نوزده + 9 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گوگل می گوید در مکالمه های تلفنی دوپلکس (Google Duplex) عنوان خواهد شد که شما با ربات صحبت می کنید

سینا عطایی

نوشته

2 سال قبل | بدون دیدگاه | گوگل ، هوش مصنوعی

دیروز درباره گوگل دوپلکس (Google Duplex) در ترنجی صحبت کردیم. یک نمونه واقعی از هوش مصنوعی که واقعا همه را شوک زده کرده و باید به گوگل بابت چنین ارایه ای آفرین گفت. پس از هیجان اولیه اما سوال هایی پیش آمد که نگرانی نسبتا به جایی است. اینکه آیا گوگل در مکالمه های تلفنی دوپلکس (Duplex) مشخص خواهد شد که ما یا هر کس دیگری با یک ربات آن سوی خط صحبت می کنیم یا با یک انسان؟ پس از گمانه زنی های متفاوت و نظرات افراد صاحب نظر، حالا گوگل به صورت رسمی به این نگرانی پاسخ داده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

یک سخنگوی گوگل در بیانیه ای گفت “شفافیت” بخش مهمی از تکنولوژی است و ما این ویژگی را با مشخص کننده داخلی طراحی کرده ایم که و ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که سیستم یه صورت مناسب شناسایی شده است. ما این موضوع را زمانی که تکنولوژی Duplex در تابستان امسال به عنوان بخشی از گوگل دستیار آزمایش شود، بهتر متوجه خواهیم شد.

گوگل می گوید:

“ما متوجه بحث های پیرامون گوگل دوپلکس (Duplex) هستیم و به آن ارج می نهیم، همانطور که از ابتدا گفته ایم، شفافیت در تکنولوژی مهم است. ما این ویژگی را با مشخص کننده داخلی طراحی کرده ایم که و ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که سیستم یه صورت مناسب شناسایی شده است. آنچه که ما در I/O نشان دادیم نسخه آزمایشی فناوری اولیه بود و ما به فکر افزودن بازخوردها در مراحل توسعه گوگل دوپلکس به عنوان یک محصول، هستیم.”

به صورت کلی همانطور که مارکوس بروانلی گفت، اینکه اگر در ابتدای مکامله گوگل دوپلکس خود را به عنوان یک ربات معرفی کند، باعث می شود شما آن را جدی نگیرید یا انسان های کنجکاو و کمی شرتر بخواهند سر به سر آن بگذارند! البته خب از طرفی شاید واقعا این حق ما است که بدانیم آن سوی خط یک ربات حضور دارد یا انسانی که قلبش می تپد!

شما چطور فکر می کنید؟ آینده از نگاه شما به چه شکل است.

engadget

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,673 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,826 ترنج
  3. 3# m.b - 12,502 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,633 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,183 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,406 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,815 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
  9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
  10. 10# Dr.Nazer - 8,554 ترنج
کانال تلگرام ترنجی