15 − 6 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

“همشو بزن به این کارت” کلاهبرداری جدید پیامکی

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار داخلی ، امنیت

کلاهبرداری های زیادی با روش های مختلف انجام می شود. یکی از جدیدترین کاهبرداری ها یک تور بزرگ است که پهن می شود تا درصد بسیار پایینی از شرایط انتقال پول که در لحظه آخر است، در دام آن ها بیفتند. “همشو بزن به این کارت” کلاهبرداری جدید پیامکی است که در ادامه با هم درباره آن صحبت می کنیم، با ترنجی همراه باشید.

اس ام اس

اس ام اس

سودجویان در جدیدترین شیوه کلاهبرداری که در هفته‌های اخیر گسترش یافته با رصد افرادی که در حال خرید هستند و ارسال پیامکی با محتوی “بزن به این کارت” راهکار جدیدی برای فریب مردم و سودجویی اتخاذ کرده اند.

سودجویان در جدیدترین شیوه کلاهبرداری با رصد افرادی که در حال خرید هستند پیامکی با محتوی “بزن به این کارت” را برای افراد ارسال می‌کنند و این پیامک در هنگامی که اشخاص قصد ارسال وجوه مبالغ در ازای خرید و یا انتقال وجوه به دوستان و آشنایان یا اشخاص دیگر را دارند منجر به اشتباه و ارسال مبلغ به شماره کارت ارسالی در پیامک می‌شود.

 

در میان ده‌ها پیامک تبلیغاتی که این روزها مشترکان اپراتورهای تلفن همراه دریافت می‌کنند، یک پیامک جالب با محتوی «بزن به این کارت» که جدید ترین شیوه کلاهبرداری است منجر به فریب افراد و ضررمالی شده است.در این شیوه از کلاهبرداری فریب خوردگان که در لحظه ارسال این پیامک قصد واریز مبلغی را به حساب شخصی را دارند به اشتباه پول را به حسابی که فرد کلاهبردار ارسال کرده واریز می‌کنند.

 

بر اساس مشاهدات و شکایات واصله از مردم در این خصوص به پلیس فتا این پیامک و نظیر آن مکرر برای مشترکان تلفن همراه ارسال می‌شود که منجر به انتقال مبالغ هنگفتی از فریب خوردگان به اشتباه برای کلاهبرداران شده است که اطلاع رسانی در خصوص این شیوه جدید کلاهبرداری را ضروری می‌کند.
از این رو مردم باید با آگاهی از ارسال پیامک هایی از این دست که شیوه جدید کلاهبرداری است باید در هنگام انتقال وجوه هوشیار باشند تا از انتقال وجه به حساب کلاهبرداران جلوگیری شود.

 

البته در برخی موارد محتوای این پیامک بسیار صمیمی است و با عنوان “عزیزم بزن به این کارت” است

 

البته در برخی موارد محتوای این پیامک بسیار صمیمی است و با عنوان “عزیزم بزن به این کارت” است که منجر به اشتباه افراد در هنگام انتقال وجوه شده است. از این رو اطلاع رسانی این شیوه جدید کلاهبرداری برای جلوگیری از وقوع جرائم ضروری است.

 

امیدوارم که دچار این نوع کاهبرداری های پیامکی نشده باشید و همیشه برای موارد مهم تلفنی چک کنید.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 15,574 ترنج
  2. 2# ahmad - 13,916 ترنج
  3. 3# m.b - 11,039 ترنج
  4. 4# Sajad - 9,807 ترنج
  5. 5# _V_ - 8,466 ترنج
  6. 6# Amir galaxy - 8,464 ترنج
  7. 7# Mahdi - 8,209 ترنج
  8. 8# The Destroyer - 8,111 ترنج
  9. 9# Peiman - 8,082 ترنج
  10. 10# نیما عرفانی - 8,065 ترنج
کانال تلگرام ترنجی