شانزده − چهارده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

واکنش سایپا به پراید ۵ میلیون تومانی

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 8 دیدگاه | اخبار داخلی ، خودرو

مدتی است که در فضای مجازی ویدیویی منتشر شده که به پراید ۵ میلوین تومانی مشهور شده است. این ویدیو که در آن ادعا می شود قیمت تمام شده پراید برای سایپا بیشتر از ۵ میلیون تومان نمی شود، واکنش سایپا را برانگیخته است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا واکنش سایپا به پراید ۵ میلیون تومانی را ببینید.

پراید ۵ میلوین تومانی

لوگو سایپا

سایپا در واکنش سایپا به پراید ۵ میلیون تومانی متنی را منتشر کرده می تواند جالب باشد. متن پاسخ گروه خودروسازی سایپا به شرح زیر است:

“در پاسخ به برخی از خبرنگاران محترم و رسانه‌ها در خصوص چرایی سکوت سایپا در خصوص اظهارنظر اخیر درباره قیمت خودرو پراید باید گفت این اظهارنظر آنقدر بی‌پایه و بدون پشتوانه فنی و کارشناسی صورت گرفته که باید در برابر آن سکوت کرد، زیرا پاسخ برخی افراد خاموشی است.

ناآگاه‌ترین افراد هم می‌دانند که در شرایط فعلی که تحریم، افزایش چشمگیر قیمت نهاده‌های تولید (نظیر مس، آلومینیوم، بیلت فولاد، چدن و…)، افزایش ۱۵۰ درصدی نرخ ارز و… به تولیدکنندگان تحمیل شده است، قیمت پنج میلیون تومانی برای هر مدل خودرو با هر میزان امکانات و تجهیزات سخن بیهوده‌ای بیش نیست.

خوشبختانه رسانه‌ها و حتی کاربران فضای مجازی نیز، غیرمنطقی بودن این اظهارنظر را دریافته و در روزهای اخیر به نقد آن پرداخته‌اند اما در این میان، از صدا و سیما هم انتظار می‌رود که با نگاهی مسئولانه‌تر، تریبون رسانه ملی را در سال رونق تولید در اختیار کسانی قرار ندهد که به بیان اظهارات ناصحیح، بی‌پایه و غیرکارشناسی می‌پردازند.

در پایان امیدواریم صنعت خودرو کشور با یاری و نقد منصفانه رسانه‌ها و اظهارات سازنده کارشناسان واقعی و متخصص، ایرادها و کاستی‌های موجود را برطرف کرده، در مسیر بهبود و ارتقاء پیش برود”

نظر شما درباره اظهار نظر سایپا چیست؟ فکر می کنید قیمت پراید باید روی چند میلیون تومان باشد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. afsoon
  afsoonafsoon
  ترنجِ خیلی رسیده
  51
  2

  مهم نیست عقلانی باشه عقلانی نباشه مهم نیست پراید چند ملیون هزینه تولید داره .مهم اینه که یه اشغال دهه هشتاد میلادی هست که حتی از کیفیتش هم هر سال میزنید..چهل و پنج ملیون هم ارزش ندارد .تخته کنید در اون لگن سازی رو .یه مشت لاشخور با رانت و کلی کمک دولت مثل سرطان ریشه زدن اونوقت یه چیزی هم طلب کار هستن .طبق برآورد ها کل صنعت خودروسازی ایران حدود دویست هزار شغل مستقیم داره که اینم مهم نیست همین سال پیش تا الان یک ملیون و هفتصد هزار نفر بیکار شدن روش .بازم میگم این صنعت منفعتش خیلی کمتر از سودش هست .هفت درصد بودجه کشور صرف هزینه های بیمارستانی تصادفات و دیه ها میشه .مدیران و فرزندانش سوار بنز و بی ام و میشن مردم بدبخت هم بخاطر نبود درآمد باید با یه بدبختی یه پراید بخرن بعد یه تصادف کوچلو میکنن یه مشت گوشت توی یه نایلون اره این فلانی بود اینم زنش اینم فرزندش .هشت سال جنگ دویست و پنجاه هزار کشته و سیصد هزار جانباز قطع عضو .پراید به تنهایی توی هشت سال همینقدر جان میگیره و قطع عضو .هر سه روز یه هواپیمای مسافربری سیصد و چهل نفری سقوط می‌کنه انگاری توی جاده های کشور .

 2. afsoon
  afsoonafsoon
  ترنجِ خیلی رسیده
  42
  1

  ببین چجوری از ارز و گرانی حرف میزنه خخخ .خیال کرده ده پانزده سال پیش هست که پارس رو میفروختن پانزده هزار دلار و پراید رو میدادند ده هزار دلار .دوازده سال پیش رو برید قیمت ها ببینید یه بنز سی دویست فول آپشن سی ملیون بوده اونوقت یه پارس شانزده ملیون و یه پراید هشت ملیون .هنوزم اینا دنبال اون پول ها هستن .امیدوارم زلزله بیاد سایپا و ایران خودرو رو با تمام مدیران و آقا زاده هاشون با هم زیر و رو کنه .شیطان یه چیزی دیده بود از این بشر دو پا که زانو نزد در مقابلش

 3. silver30
  silver30silver30
  ترنجِ نرسیده
  34
  3

  خاک بر سر این مردم که دست از نفهمیدن بر نمیدارن.اینام خوب سوارشون شدن

 4. Naranj
  NaranjNaranj
  ترنجِ خیلی رسیده
  14
  4

  باشه پراید ۷۰ میلیون
  الان همه چیز اکی شد؟

 5. Avatar
  MOAZEZMOAZEZ
  ترنجِ نرسیده
  24
  3

  سمند که سمنده تو انگلیس توسط کارشناسان 500یورو قیمت گذاری شد. پراید که فکر کنم 200یورو هم قیمت گذاری نشه

 6. Avatar
  pedram_01pedram_01
  ترنجِ رسیده
  24
  1

  پراید اصلا 50 میلیون شما بیا لطف کن واردات خودرو رو ازاد کن و ببین چه ماشین های فوق‌العاده ایی با این قیمت ها میشه اخرید ایا دیگ کسی حتی اون پراید رو نگاه میکنه ؟

 7. Milad7
  Milad7milad7ir
  ترنج لاگژری
  1
  1

  آشغال 🙂

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,721 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,848 ترنج
 3. 3# m.b - 12,517 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,653 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,220 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,428 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,833 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,560 ترنج
کانال تلگرام ترنجی