نه + 20 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

تشخیص عکس دستکاری شده با فتوشاپ توسط محصولی از ادوبی

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 3 دیدگاه | نرم افزار

این روزها مشکل اخبار دورغین “Fake News” با گسترش دیپ فیک تصویری (عکس یا ویدیو) حتی بیشتر از قبل هم شده است. در همین راستا یکی از پروژه‌های جدید در مراسم ادوبی مکس پروژه About Face است که امکان شناسایی عکس‌های فوتوشاپ شده را به ما می‌گوید. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره تشخیص عکس دستکاری شده با فتوشاپ توسط محصولی از ادوبی صحبت کنیم.

تشخیص عکس دستکاری شده با فتوشاپ

تشخیص عکس دستکاری شده با فتوشاپ

تشخیص عکس دستکاری شده با فتوشاپ

شرکت ادوبی کنفرانس سالانه خود موسوم به Max را چند روز پیش برگزار کرد تا در جریان آن مهمترین اتفاقات خانواده خود را معرفی کرده و یا به بررسی فرصت‌های جدید بپردازد.

یکی از پروژه‌های مستقل مهندسان این شرکت About Face است که به بیان ساده تلاش می‌کند تا با استفاده از هوش مصنوعی به دستکاری شدن عکس‌هایی که به آن داده می‌شود، پی ببرد.

در این کنفرانس یکی از مهندسان ادوبی چندین تصویر را به نرم‌افزار می‌دهد تا مشخص کند که نرم‌افزار ابری Adobe Creative Cloud تا چه حد می‌تواند فوتوشاپی بودن آنها را حدس بزند. این نرم‌افزار در واقع تلاش می‌کند تا با بررسی تصویر به صورت مجموعه پیکسل، درصد احتمال دستکاری شدن محتوای پیکسل‌ها در یک فضای محدود را به صورت کلی استخراج کرده و به شما بگوید که ممکن است عکسی که می‌بینید دستکاری شده باشد یا خیر.

یکی از ویژگی‌های جالب این ابزار آن است که از تصویر بارگذاری شده برای سرور یک نقشه گرمایی یا همان Heat Map ایجاد کرده و به کاربر می‌گوید که میزان استرس و درصد احتمال دستکاری در کدام بخش‌های تصویر بیشتر است.

علاوه بر این، ابزار معرفی شده قابلیت بازگردانی تغییرات احتمال داده شده را نیز دارد و برای مثال اگر فردی عکسی را دستکاری کرده و گونه‌های صورت شخص حاضر در عکس را کشیده باشد، می‌توان با استفاده از این قابلیت نرم‌افزار، تغییرات اعمالی را بازگردانی کرد. این ابزار هنوز در مراحل ابتدایی خود قرار دارد ولی مسلماً با توسعه بیشتر می‌تواند در موارد بسیار زیادی کاربرد داشته باشد.

نظر شما چیست؟ واقعا باید ابزاری وجود داشته باشد تا محتوای دستکاری شده شناسایی شود، اینطور نیست؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. _V_
  _V_Vaez
  ترنج لاگژری
  2
  1

  چه باحال!

 2. Milad7
  Milad7milad7ir
  سوپر ترنج

  نایس 😛

 3. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده

  خیلی از فیک نیوزها اینطوری اثرشون رو از دست میدن.البته هستن کسایی که باورشون کنن ولی در کل ابزار مفیدیه.هر چند برای این قضیه هم مطمئنا راه دور زدن پیدا میکنن!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,239 ترنج
 3. 3# m.b - 14,434 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,573 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,804 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,073 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,064 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
تبلیغات متنی و بنری
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی