چهارده + هجده =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

شبکه اجتماعی جدید گوگل شولیس (Shoelace): تلاش جدید برای ورودی متفاوت

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | شبکه‌های اجتماعی، گوگل

گوگل بعد از شکست شبکه اجتماعی گوگل پلاس در مقابل رقبا، تصمیم گرفته است تا یک شبکه اجتماعی حدید با اهدافی متفاوت بسازد. شبکه اجتماعی جدید گوگل در حال حاضر با نام Shoelace به ثبت رسیده است و وبسا‌یت آن هم اکنون برای ثبت‌نام کاربران به ثبت رسیده است. در حقیقت می توان گفت شبکه اجتماعی جدید گوگل شولیس (Shoelace) تلاش جدید برای ورودی متفاوت به شمار می رود. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

گوگل شولیس

گوگل شولیس

گوگل شولیس

چند ماه پس از این که گوگل سرویس گوگل پلاس را برای همیشه از دسترس کاربران خارج کرد، در بیانیه‌ای اعلام کرد که قصد دارد شبکه اجتماعی جدیدی را به منظور رقابت با فیس‌بوک راه اندازی کند، اما در آن زمان هیچ اطلاعاتی در خصوص این شبکه اجتماعی در دست نبود. اکثر شبکه‌های اجتماعی که با هدف برقراری ارتباط میان کاربران در کشورهای مختلف طراحی شده است اما شبکه اجتماعی جدید گوگل رویه متفاوتی را پیش گرفته است مبتنی بر منطقه زندگی کاربران است و در حال حاضر به شکل محدود برای برخی از مردم منطقه نیویورک به شکل آزمایشی فعال شده است.

وب‌سایت شبکه اجتماعی Shoelace برای همگان قابل بازدید است، اما اپلیکیشن اندروید و iOS این شبکه اجتماعی فعلاً فقط از طریق دعوت‌نامه قابل دریافت است. در حال حاضر کاربران نیویورکی که تمایل به استفاده از شبکه اجتماعی Shoelace دارند، می‌توانند از طریق وب‌سایت در نظر گرفته شده برای ثبت درخواست دسترسی آزمایشی اقدام کنند اما برخلاف اینستاگرام امکان کنترل این شبکه اجتماعی با استفاده از وب‌سایت وجود ندارد. گوگل فعلاً وب‌سایت مرجعی را برای این شبکه اجتماعی در نظر نگرفته است و فعلاً این شبکه اجتماعی را با دامین NYC. برای نیویورک به ثبت رسانده است.

گوگل پیش از این شبکه اجتماعی مشابهی را با نام Schemer را در سال 2011 راه اندازی کرده بود و پس از 3 سال به دلیل عدم استقبال کاربران غیر فعال شد. گوگل تا به امروز در زمینه ساخت و گسترش شبکه‌های اجتماعی چندان موفق نبوده است و با توجه به تجارب گذشته نمی‌توان به شبکه اجتماعی جدید Shoelace چندان امیدوار بود. شبکه اجتماعی Shoelace توسط تیم Area 120 گوگل در حال توسعه است و اکثر پروژه‌های این تیم جنبه آزمایشی داشته و پس از مدتی غیر فعال شده‌اند و به مرحله عرضه نهایی نرسیده‌اند.

فکر می کنید گوگل بالاخره بتواند در یکی از دو زمینه ای که شدیدا ناموفق بوده، یعنی پیامرسان و شبکه اجتماعی؛ در نهایت بتواند یک شبکه اجتماعی مناسب داشته باشد؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 20,334 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,941 ترنج
  3. 3# m.b - 14,113 ترنج
  4. 4# Mahdi - 12,200 ترنج
  5. 5# Sajad - 11,577 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
  8. 8# Dr.Nazer - 8,986 ترنج
  9. 9# Amir galaxy - 8,957 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی