9 − 8 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

“کلیپی” نوستالژی مایکروسافت آفیس برای یک روز به زندگی بازگشت

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | مایکروسافت

رویای دهه نود در تیم مایکروسافت این هفته زنده بود. این رویا زمانی اتفاق افتاد که کلیپی، دستیار قدیمی مجموعه آفیس در مجموعه مایکروسافت ظاهر شد. اگر طی سال‌های 1997 تا 2001 از مایکروسافت آفیس استفاده کردید، به احتمال زیاد کلیپی را به عنوان انیمیشن روی دیوار آفیس به یاد دارید که راهنمایی‌های بسیار خوبی برای استفاده از نرم افزار ارائه می‌داد. “کلیپی” نوستالژی مایکروسافت آفیس برای یک روز به زندگی بازگشت و در ادامه درباره آن با هم صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

مایکروسافت کلیپی را در سال 2001 کنار گذاشت. با توجه به غیبت چندین ساله، این هفته افراد از دیدن برچسب کلیپی در تیم مایکروسافت شگفت زده شدند. شگفتی آنان زمانی بیشتر شدکه مایکروسافت، تنها یک روز بعد مجددا کلیپی را کنار گذاشته اعلام کرد.

روز سه شنبه، کلیپی به عنوان یک انیمیشن در کنار تیم کاری مایکروسافت ظاهر شد. این انیمیشن در صفحه توسعه دهندگانGitHubآفیس ظاهر شده، اما روز بعد اثری از آن نبود. حضور کلیپی به حد کافی طولانی بود تا طرفداران قدیمیش را مجاب کند تا از مایکروسافت بخواهند او را بازگرداند.

برچسب‌های انیمیشنی برای نرم افزارها بدون ضرر به نظر می‌رسیدند. برای کسانی که کلیپی را به یاد دارند حتی کمی سرگرم کننده بودند. اما به نظر می‌رسد که تیم کاری شركت و احتمالا تیم‌های تصمیم گیر رده بالای شرکت در زمینه برندینگ از این مسئله خوشحال نباشند. در سال 2001 مایکروسافت کلیپی را گیره کاغذ کوچک با چشمانی روح گونه توصیف می‌کرد.

این شرکت انیمیشن دوست داشتنی خود را به عنوان دستیار آماده‌ای توصیف می‌کرد که مودبانه نکاتی را برای استفاده از مایکروسافت آفیس ارائه می‌داد. هرچند کلیپی مانند هر پنجره‌ای که محتوای ناخواسته ارائه می‌دهد، می‌تواند مزاحم نیز باشد. به نظر می‌رسد مایکروسافت با زنده کردن دوباره کلیپی تصمیم داشت تا خاطرات بد دستیار مجموعه اداری خود را از یاد کاربران پاک نماید. کاری که ممکن است خیلی دیر به نظر برسد.

شما این موجود جذاب را به یاد دارید؟

engadget

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 18,721 ترنج
  2. 2# ahmad - 15,264 ترنج
  3. 3# m.b - 13,169 ترنج
  4. 4# Sajad - 11,009 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,976 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,931 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,987 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
  9. 9# Dr.Nazer - 8,690 ترنج
  10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی