11 − 5 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کاهش صدای خر و پف با این بالش جذاب!

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 2 دیدگاه | فناوری‌های نوین

هدفون‌هایی با قابلیت نویز کنسلینگ مانند هدفون “WH-۱۰۰۰XM۳” سونی، بسیار در حذف صداهای محیط اطراف مؤثر هستند، اما هنگام خواب و برای نشنیدن خر و پف قطعاً استفاده از هدفون گزینه مناسبی نیست. به همین منظور پژوهشگران یک بالش طراحی کرده‌اند که عملکرد آن در حذف صداهای محیط مانند آن هدفون‌ها است.کاهش صدای خر و پف با این بالش جذاب ممکن خواهد بود و در ادامه با هم درباره آن در ترنجی صحبت می کنیم، با ما همراه باشید.

بالش خر و پف

بالش خر و پف

پژوهشگران” دانشگاه ایلینوی شمالی”‌(Northern Illinois University) فناوری مشابه آن هدفون‌ها را در یک بالش بکار بردند، این بالش به گونه‌ای طراحی شده است که صدای خر و پف را کاهش می‌دهد.

ایده طراحی بالش‌های هوشمند، جدید نیست؛ اما پژوهشگران “دانشگاه ایلینوی شمالی” کاری متفاوت انجام داده‌اند. آنها موفق به ایجاد یک بالش مجهز به بلندگو شده‌اند که بالش مذکور از الگوریتم‌های تطبیقی برای به حداقل رساندن صداهای خروپف به همان شیوه‌ای که یک جفت هدست لغو سر و صدا می‌تواند صداهای یک اتوبوس پر جمعیت را حذف کند، استفاده می‌کند.

در این بالش “خر و پف کنسلینگ” (!) یکی از میکروفن‌ها صداهای شخصی که خروپف می‌کند را ثبت می‌کند، در حالی که دو میکروفن دیگر صدای محیط در یک اتاق را ثبت می‌کنند و سپس این صداها توسط یک الگوریتم تطبیقی پردازش می‌شوند.

صدای خروپف هر فرد با دیگری متفاوت است و در طول شب، الگوهای تنفس و موقعیت‌های مختلف شخصی که خوابیده است، می‌تواند به شدت صداهای خروپف فرد را تغییر دهد. این بالش از یک الگوریتم که قادر به تنظیم و انطباق برای لغو سر و صدا است، استفاده می‌کند. پژوهشگران در آزمایش‌های خود دریافتند که بالش مذکور توانایی کاهش صدای خروپف تا ۳۱ دسی بل را دارد.

نظر شما چیست؟ به نظر مفید می رسد! امیدوارم با خر و پف کسی در خواب دست و پنجه نرم نکنید!

gizmodo

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Amin B3DA
  Amin B3DAAminB3DA
  ترنجِ خیلی رسیده

  بالش را روی صورت کسی که خروپف میکنه بزارید قول میدم صدا صددرصد قطع بشه 😂😂😂

 2. علی شیخ زاده
  علی شیخ زادهOliver queen
  ترنج لاگژری

  در اکثر مواقع فردی که خرو پف میکنه موقع خروپف با کمی تکون خوردن و جابجا شدن راه تنفسش باز میشه و دیگه سروصدا نمیکنه فقط کافیه یه بالش طراحی کنن که موقع خروپف به طرف تلنگر وارد کنه😃

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,700 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,256 ترنج
 3. 3# m.b - 13,146 ترنج
 4. 4# Sajad - 11,009 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,956 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,925 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,987 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,686 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,647 ترنج
قاصدک 24
تترایران
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
کانال تلگرام ترنجی