یک × پنج =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

حذف کاشی های زنده (Live Tile) از ویندوز ۱۰ در بیلد ۸۹۴۷ توسعه دهندگان

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | Windows

مایکروسافت پس از ویندوز ۷ با پدیده جدیدی که تغییر کلی رابط کاربری و تجربه کاربری بود به میدان آمد و در مرکز آن کاشی‌های بودند که به روز می شدند، مایکروسافت به آن کاشی زنده یا “Live Tile” می گفت. من نمی دانم که شما چقدر با این ایده موافق بودید اما من کاملا آن را می پسندیدم که خب متاسفانه توسعه دهنده‌ها واقعا از آن استقبال نکردند. حالا خبر از حذف کاشی های زنده (Live Tile) از ویندوز ۱۰ در بیلد ۸۹۴۷ توسعه دهندگان می رسد! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

پایان کاشی هایی که زنده بودند

همانطور که در تصویر اصلی مطلب می بینید، در بیلد ۸۹۴۷ ویندوز ۱۰ که به عنوان Windows 10 20H1 هم شناخته می شود (ویندوز ۱۰ نیمه اول سال ۲۰۲۰) کاشی های زنده حذف شده اند و منو استارت به غریبانه‌ترین شکل ممکن اصلا شبیه آن چیزی که در ذهن ماست، نیست.

در حقیقت این منو استارت شبیه به هیچ منو استارتی که از پیش دیده ایم نیست. ویندوز ۷ و پیش از آن ویستا و XP که منو استارت شبیه به هم داشتند. ویندوز ۸ بدون منو استارت و با رابط کاربری مترو آمد که کم کم این بخش آب رفته و به منو استارت فعلی رسید.

حالا به نظر می رسد که منو استارت قرار است ملقمه ای از منوهای استارت پیشین باشد. همانطور که مشخص است آیکون ها خیلی بی‌روح و بدون قالب خاصی کنار یکدیگر قرار گرفته اند. اینکه چه چیزی مایکروسافت را به این ایده رسانده مشخص نیست اما امیدواریم که دلیل بزرگ و قانع کننده ای پشت آن باشد.

تا پیش از این تصویر از منو استارت ویندوز ۱۰، تصویر زیر منتشر شده بود که به نظر من بسیار بهتر و رو به جلوتر است:

نظر شما چیست؟ فکر می کنید کدام یک بهتر است؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. نیما عرفانی
  نیما عرفانیNimaErfani
  ترنج لاگژری

  بر خلاف تصویر اول ، عکس آخر قسمت تسک بار و منوی استارت جذابیت فوق العاده ای داره.
  اگه اشتباه نکنم قبل از این آپدیت ، آخرین آپدیت جامعی که اومده بود ، حالت دارک مود رو برای تمام بخش های رابط کاربری فراهم می‌کرد به همراه یکسری قابلیت های دیگه.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 15,647 ترنج
 2. 2# ahmad - 13,936 ترنج
 3. 3# m.b - 11,089 ترنج
 4. 4# Sajad - 9,826 ترنج
 5. 5# Amir galaxy - 8,486 ترنج
 6. 6# _V_ - 8,485 ترنج
 7. 7# Mahdi - 8,269 ترنج
 8. 8# The Destroyer - 8,143 ترنج
 9. 9# نیما عرفانی - 8,109 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,082 ترنج
کانال تلگرام ترنجی