11 + 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

جایگزینی دکمه بازگشت در اندروید ۱۰ با ژست حرکتی

سینا عطایی

نوشته

3 ماه قبل | 4 دیدگاه | Android

در اندروید ۹ برای اولین‌بار کاربران می‌توانستند ژست‌های حرکتی را جایگزین دکمه‌های پایین صفحه بکنند. در صورت فعال کردن این گزینه کلید هوم به شکل کپسول دارویی نشان داده می‌شود که با یک بار لمس آن کاربر به صفحه هوم می‌رود، با سوایپ کردن به سمت راست به اپلیکیشن قبلی برمی‌گردد و با سوایپ به بالا نیز اپلیکیشن‌های در حال اجرا به نمایش درمی‌آیند. حالا خبر می رسد که جایگزینی دکمه بازگشت در اندروید ۱۰ با ژست حرکتی ممکن است.

در ژست های حرکتی اندروید ۹ مشکلی که وجود دارد، حضور یک دکمه برای بازگشت است. اگرچه کلید هوم خیلی از کارها را انجام می‌دهد ولی برای حرکت بین صفحات یک اپلیکیشن همچنان باید از دکمه برگشت استفاده کنید. حالا با توجه به ویدیو منتشر شده توسط XDA Developers ظاهرا گوگل برنامه دارد تا نقش ژست‌های حرکتی در سیستم ناوبری اندروید Q را پررنگ‌تر کرده و این مشکل را برطرف کند.

در نسخه اولیه اندروید ۱۰ دیگر خبری از دکمه بازگشت نیست. جای آن و برای برگشت کافیست انگشت خود را روی کلید هوم نگه دارید و آن را به سمت چپ بکشید. در کنار این تغییر همچنین انیمیشن بین حرکت صفحه‌ها نیز روان‌تر شده تا هنگام استفاده از سیستم ناوبری جدید اندروید ۱۰ کاربران احساس بهتری را تجربه کنند.

البته تا انتشار نسخه بعدی اندروید هنوز زمان زیادی باقی مانده است. بنابراین احتمال دارد شاهد تغییراتی در این سیستم ناوربری باشیم. همچنین مشابه اندروید پای، گوگل در نسخه بعدی نیز به احتمال زیاد دست کاربر را برای جابه‌جایی بین اپلیکیشن‌ها باز می‌گذارد و اگر کسی به همان سه دکمه پایین صفحه علاقه داشت، همچنان می‌تواند دوباره از آن‌ها استفاده کند.

اگر گوگل روندی مشابه سه سال گذشته را پیش بگیرد، اندروید Q نیز در ماه آگوست (مرداد – شهریور) در نسخه نهایی و رسمی به انتشار خواهد رسید.

engadget

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. vahid abedi
  ترنجِ رسیده  7  2

  الان در اندروید ۹ هواوی برای ناوبری ۴ حالا در نظر گرفتع شده

  هم ژشت های حرکتی بدون هیچ دکمه و علامتی

  تک دکمه کپسولی شکل

  داک شناور

  و کلید های قدیمی ناوبری.

 2. Sajad_k
  Sajad_k
  ترنجِ نرسیده  8  0

  دقیقا حسن اندروید همینه که هیچ مرزی برای تغییرات وجود نداره

 3. Mosi
  ترنجِ نرسیده  5  1

  این قابلیت توی اندروید 8 و ۹ شیائومی هستش،واسه وان پلاسم فکر کنم هست و حالا داره به همه گوشی های اندرویدی سرایت میکنه… در کل ژستای حرکتی جذابه…با استفاده از ژست حرکتی اسکرین کامل در اختیار کاربر قرار میگیره

 4. HasanHoseinPoor
  ترنجِ نرسیده  2  0

  ای کاش نوت بعدی با آخرین آندروید بیاد…. و ورژن پایینتر نباشه

10 کاربر برتر
 1. 1# احمد - 8,687 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,836 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 5,835 ترنج
 4. 4# Pouya - 5,776 ترنج
 5. 5# Sajad - 5,102 ترنج
 6. 6# Mortazavi - 4,110 ترنج
 7. 7# دکتر رسول آریان - 3,772 ترنج
 8. 8# REZA - 3,048 ترنج
 9. 9# Milad7 - 2,929 ترنج
 10. 10# Amin - 2,849 ترنج
کانال تلگرام ترنجی