حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید
موبایل استقلال
موبایل استقلال

جایگزین پراید رسما معرفی شد

نوشته

4 سال قبل | 4 دیدگاه | اخبار داخلی، حتما بخوانید، خودرو

یک ماه پیش بود که در ترنجی خواندیم شماره گذاری پراید از سال ۹۹ متوقف می شود. همچنین پس از آن در ترنجی درباره دو گزینه جایگزین پراید با قیمت ۶۰۰۰ دلار در ترنجی صحبت کنیم. امروز خبر می رسد که جایگزین پراید رسما معرفی شده و یک خودرو تلفیقی از پراید و تیبا خواهد بود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

جایگزین پراید خودرویی تلفیقی از پراید و تیبا

تیبا

تیبا

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن می‌گوید: قرار است خودرو جدیدی که تلفیقی از پراید و تیبا است، جایگزین پراید و به بازار معرفی شود. توقف خودرو پراید تا سال آینده امکان‌پذیر نیست.

دبیر انجمن تخصصی صنایع همگن در پاسخ به این پرسش که پلیس وعده داده سال آینده پراید را شماره‌گذاری نخواهد کرد، آیا پراید پس از توقف تولید گران می‌شود؟ گفت:

ما معتقدیم که توقف خودرو پراید تا سال آینده امکان‌پذیر نیست. یعنی تا زمانی که خودرو جایگزین برای پراید از سوی گروه‌های خودروسازی معرفی نشود این خودرو نیز متوقف نخواهد شد.

آرش محبی‌نژاد در ادامه افزود: اگر خودرو جدید از راه نرسد و خط تولید پراید متوقف شود قطعا قیمت خودرو گران خواهد شد؛ این در حالی است که با معرفی محصول جدید یکی از گروه‌های خودروسازی قیمت این خودرو نه تنها گران نمی‌شود بلکه ارزان‌تر هم خواهد شد؛ همانند زمان تولید خودروی پیکان که این اتفاق افتاد. پس از معرفی پراید و جایگزینی این خودرو به جای پیکان قیمت این خودرو نه‌تنها گران نشد، بلکه به مرور زمان قیمت این خودرو قدیمی روند ارزانی را به خود گرفت.

او در پاسخ به این پرسش که کدام خودروهای تولید داخل جایگزین پراید می‌شوند؟ اظهار کرد:

خودرویی همچون تیبا و یک خودرو جدید که مراحل ساخت آن تمام شده، قرار است به زودی به مرحله تجاری‌سازی برسد. پس از معرفی این خودرو جدید به بازار، این خودرو (که تلفیقی از پراید و تیبا است) جایگزین پراید می‌شود. البته بخشی از قطعات این خودرو جدید نیز همانند پراید و تیبا از کشورهای خارجی تامین می‌شود.

محبی‌نژاد گفت: قطعا در مرحله نخست، این خودرو جدید که تلفیقی از پراید و تیبا است با تیراژ پراید تولید نخواهد شد و باید در آینده منتظر ارائه برنامه خودروسازان و رونمایی از این خودرو جدید برای جایگزینی پراید باشیم.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید این بازنشستگی بزرگ برای پراید چقدر به نفع مصرف کننده باشد؟

اشتراک در
اطلاع از
4 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
JAVAD

خب یه اشغال رو میزارن کنار، یه اشغال دیگه با یه ذره تغییرات ظاهری میارن به جاش با همون ایمنی و موتور و دم و دستگاه و در نهایت میشه همون اشغال سابق با یک اسم جدید

afsoon

نه عکسی دادید نه مشخصات .پراید الان ۴۰ ملیون و تیبا ۴۷ ملیون . تلفیق نمیخاست .هفت ملیون فرق هست همش .دو تا اشغال رو با هم مخلوط کردن .😓

Amin B3DA

که تلفیقی از پراید و تیبا است (ترجمه: که تلفیقی از عزرائیل و گازوئیل است)

Milad7

بزرگوار جایگزینی نداره… =))

رپورتاژ آگهی پربازده
رپورتاژ آگهی پربازده
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)