هفت − دو =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کارت بانکی هوشمند جدید EMV بر خلاف کارت های بانکی مغناطیسی غیر قابل کپی شدن است

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 2 دیدگاه | اخبار داخلی

بر اساس آمارها قطعا می‌توان کلاهبرداری‌های حاصل از کپی کارت را از بین برد و این چالش در سیستم بانکی را حذف کرد. کارت بانکی هوشمند جدید EMV بر خلاف کارت های بانکی مغناطیسی غیر قابل کپی شدن است و در ادامه با هم درباره آن صحبت خواهیم کرد، با ترنجی همراه باشید.

مقایسه کارت هوشمند بانکی EMV با کارت مغناطیسی

مقایسه کارت هوشمند بانکی EMV با کارت مغناطیسی

تصمیم برای انتقال زیرساخت کارت از مغناطیسی به هوشمند تصمیمی بوده که بانک مرکزی تصمیم گرفته و دیرکرد در این حوزه بر اساس سیاست‌های کلان بانک مرکزی بوده است؛ کارشناسان معتقدند که نگاه در شبکه بانکی و پرداخت باید ریسک محور باشد تا با ایجاد زیرساخت‌ها و محدودیت‌هایی از مشکلات جلوگیری کرد.

در خصوص بزرگترین کلاهبرداری‌ها در شبکه بانکی باید گفت: کلاهبرداری فیشینگ و کپی کارت‌های مگنت از عمده چالش‌ها و کلاهبرداری‌هایی است که در شبکه پرداخت وجود دارد.

معاون نظارت شرکت شاپرک تاکید کرد: کارت‌های EMV دارای چیپ در زمینه نظارت و از بین بردن کارت‌های مگنت یک راه‌حل مهم و کاربردی است؛ از سویی دیگر افزایش امنیت شبکه پرداخت اینترنتی و الگوریتم‌ها برای برخورد با فیشینگ کاربرد دارد.

وی با بیان این که پیاده سازی فناوری‌های جدید بستگی به تصمیمات حاکمیت دارد، گفت: تمامی راهکارها بر اساس تصمیمات حاکمیت و بررسی هزینه و فایده است؛ باید استفاده از فناوری مقرون به صرفه و دارای مزیت اقتصادی باشد.

وی افزود: در حوزه داده‌های جغرافیایی نیاز است تا متولی بزرگ و مهمی با اطلاعات کامل وجود داشته باشد؛ همچنین داده‌های صنفی و کد کسب و کار برای شبکه پرداخت در زمینه کسب و کار و نظارت و حتی دریافت کارمزد کاربرد دارد که در همین راستا شرکت شاپرک زمانی وارد این موضوع اما اطلاعات قابل اتکا نبود به طور نمونه اطلاعات پزشکان و وکلا اصلا ردیف خاص ندارد.

کارت بانکی EMV

کارت بانکی EMV

کارت بانکی هوشمند جدید EMV چیست؟

EMV روش پرداختی است مبتنی بر یک استاندارد فنی برای کارت‌های پرداخت هوشمند و برای پایانه های پرداخت و خودپردازهایی که با آن سازگار است. بر اساس این استاندارد پایانه‌های پرداخت و خودپرداز می‌توانند این کارت‌ها را بپذیرند. کارت‌های EMV کارت‌های هوشمندی‌ هستند که داده‌هایشان علاوه بر کارت مغناطیسی (به منظور پشتیبانی از روش‌های گذشته) بر روی مدار مجتمع نیز ذخیره می‌شود.

این روش شامل کارت‌های تماسی (کارت‌هایی که باید به صورت فیزیکی در یک کارت خوان وارد شوند) و کارت‌های غیرتماسی (که می‌توانند بدون تماس با کارت خوان و از فاصله نزدیک با استفاده از فناوری RFID خوانده شوند) می‌شود. کارت‌های پرداختی که سازگار با استاندارد EMV باشند بسته به اینکه چه روش اصالت‌سنجی ای توسط صادرکننده کارت اتخاذ شود، اغلب کارت Chip and PIN یا Chip and Signature نامیده می‌شوند.

EMV کوتاه شده Europay, MasterCard و Visa است

EMV کوتاه شده Europay, MasterCard و Visa است، سه شرکتی که در آغاز استاندارد را ایجاد کردند. هم‌اکنون این استاندارد توسط EMVCo (کنسرسیومی متشکل از Visa, MasterCard, JCB, American Express, China UnionPay و Discover)مدیریت می‌شود.

به نظر می رسد که با این تغییرات در کارت های بانکی در نهایت کاربران باشند که از امنیت بیشتر خوشحال خواهند بود اما سوال اینجاست که هزینه و سرعت انجام این تغییر چقدر است.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. amer
  ameramer
  ترنجِ خیلی رسیده
  9
  4

  کشور با این کارت هایی که هر روز مردم سرگرم میکنن و به سخره میگیرن پیشرفت نمیکنه.شما به مشکلات اساس اقتصادی و معیشت مردم رسیدگی کنید بعد بیایین با این کارت هوشمند و مسخره بازی جیب مردم خالی کنید

  • HM-Royal
   HM-RoyalHM-Royal
   ترنجِ رسیده

   از خیلی وقت پیش باید این سیستم رده خارج میشد الآن تقریبا” تمام ATM بانکهای داخل مغناطیسی هستن باید کلی هزینه کنن اینا رو عوض کنن هر کدوم از این ATM ها چند صد میلیون پولشه.این هزینه ها رو هم لابد از حساب ملت کم میکنن…

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,334 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,941 ترنج
 3. 3# m.b - 14,113 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,200 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,577 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,986 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,957 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی