می‌توانیم برای دو ساعتی که اوج ترافیک است، فروش ساعتی صندلی‌های اتوبوس را انجام دهیم. به طور مثال مسافرین می‌توانند از ساعات 7 تا 7:10 را یک صندلی برای خود خریداری کنند.

سیستمی نیز در این زمینه تهیه شده و امیدواریم در آذرماه راه‌اندازی شود، البته نرخ بلیت این صندلی‌ها کمی بیشتر از اتوبوس‌های معمولی است ولی راهکار مناسبی با توجه به شرایط موجود پیش‌بینی می‌شود.

وی تاکید کرد: خرید صندلی و رزرو آن سبب می‌شود تا متوجه شویم میزان تقاضا در یک مسیر چه تعداد است و بر همان اساس اتوبوس به تعداد مناسب در زمان خاص پیش‌بینی کنیم. همچنین این موضوع سبب می‌شود که رانندگان اتوبوس‌ مجبور نباشند با سرفاصله کوتاه یا مسافران اندک تردد کنند.

برای مسیر نیایش ـ جنت آباد و ونک ـ‌ آزادی در ساعات خاص که مسافران زیادی دارند، فروش صندلی‌های اتوبوس به صورت پایلوت آغاز خواهد شد و مسافران می‌توانند به صورت اینترنتی مشابه اتوبوس‌های بین‌شهری صندلی رزرو کنند.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهر تهران خاطرنشان کرد: همچنین جهت افزایش ظرفیت اتوبوس‌ها در پایتخت ساماندهی اتوبوس‌های دربستی که مربوط به سرویس ادارات است را در دستور کار قرار دادیم و براساس بررسی‌ها مسیرهایی مشابه که اتوبوس‌های آن مسافران اندکی دارند، ادغام شده و درواقع همه مسافران با یک اتوبوس جابجا خواهند شد.

نظر شما چیست؟‌ فکر می کنید طرح DRT اتوبوسرانی تهران موفق باشد؟

اشتراک در
اطلاع از
4 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Amin B3DA

کلمه رزرو صندلی فک کنم بهتر بود تا فروش صندلی

Chalton

مثل این که تکذیب کردن

Ashil

صندلی اتوبوس‌های تهران فروشی میشه ، یعنی اگر بخوای روی صندلی بنشینی باید پول پرداخت کنی.
نکنه میخواید پایتخت رو گرون کنید که پولدارها بمونن؟ این چه مدیریتی هست ؟ هم آسایش و رفاه رو از مردم میگیرید هم پولشون رو چند وقت دیگه هم گاز خردل تو هوا پخش میکنن
میگن مردم عزیزمون میتونن آزادانه تنفس کنن ولی اگه اکسیژن می‌خوان باید کپسول بخرن.

Milad7

صندلی هم لاکچری شد 😐

رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)