سه + هفده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

مایکروسافت می گوید هکرهای ایرانی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا را هدف قرار داده اند

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 6 دیدگاه | امنیت

گزارشی که از سوی بخش حفاظت اطلاعات و امنیت مایکروسافت منتشر شده می گوید هکرهای ایرانی موسوم به بچه‌گربه دلربا سعی در رخنه به ایمیل افراد مرتبط با ستاد انتخاباتی یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا داشته‌اند. مایکروسافت می گوید هکرهای ایرانی یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۰ امریکا را هدف قرار داده اند، در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

هکرهای ایرانی

روز گذشته مایکروسافت مدعی شد که شواهدی پیدا کرده است که هکرهای ایرانی (هکرهایی با موقعیت مکانی ایران) تلاش کرده‌اند به حساب‌های ایمیل متعلق به یک نامزد انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۲۰ آمریکا دسترسی پیدا کنند.

در گزارش مذکور که شرح کامل آن از طریق این لینک قابل دسترس است، آمده که یک گروه از هکرهای ایرانی که مایکروسافت آن‌ها را فسفر (Phosphorus) نامیده و با نام‌های دیگری همچون APT 35 و بچه‌گربه دلربا نیز شناخته می‌شوند، در یک دوره 30 روزه در شهریورماه به ۲۷۰۰ مورد تلاش برای شناسایی حساب‌های مشترکان مایکروسافت مربوط به ستادهای انتخاباتی آمریکا یا مقام‌های سابق و کنونی آمریکایی دست زده‌اند.

این گروه توانسته ماهیت ۲۴۱ حساب را کشف و به ۴ حساب دسترسی پیدا کند. نکته جالب آنکه هکرهای ایرانی از شیوه‌های مرسومی همچون پی بردن به شماره تلفن همراه یا دسترسی به ایمیل پشتیبان برای دسترسی به این اکانت ها استفاده کرده‌اند و نه یک حمله تمام عیار سایبری.

حملات ساده اما گسترده

مایکروسافت

مایکروسافت

به گفته Tom Burt، مدیر بخش امنیت مایکروسافت، این حملات “از لحاظ فنی پیچیده نبودند” اما سعی در استفاده از “مقدار قابل توجهی اطلاعات شخصی” برای شناسایی و رخنه به حساب‌ها شده است. او مدعی است که هکرهای ایرانی از منابع انسانی و فنی زیادی استفاده کرده‎اند، از این رو بعید به نظر می‌رسد با گروهی بدون پشتوانه دولتی سر و کار داشته باشیم.

هرچند ردموندی‌ها هیچ اطلاعاتی پیرامون ماهیت افراد مورد حمله منتشر نکرده‌اند، با این حال از بین تمام کسانی که در ماه اوت و سپتامبر نامزد انتخابات ریاست جمهوری بودند، فقط ترامپ و مارک سانفورد از اوت‌لوک به عنوان سرویس ایمیل خود استفاده کرده‌اند.

لازم به یادآوریست که این گروه از هکرهای ایرانی پیش از این نیز بارها به تلاش برای رخنه به ایمیل آدرس و دسترسی به اطلاعات ایرانی‌های مقیم ایالات متحده و فعالان و روزنامه‌نگاران ایرانی متهم شده‌اند. مایکروسافت مدعی است که سال گذشته کنترل چندین دامین که فسفر برای حمله به اهداف خود از آنها استفاده کرده را به دست گرفته است. FBI این گروه از هکرهای ایرانی که ادعا می‌شود با مأمور سابق اطلاعات امنیت نیروی هوایی ایالات متحده Monica Witt، در ارتباط هستند را تحت تعقیب قرار داده است.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این دست اقدامات پسندیده است؟ آیا فکر می کنید اینترنت می تواند نتایج انتخابات کشورهای مختلف را عوض کند؟ مشخصا اگر اینترنت را به ذاتش خطاب قرار دهیم، بله!

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  nima.1987nima.1987
  ترنجِ رسیده
  10

  بچه گربه دلربا 😐😁

 2. V800B
  V800BV800B
  ترنجِ خیلی رسیده
  6
  11

  نکته جالبش اینه خیلی هم بار فنی ندارن اینا
  خدا خر شناخت بش شاخ نداد

 3. علی شیخ زاده
  علی شیخ زادهOliver queen
  ترنج لاگژری
  10
  2

  خود ترامپ میگن با کمک اینترنت پیروز شد 😃

 4. Avatar
  Alireza74Alireza74
  ترنجِ رسیده

  هیچ وقت یک ایرانی»رو تهدید نکنید
  🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪🤪

  آقای عطایی بزرگ
  چرا هر بار که میخوام بیام اینجا
  باید از دوباره وارد اکانت خودم بشم
  چکارش کنم

 5. Avatar
  Alireza74Alireza74
  ترنجِ رسیده

  این بچه گربه دلربا
  چ میکنن خدایی

  دیگ همه جا میرن و اطلاعات میبرن

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,783 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,297 ترنج
 3. 3# m.b - 13,221 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,060 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,046 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,973 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,001 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,803 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,705 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,663 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی