15 + 12 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

اس ام اس کد فعال سازی رجیستری هزینه ۳۰۷۴ تومانی خواهد داشت

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 14 دیدگاه | اخبار داخلی

طرح رجیستری تا کنون هزینه گمرکی واردات دستگاه را اجباری کرده بود. در این بین برای ثبت و انتقال مالکیت دستگاه ها نیاز به اس ام اس کد فعال سازی رجیستری دارید. امروز خبر می رسد که از این به بعد اس ام اس کد فعال سازی رجیستری هزینه ۳۰۷۴ تومانی خواهد داشت. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

 هزینه اس ام اس کد فعال سازی رجیستری

اس ام اس کد فعال سازی رجیستری

اس ام اس کد فعال سازی رجیستری

کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، تعرفه سرویس ثبت شناسه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت (IMEI ) را ۳۰۷۴ تومان تصویب کرد. با اجرای طرح رجیستری یکی از مهم‌ترین مواردی که باید به آن توجه کرد، دریافت کد IMEI است. کد IMEI برای هر تلفن همراه منحصر به فرد است، یعنی هیچ دو دستگاهی نیستند که کد IMEI مشابهی داشته باشند. این موضوع سبب می‌شود تشخیص و پیگیری موبایل‌های دزدیده یا گم‌شده ممکن شود؛ مواردی که به عنوان بعضی از اهداف ریجستری هم به آن اشاره شده است.

اما کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی در جلسه شماره ۲۹۶ خود در آبان ماه سال جاری، در اجرای تبصره ماده واحده قانون تعیین تعرفه‌های خدمات مرکز توسعه تجارت الکترونیکی مصوب تاریخ ۲۰ خردادماه سال ۹۳ مجلس شورای اسلامی، نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسه رهگیری کالا، با شناسه ۱۳۰۷۱۶۹۰۰۰ سازمان اداری و استخدامی کشور، برای تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت را تصویب کرد.

در این مصوبه، با اشاره به نوع و تعرفه خدمت ثبت شناسنامه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت، آمده است:

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی شناسه رهگیری کالا برای تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت، IMEI را با هدف مدیریت یکپارچه شناسه رهگیری و جلوگیری از قاچاق این تجهیزات، پس از بررسی یکتایی این شناسه‌ها در کل کشور و اعتبارسنجی آنها در زیرسامانه همتا و در بستر سامانه جامع تجارت ثبت می‌کند.

همچنین سقف تعرفه ثبت شناسه رهگیری تجهیزات با قابلیت نصب سیم‌کارت، ۳۰ هزار و ۷۴۰ ریال (۳۰۷۴ تومان) برای یک بار و در زمان ثبت آن، تعیین شد. این تعرفه از اشخاص حقیقی و حقوقی که در چارچوب قوانین و مقررات مجاز به واردات یا ثبت شناسه این تجهیزات هستند، در زمان ثبت در سامانه همتا اخذ می‌شود.
البته چنانچه یک کالا دارای بیش از یک شناسه رهگیری باشد، ثبت همه شناسه‌های آن در حکم ثبت یک شناسه است. همچنین به منظور رونق تولید و حمایت از تولیدکننده داخلی، این تعرفه شامل تجهیزات تولید داخل که قابلیت نصب سیم‌کارت دارند، نمی‌شود.

مرکز توسعه تجارت الکترونیکی موظف است تا پایان سال ۱۳۹۸ گزارش عملکرد خود در اجرای این مصوبه را به سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی ارائه کند و این تعرفه تا پایان فروردین ۹۹ قابل اعمال است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید که این مبلغ برای اس ام اس کد فعال سازی رجیستری منطقی است؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  android 10
  ترنجِ نرسیده
  12
  2

  علی برکت الله…

 2. afsoon
  afsoonafsoon
  ترنج لاگژری
  12
  3

  ریجستری چند برابر شده اینم اینجوری .یهویی بگید گوشی نخرید .سالی شش ملیون گوشی هزینه ریجستری و پیامک میشه ملیارد ها تومن پول .بجای این که از هزینه های دولت کم بشه تا کمبود بودجه حل بشه از جیب مردم بیچاره بر میدارن .ظلم پایدار هست ضرب المثل ها دروغ بود

 3. Avatar
  Chalton
  ترنجِ نرسیده
  28
  1

  میدونید چی واسه ادم زور داره؟؟؟؟؟ اینکه جلوی دوربین لبخند میزنن و انگار نه انگار اتفاقی افتاده،قشنگ با لبخندشون میگن مردم زیاد زر زر کنید میکشیمتون،و هزاران هزار معنی دیگه در لبخند این بی همه چیزا نهفته است،بنزین رو کردن 3 هزار تومان مردم تظاهرات کردن اونا هم ریختن مردم رو کشتن،اینترنت رو قطع کردن که بفهمونن ما ها برده ای بیش نیستیم،زیاد هم حرف بزنیم با تیر میزنن میکشن.
  ولی اینو بدونید کی بهتون گفتم روزی میرسه که دیگه مرگ واسه مردم مهم نیست میریزن بیرون کاری با اینا میکنن که تاریخ خجالت بکشه از بیانش.

 4. Mr_asterky
  Mr_asterkyMr_asterky
  ترنجِ رسیده
  8
  1

  دیگه چه خبر….

 5. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج
  7
  1

  دیگه چی؟؟؟ =)) لعنتی ها چه ذهن خلاقی برای تیغ زنی دارن

 6. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده
  11
  1

  یعنی از گوه کره میگیرن بیشرفا.تنها کشوری هستیم که مالیات رو سر حقوقت کم میکنن سر خرید کالا ازت میگیرن سر ثبتش ازت میگیرن چپ بری مالیات میگیرن راست بری مالیات(باج)میگیرن.جالبه دبستان بودیم مینوشتن علت اصلی انحطاط سلسله های قبلی همه بدون استثنا اولین دلیل و اولین نشانشون افزایش بی رویه مالیات بوده!!!دیگه فکر کنم بقیش مشخصه!

 7. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  لعنت به این همتا که الان باید 2 توم پول مفت روی خرید گوشی بدم به این لعنتی 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,313 ترنج
 3. 3# m.b - 14,513 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,657 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,878 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,082 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,067 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
safarmarket
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی