هشت − 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

دولت ترامپ از رمزنگاری دو طرفه پیامرسان هایی مثل واتس اپ و iMessage جلوگیری می کند

سینا عطایی

نوشته

4 ماه قبل | 10 دیدگاه | پیام رسان

به‌نظر می‌رسد که اعضای ارشد دولت ترامپ در فکر اجرایی طرحی مبنی بر ممنوعیت رمزنگاری در برنامه‌های ارتباطی و سرویس‌های خدماتی هستند. خبر می رسد که دولت ترامپ از رمزنگاری دو طرفه پیامرسان هایی مثل واتس اپ و iMessage جلوگیری می کند. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

طبق گزارشی که توسط Politico منتشر شده و به نقل از ۳ منبع آگاه با ماجرا، این موضوع در جلسه شورای امنیت ملی ایالات متحده مطرح شده است. جلسه‌ای که در آن دو مقام بلندپایه و چند سازمان کلیدی حضور داشته‌اند. گفته شده است که این مقامات در نظر داشته‌اند تا از کنگره درخواست کنند امکان رمزنگاری اند-تو-اند (دوطرفه) را ممنوع کند. اما طبق گزارشات نتیجه جلسه موفقیت آمیز نبود و در این مورد تصمیمی گرفته نشد. یک منبع به Politico گفته است:

دو طرف درخصوص رمزنگاری موضوع دیدگاه متفاوتی داشتند، آنها گفته‌اند که به همکاری برای پیدا کردن راه حل ادامه خواهند دارد و یا از کنگره برای قانونگذاری کمک خواهند گرفت.

کدام نرم فزارهایی سیستم رمزنگاری دوطرفه دارند؟

برنامه‌های اپل، فیسبوک، گوگل وتلگرام رمزنگاری شده است. تکنولوژی‌ای که به کاربران اجازه می‌دهند پیام‌های خود را ارسال کنند و یا با دیگران تماس برقرار کنند، به‌طوری که اطلاعات فقط در اختیار فرستند و گیرنده باشد و نه هیچ شخص ثالثی. سازندگان گوشی‌های هوشمند و توسعه‌دهندگانی که از این پلتفرم‌ها استفاده می‌کنند برای محافظت از اطلاعات و دستگاه‌های خود از سیستم رمزنگاری استاده می‌کنند.

افرادی که موافق ممنوعیت رمزنگاری و یا کاهش اثربخشی آن هستند، معتقدند که این تصمیم به مقابلع با عملیات تروریستی و جرایم دیگر کمک می‌کند. اما چنین اقدامی می‌تواند انجام جرائم سایبری را نیز راحت‌تر کند و دولت‌ها بتوانند به‎راحتی اطلاعات حساس دیگری کشورهای جهان را رصد کنند.

مزایا و معایب این تصمیم در آن حدی است که مقامات دولت ترامپ هنوز نتوانسته‌اند به یک تصمیم جامع برای ممنوعیت یا عدم ممنوعیت آن دست پیدا کنند. اما آنچه که مشخص است اینکه که برداشته شدن رمزنگاری پیام‌ها، دید کاربران را نسبت به برنامه‌هایی مانند تلگرام، واتساپ، فیسبوک مسنجر و … تغییر خواهد داد.

نظر شما درباره این اتفاق چیست؟ فکر می کنید رمزنگاری دو طرفه باید حذف شود یا باقی بماند؟

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. ronin
  ترنجِ رسیده  18  3

  بعد یه عده بی سواد فک میکنن فقط چینه جاسوسی میکنه
  گرچه این خبرم چیز تازه ای نیست و از خیلی وقت پیش شرکتای آمریکایی اطلاعات کاربرهارو در اختیار دولتشون میزاشتن
  همه کشور ها و شرکت ها به فکر منافع خودشونن ، یه عده تو سایتا خودشونو پاره میکنن😅

 2. afsoon
  afsoon
  ترنجِ خیلی رسیده  12  5

  😂هرچند همین الآنم اشراف کامل داره اما میخاد بدون درد سر تر و کم هزینه تر باشه .

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 10,557 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,996 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 7,071 ترنج
 4. 4# Sajad - 6,661 ترنج
 5. 5# Milad7 - 6,224 ترنج
 6. 6# Pouya - 5,881 ترنج
 7. 7# _V_ - 5,235 ترنج
 8. 8# m.b - 4,805 ترنج
 9. 9# chalton - 4,261 ترنج
 10. 10# Mortazavi - 4,192 ترنج
کانال تلگرام ترنجی