حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

توقف تولید پراید به صورت کامل از مرداد ۹۹

نوشته

4 سال قبل | 3 دیدگاه | اخبار داخلی، خودرو

بر اساس جدیدترین اطلاعات منتشر شده، تولید پراید از ابتدای مرداد ۹۹ و تولید پژو ۴۰۵ از ابتدای خرداد ۹۹ متوقف خواهد شد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره توقف تولید پراید به صورت کامل از مرداد ۹۹ صحبت کنیم.

توقف تولید پراید

پراید

پراید

رئیس سازمان ملی استاندارد از مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد برای توقف تولید پراید و پژو 405 GLX از سال 99 خبر داد. نیره پیروزبخت گفت: «احتمالا خودروهای دیگری نیز مشمول توقف تولید خواهند شد.»

نیره پیروزبخت در حاشیه مراسم روز ملی کیفیت در پاسخ به سوال خبرنگاران در خصوص مصوبه شب گذشته شورای عالی استاندارد، اعلام کرد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌

«در این جلسه مصوب شد تولید پراید به طور کامل از ابتدای مرداد 99 متوقف شود و تولید پژو 405 GLX نیز از ابتدای خرداد 99 متوقف خواهد شد.»

پیروزبخت ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ «خودروسازان برنامه ادامه تولید برخی خودروهای قبلی در دستور کار دارند و در عین حال اگر شرایط ایجاب کند، خودروهای جدید نیز جایگزین خودروهایی که تولیدشان متوقف شده، خواهند شد.»

رئیس سازمان ملی استاندارد افزود: «در مورد توقف سایر خودروهای قدیمی نیز طی 6 ماه آینده گزارشی توسط سازمان ملی استاندارد تنظیم و به شورای عالی استاندارد ارائه خواهد شد تا به تصویب برسد.»

پیروزبخت با تاکید بر اینکه یکباره نمی‌توانیم تولید همه خودروها را متوقف کنیم، گفت: «توقف تولید خودروهای قدیمی به صورت پلکانی صورت خواهد گرفت.»

چرا قیمت پراید به ۵۰ میلیون تومان رسید؟

وی ادامه داد:‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ «سعی می‌کنیم تا پایان سال یک بار دیگر جلسه شورای عالی استاندارد را تشکیل دهیم و در مورد توقف تولید برخی خودروهای دیگر تصمیم‌گیری کنیم.»

پیروزبخت در نهایت اعلام کرد:

«ممکن است تولید خودروهای دیگر نیز متوقف شود که البته باید وزارت صنعت برای جایگزینی این خودروها برنامه‌ریزی کند.»

در روزهای اخیر با افزایش شدید قیمت خودروهای داخلی روبه‌رو بودیم که یکی از دلایل اصلی آن، عدم تحویل خودرو از سوی خودروسازان است. در این شرایط، توقف تولید پراید التهاب بازار را افزایش می دهد. بنابراین باید سایپا برنامه مناسبی برای جایگزین پراید داشته باشد. در ماه های اخیر چندین بار خبر توقف تولید پراید در فضای مجازی منتشر شد. پس از مدتی، اعلام شد تولید پژو ۴۰۵ نیز متوقف می شود.

نظر شما درباره توقف تولید پراید و پژو ۴۰۵ چیست؟

اشتراک در
اطلاع از
3 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
SHAHAB_MSD

۴۰۹۹ ؟

afsoon

چه فایده حدالقل قیمت می‌ره ده ملیون بیشتر واسه تیبا که همون پراید هست

Milad7

ملت هجوم آوردن برای خرید پراید در نتیجه قیمتش افزایش زیادی داشته 😐

رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)