5 × 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

عدم نمایش تعداد لایک های اینستاگرام در شش کشور دیگر اعمال شد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 2 دیدگاه | شبکه‌های اجتماعی

دو ماه پیش بود که در ترنجی خواندیم تعداد لایک پست ها در اینستاگرام دیگر نشان داده نخواهد شد. این عملکرد به صورت آزمایشی و در مقیاس محدود انجام شد و حالا اما شاهد این هستیم که عدم نمایش تعداد لایک های اینستاگرام در شش کشور دیگر اعمال شده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

عدم نمایش تعداد لایک های اینستاگرام

عدم نمایش تعداد لایک های اینستاگرام

عدم نمایش تعداد لایک های اینستاگرام

می دانیم که این روزها خواه‌ناخواه ما حواسمان به تعداد لایک عکس‌های دیگران معطوف می شود. این زمانی باعث شوق کاربران به عملکرد بیشتر می شد اما حالا می بینیم که این شوق به جنون رسیده است. اینستاگرام می خواهد برای ارایه فضای سالم و عدم ارزش گذاری روی محتوای تصویری با تعداد لایک، این فاکتور را برای عموم کاربران نمایش ندهد.

این شاید خوب باشد اما قطعا یک نیمه تاریک هم دارد. در رابطه با تبعات این کار نیز صحبت شده که بخشی از اعتبار صفحات تبلیغاتی را از بین خواهد برد اما به هر جهت این اتفاق صورت گرفته و بر اساس گزارش ها، اینستاگرام، این قابلیت پنهان سازی لایک ها را به طور گسترده تری ارائه خواهد کرد.

به گزارش اینستاگرام این قابلیت جدید به طور آزمایشی در ماه مه در شش کشور دنیا نظیر ایرلند، ایتالیا، ژاپن، برزیل، استرالیا و یوزیلند ارائه خواهد شد. در گذشته نیز این قابلیت در کانادا برای تست ارائه شده بود و به طور پیشفرض لایک های صفحات مختلف از دید عموم پنهان سازی شده بودند. اما باید بینیم تا نتیجه این آزمایش ها چه بوده و نظر کاربران در این زمینه چیست. در ادامه به جزییات این خبر خواهیم پرداخت.

همانطور که گفتیم این ویژگی، شمارش لایک ها را حذف خواهد کرد و هدف اینستاگرام از این موضوع این است که کاربران را به سمت ویدیو یا عکس مورد نظر متمرکز کند و تمرکز کسی بر روی آمار لایک ها نباشد. اما همانطور که قبلا اشاره کردیم اینکار اعتبار برخی صفحات پر بازدید را به خطر خواهد انداخت. اینکار اینستاگرام برای این است که کاربران بیشتر بر روی کیفیت پست ها تمرکز کند و به میزان لایکی که دریاف خواهند کرد فکر نکند. در واقع چشم ها باید از خیره شدن به لایکها برداشته شود در نتیجه هدف جدیدی در اینستاگرام دنبال خواهد شد.

لایک ها به یک راه واقعی برای ارزش گذاری پست های کاربران تبدیل شده اند. لایک های بیشتر در یک پست، معمولا نشان می دهد که یک پست چقدر چشمگیرتر است که این موضوع می تواند باعث کاهش یا افزایش اعتماد به نفس در برخی افراد شود. برای مثال اگر شخصی یک عکس سلفی از خود را پست کند و آن عکس هیچ لایکی نگیرد قطعا فرد با احساس وحشتناکی مواجه خواهد شد و این خبر بدی است که اینستاگرام به فضای ارزشگذاری تبدیل شده است که می تواند به راحتی بر روی کاربران تاثیرات منفی داشته باشد.

درنتیجه شاید مخفی سازی لایک ها قدم خوبی برای کاربران باشد. نظر شما چیست؟ آیا با این مخفی سازی لایکها دراینستاگرام موافقید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  VBVB
  ترنجِ نرسیده

  ترنجی این تبلیغ خیلی ستمه تا میزنی میری ی صفحه دیگه والا داره اعتبار سایت میاره پایین

  کار درستی کرد اینستا زودتر باید انجامش میداد

 2. Saeed mirzaei
  Saeed mirzaeiSaeed mirzaei
  ترنجِ نرسیده
  6
  1

  تغییر خوبی هست این چند سال خیلی ها روی لایک درامد داشتن

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,784 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,724 ترنج
 3. 3# m.b - 13,932 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,831 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,400 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,118 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,883 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,875 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,764 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی