هجده + یک =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

پژو ۲۰۷صندوق دار تا ۱۵۰ میلیون تومان در بازار آزاد قیمت خورد

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | 6 دیدگاه | اخبار داخلی ، خودرو

دو روز پیش بود که در ترنجی قیمت پژو ۲۰۷i صندوق دار در کارخانه را خواندیم. قیمت ۱۰۴ میلیون تومانی پژو ۲۰۷i صندوق دار کاملا با قیمت های روز بازار تناسب دارد اما به نظر می رسد که پژو ۲۰۷صندوق دار تا ۱۵۰ میلیون تومان در بازار آزاد قیمت می خورد! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

قیمت بازار آزاد پژو ۲۰۷ صندوق دار

قیمت بازار آزاد پژو ۲۰۷ صندوق دار

پژو 207 صندوق دار اتوماتیک که بهای 104 میلیون تومان را دارد، با در نظر گرفتن تخفیف 15 میلیون تومانی و سود مشارکت و تاخیر، با قیمتی حدود 85 میلیون تومان در اختیار خریداران قرار گرفته است.

حال برخی دلالان برای پژو ۲۰۷ صندوق دار اتوماتیک و سدان، قیمتی فراتر از 140 میلیون تومان را اعلام می کنند و این در حالی است که برخی دلالان به قیمت ۱۴۰ میلیون تومان هم راضی نمی شوند و بهای فراتر از ۱۵۰ میلیون تومان را برای آن پیش کشیده اند! در واقع، آنچه قیمت ها را تعیین می کند نه قانون عرضه و تقاضا که دلالانی هستند که با هماهنگی یکدیگر و با تعریف قیمت های نامتعارف، بازار را به هم می ریزند و برغم این که سودهای 80 – 70 درصدی برای خود تعریف کرده اند، مالیاتی هم نمی دهد!

نکته این که وقتی قیمت ها این گونه تعریف و تعیین می شود همگی آن را ملاک قرار داده و بنابراین کسی حاضر نمی شود خودرو خود را کمتر از این رقم بفروشد و در نتیجه همین گونه قیمت خودرو در بازار آزاد بدون هیچگونه منطقی بالا می رود.

نهادهای نظارتی می توانند با پیگیری آگهی های منتشر شده در فضای مجازی سرنخ های ارزشمندی از شبکه دلالان خودرو که بی هیچ نظارتی با قیمت ها و امنیت روانی جامعه بازی می کنند، به دست بیاورند. و در این میان مردم نیز با عدم خرید خودروهایی که با قیمت های بی ربط عرضه می شوند می توانند در ناکام گذاشتن دلالان و کاهش قیمت کمک کنند.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  mostafa3mostafa3
  ترنجِ خیلی رسیده

  بگو یک میلیارد بازم میخرن مردم نمی‌دونم

 2. Avatar
  ShiralShiral
  ترنجِ رسیده

  از ماست که برماست..متاسفانه خودمان هستیم که زندگی را برای قشر ضعیف تر جهنم کرده ایم.تعدادی افراد زالو صفت به جان مردم افتادن و خونشان رامیمکند. این افراد نه از بدنه دولت هستند نه نظام.بلکه خودمان هستیم.جنس خودمان خراب است و فرافکنی میکنیم…نگاهی به بازار دلالی دلار بیندازید باور کنید خودمان هستیم کس دیگری نیست

 3. Saeed Mohammadipouya
  Saeed MohammadipouyaSaeed Mohammadipouya
  ترنجِ رسیده

  واقعا متاسفام همون 206 هس یه چراغاشو تغییر دادن یه اتومات

 4. Naranj
  NaranjNaranj
  ترنجِ خیلی رسیده

  مافیایی شده کشور ، کسی حرفی هم بزنه سرشو میکنن زیر اب.این دلال ها رو نبینید کسایی که این بازار رو ایجاد میکنند دیده نمیشن

 5. Avatar
  siavash-tsiavash-t
  ترنجِ رسیده

  مردم که ۵۰۰ میلیون هم بگن، می خرند! نمی دونم چی میشه گفت!

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,840 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,890 ترنج
 3. 3# m.b - 12,588 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,699 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,324 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,470 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,861 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,588 ترنج
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی