1 × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

نسخه کم حجم اسپاتیفای با نام اسپاتیفای لایت و حجم ۱۰ مگابایت رسما ارایه شد

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | یک دیدگاه | نرم افزار

عرضه رسمی نسخه کم حجم تر اسپاتیفای موسوم به اسپاتیفای لایت آغاز شد که حجم اینترنت کم‌تری مصرف می‌کند و کاربران دارای گوشی‌های قدیمی به راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند. در حقیقت نسخه کم حجم اسپاتیفای با نام اسپاتیفای لایت (Spotify Lite) و حجم ۱۰ مگابایت رسما ارایه شده و در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

اسپاتیفای لایت ۱۰ برابر حجم کمتر نسبت به نسخه عادی

اسپاتیفای لایت

اسپاتیفای لایت

نسخه اصلی اسپاتیفای می‌تواند تا ۱۰۰ مگابایت از حافظه داخلی را اشغال کند که این نسخه جدید از این لحاظ فقط ۱۰ مگابایت حافظه داخلی گوشی را در اختیار می‌گیرد. علاوه بر این، کاربران می‌توانند حد مربوط به مصرف حجم اینترنت موبایل را مشخص کنند و زمانی که به این حد می‌رسد، نوتیفیکیشنی نمایش می‌دهد.

همچنین با بهره‌گیری از نسخه لایت اسپاتیفای، کاربرانی که گوشی آن‌ها از میزان اندکی حافظه داخلی بهره می‌برند، فقط با ضربه بر یک گزینه به‌راحتی می‌توانند حافظه کش مربوط به آهنگ‌ها را پاک کنند. این اپلیکیشن برای ۳۶ کشور در مناطق آسیا، آمریکای لاتین، خاورمیانه و آفریقا از طریق گوگل پلی عرضه شده و گجت‌های مبتنی بر اندروید ۴.۳ و بالاتر می‌توانند از آن بهره ببرند.

تجربه کاربری این اپلیکیشن تا حد زیادی مشابه نسخه اصلی است ولی روی هم رفته برای گجت‌ها و اینترنت‌های ضعیف‌تر بهینه‌سازی شده است. به غیر از قابلیت‌هایی که اشاره کردیم، از دیگر تفاوت‌های مهم بین این دو نسخه نباید برخی تفاوت‌های ظاهری را از قلم بیندازیم. همچنین کاربران می‌توانند در کنار نسخه اصلی، اسپاتیفای لایت هم نصب کنند تا در مواقع مورد نیاز بتوانند از آن بهره ببرند که نمی دانم دقیقا چرا اما خب، این انتخاب هم در دسترس است.

لازم به ذکر است که بسیاری از شرکت‌های بزرگ برای اینکه بتوانند اپلیکیشن‌ها و سرویس‌های خود را برای تعداد بیشتری از کاربران عرضه کنند، به عرضه نسخه لایت اپلیکیشن‌های خود روی آورده‌اند. به‌عنوان مثال، فیسبوک نسخه لایت این شبکه اجتماعی، اپلیکیشن مسنجر و نسخه لایت اینستاگرام را عرضه کرده است. همچنین اوبر هم چنین کاری انجام داده و با این کار امیدوارند که کاربران دارای گجت‌های قدیمی و دارای اینترنت ضعیف هم بتوانند از این سرویس‌ها بهره ببرند.

شما اهل گوش کردم موسیقی به صورت آنلاین هستید؟ از چه سرویسی استفاده می کنید؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  MohammadFarhaadiMohammadFarhaadi
  ترنجِ خیلی رسیده

  اینم احتمالا به موزه تاریخ بپیونده!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,172 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,889 ترنج
 3. 3# m.b - 14,078 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,098 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,519 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,956 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,926 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,774 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی