1 + ده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

توقف تولید پراید به صورت کامل از مرداد ۹۹

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 3 دیدگاه | اخبار داخلی ، خودرو

بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، تولید پراید از ابتدای مرداد ۹۹ و تولید پژو ۴۰۵ از ابتدای خرداد ۹۹ متوقف خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره توقف تولید پراید به صورت کامل از مرداد ۹۹ صحبت کنیم.

توقف تولید پراید

پراید

پراید

رئیس سازمان ملی استاندارد از مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد برای توقف تولید پراید و پژو 405 GLX از سال 99 خبر داد. نیره پیروزبخت گفت: «احتمالا خودروهای دیگری نیز مشمول توقف تولید خواهند شد.»

نیره پیروزبخت در حاشیه مراسم روز ملی کیفیت در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد، اعلام کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«در این جلسه مصوب شد تولید پراید به طور کامل از ابتدای مرداد 99 متوقف شود و تولید پژو 405 GLX نیز از ابتدای خرداد 99 متوقف خواهد شد.»

پیروزبخت ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ «خودروسازان برنامه ادامه تولید برخی خودروهای قبلی در دستور کار دارند و در عین حال اگر شرایط ایجاب کند، خودروهای جدید نیز جایگزین خودروهایی که تولیدشان متوقف شده، خواهند شد.»

رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: «در مورد توقف سایر خودروهای قدیمی نیز طی 6 ماه آینده گزارشی توسط سازمان ملی استاندارد تنظیم و به شورای عالی استاندارد ارائه خواهد شد تا به تصویب برسد.»

پیروزبخت با تاکید بر اینکه یکباره نمی‌توانیم تولید همه خودروها را متوقف کنیم، گفت: «توقف تولید خودروهای قدیمی به صورت پلکانی صورت خواهد گرفت.»

چرا قیمت پراید به ۵۰ میلیون تومان رسید؟

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ «سعی می‌کنیم تا پایان سال یک بار دیگر جلسه شورای عالی استاندارد را تشکیل دهیم و در مورد توقف تولید برخی خودروهای دیگر تصمیم‌گیری کنیم.»

پیروزبخت در نهایت اعلام کرد:

«ممکن است تولید خودروهای دیگر نیز متوقف شود که البته باید وزارت صنعت برای جایگزینی این خودروها برنامه‌ریزی کند.»

در روزهای اخیر با افزایش شدید قیمت خودروهای داخلی روبه‌رو بودیم که یکی از دلایل اصلی آن، عدم تحویل خودرو از سوی خودروسازان است. در این شرایط، توقف تولید پراید التهاب بازار را افزایش می دهد. بنابراین باید سایپا برنامه مناسبی برای جایگزین پراید داشته باشد. در ماه های اخیر چندین بار خبر توقف تولید پراید در فضای مجازی منتشر شد. پس از مدتی، اعلام شد تولید پژو ۴۰۵ نیز متوقف می شود.

نظر شما درباره توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ چیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. SHAHAB_MSD
  SHAHAB_MSDSHAHAB_MSD
  ترنجِ نرسیده

  ۴۰۹۹ ؟

 2. afsoon
  afsoonafsoon
  ترنجِ خیلی رسیده
  1
  2

  چه فایده حدالقل قیمت می‌ره ده ملیون بیشتر واسه تیبا که همون پراید هست

 3. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری

  ملت هجوم آوردن برای خرید پراید در نتیجه قیمتش افزایش زیادی داشته 😐

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,646 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,820 ترنج
 3. 3# m.b - 12,487 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,623 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,153 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,391 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,813 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,539 ترنج
کانال تلگرام ترنجی