18 + بیست =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گوگل دوپلکس (Google Duplex) چیست؟ نگاهی به یک هوش مصنوعی واقعی

سینا عطایی

نوشته

1 سال قبل | 3 دیدگاه | برترین‌های ترنجی ، تماشا کنید ، گوگل

این روزها خیلی زیاد درباره هوش مصنوعی می شنویم. تقریبا همه آن ها یک کار مشخص را انجام می دهند و خوشحالند و بازاریابی می کنند! “دوربین موبایل ام صحنه های مختلف را شناسایی می کند”، خوبه، آفرین ولی چیزی هیجان انگیزتر از یک پیشرفت در موضوعی که سال ها انجام می شده را لطفا به من نشان دهید! در ادامه با ترنجی همراه باشید تا با نگاهی به یک هوش مصنوعی واقهی بگوییم گوگل دوپلکس (Google Duplex) چیست؟

نمی دانم فرصت کرده اید کنفرانس گوگل را ببینید یا درباره گوگل دوپلکس (Google Duplex) بخوانید یا نه اما این واقعا محشر است! ویدیو را ببینید و قسمت معرفی گوگل دوپلکس را با دقت مرور کنید. همانطور که می بینید شما به گوگل اسیستنت (دستیار گوگل) می گویید برای من یک نوبت (حال در هر بیزنسی) رزرو کن! اگر آن سرویس توانایی رزرو آنلاین نداشته باشد، گوگل اسیستنت بدون اینکه شما را درگیر پروسه رزرواسیون کند، در پس زمینه با شماره نزدیک ترین بیزنس ممکن تماس گرفته و با آن همانند یک انسان صحبت می کند تا در نهایت به رزرو برسد و وقتی رزرو به صورت موفق انجام شد، آن را به لیست برنامه های شما اضافه کرده و بعدا یادآوری می کند! این یک منشی واقعی است و فراتر از آن، یک هوش مصنوعی واقعی!

پروسه ای که در گوگل دوپلکس (Google Duplex) دیدید حاصل سالها تلاش در زمینه های مختلف از جمله صحبت کردن طبیعی ربات هاست. به مکالمه اگر دقت کنید، حروف اضافه، آواها، مکث ها و تن صدا خیلی نزدیک به انسان بود به شکلی که شاید اگر شما نمی دانستید آن یک ربات است، واقعا متوجه نمی شدید!

این فناوری هنوز برای دسترسی عمومی آماده نیست و شاید سال های آینده شاهد استفاده گسترده از آن باشید اما گوگل دوپلکس (Google Duplex) واقعا هیجان انگیز و نمونه یک هوش مصنوعی واقعی است! نظر شما چیست؟

Marques Brownlee

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. mosayebsomosayebso
  ترنجِ رسیده  5  1

  همونطور که اعلام کردید هنوز در مرحله اولیس حتی در مرحله بتا هم قرار نداره
  این فقط یه دید کلی از اینده هوش مصنوعی به ما نشون داد که قابل پیشبینی هم بود
  گوگل با تکیه بر سرورهای قدرتمند و موتور جستجوش بیشترین امکانات رو برای خلق یک هوش مصنوعی که اطلاعات زیادی رو پردازش میکنه داره

 2. PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری  5  0

  چقدر هیجان انگیز واقعا?

 3. raykarayka
  ترنجِ نرسیده  0  0

  فوق العاده است اصلا عالیه

10 کاربر برتر
 1. 1# ahmad - 11,247 ترنج
 2. 2# Milad7 - 8,237 ترنج
 3. 3# Peiman - 8,023 ترنج
 4. 4# علی شیخ زاده - 7,481 ترنج
 5. 5# Sajad - 7,341 ترنج
 6. 6# _V_ - 6,752 ترنج
 7. 7# Pouya - 5,882 ترنج
 8. 8# m.b - 5,865 ترنج
 9. 9# نیما عرفانی - 4,818 ترنج
 10. 10# Jason bourn - 4,542 ترنج
کانال تلگرام ترنجی