یک × 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

بنچمارک گیک بنچ ۵ منتشر شد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | مطالب ترنجی

امروز بنچمارک گیک بنچ ۵ رسما معرفی شد. گفته می‌شود امتیازها در GeekBench 5 دقیق‌تر بوده و قدرت محاسباتی آن نیز نسبت به نسل‌های گذشته افزایش پیدا کرده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره بنچمارک گیک بنچ ۵ صحبت کنیم.

بنچمارک گیک بنچ ۵

بنچمارک گیک بنچ ۵

بنچمارک گیک بنچ ۵

یکی از معیارهایی که کاربران را به خرید یک گوشی ترغیب می‌کند٬ امتیازهایی است که آن گجتدر پلتفرم‌های امتیازگیری یا همان بنچمارک‌گیری دریافت کرده است. یکی از معروف‌ترین این پلتفرم‌ها٬ پلتفرم گیک بنچ است که تا کنون چهار نسخه از آن عرضه شده است. حال ٬PrimateLabs شرکت توسعه دهنده‌ی پلتفرم گیک بنج از جدیدترین نسخه‌ی آن پرده برداری کرد. گیک بنچ 5 هم اکنون برای ویندوز٬ لینوکس٬ مک او اس و آی او اس در دسترس قرار گرفته است و در تا چند روز آینده برای اندروید نیز عرضه خواهد شد.

توسعه دهنده‌ی این پلتفرم می‌گوید که محاسبات پردازنده و پردازشگر می‌تواند با اجرای جدیدترین اپلیکیشن‌ها٬ یک دیوایس را به چالش بشد. در اینجا همچنین یک حالت تیره برای مک او اس نیز وجود دارد٬ در حالی که پشتیبانی از این حالت تا اواخر سال برای آی او اس ۱۳ نیز در دسترس قرار می‌گیرد.

گیک بنچ ۵ دیگر از پردازنده‌ها و سیستم عامل‌های 32 بیتی پشتیبانی نخواهد کرد. حذف این پردازنده‌ها باعث شده تا این پلتفرم شامل آزمون‌هایی با معیارهای بلندپروازانه‌تر همراه مجموعه داده‌های بزرگ‌تر و زمان اجرای طولانی‌تر شود. این متغیر جدید حجم کاری حافظه را افزایش می‌دهد تا اثر عملکرد حافظه نیز روی پردازنده مشخص شود. در اینجا حالت‌های جدیدی برای بنچمارک‌های چند رشته‌ای نیز حضور دارد که اجازه می‌دهد عملکرد اپلیکیشن‌های چند رشته‌ای بهتر ثبت شود.

تغییر در نحوه محاسبه پلتفرم محاسبات GPU نیز قابل توجه است. اینک از Vulkan ٬ CUDA ٬ Metal و OpenCL پشتیبانی می‌کند. همچنین آزمایش‌های جدید بنچمارک نیز وجود دارد که الگوریتم‌های محاسباتی پردازشگر گرافیکی را تسریع می‌بخشد؛ بناراین آن می‌داند چه زمانی نرم افزاری به صورت مصنوعی قدرت بیشتری را به پردازشگر گرافیکی تحمیل می‌کند.

در اختیار داشتن یک فرآیند محاسباتی کاملا تازه بدین معناست که نمرات گیک بنج ۵ را نمی‌توان با گیک بنچ ۴ و نسخه‌های قبل‌تر آن مقایسه کرد. شما اهل بنچمارک هستید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,721 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,843 ترنج
  3. 3# m.b - 12,513 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,643 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,211 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,418 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,829 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
  9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
  10. 10# Dr.Nazer - 8,557 ترنج
کانال تلگرام ترنجی