یک × 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

حذف تلگرام از اپ استور اپل به دلیل محتوای نامناسب

سینا عطایی

نوشته

3 سال قبل | 4 دیدگاه | شبکه‌های اجتماعی

نرم افزار پیام رسان رمزگذاری شده محبوب  تلگرام در حال حاضر برای دانلود روی دستگاه های iOS در دسترس نیست. دلیل این امر آن است که اپل پس از دریافت شکایات “محتوای نامناسب” بر روی پلتفرم میزبان این سرویس را از فروشگاه نرم افزاری خود یعنی اپ استور حذف کرده است. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا جزئیات بیشتری درباره حذف تلگرام از اپ استور اپل به دلیل محتوای نامناسب بخوانیم.

ماهیت محتوای مورد نظر در حال حاضر ناشناخته است، اما آنچه مسلم است این است که دستورالعمل های توسعه Apple برای برنامه های iOS را نقض کرده اند. در این حالت هر برنامه باید فیلترها و روش هایی برای شناسایی و گزارش مواد قابل اعتراض و همچنین ابزارهایی برای مسدود کردن کاربران که چنین محتوایی را از برنامه ارسال کرده اند داشته باشد.

حذف شدن تلگرام از اپ استور توسط اپل ابتدا دیروز مشخص شد که در Reddit افرادی قادر به یافتن Telegram و Telegram X (نسخه آزمایشی آن برای iOS در دسترس بوده اما نسخه رسمی برای اندروید ارایه شده است) در فروشگاه نرم افزاری اپل یعنی اپل استور نبودند. کاربران پس از آن به توییتر رفتند تا از Pavel Durov خالق Telegram در مورد این اتفاق عجیب و غریب سوال پرسیدند. وی در پاسخ آن ها گفت:

اپل هشدار به ما هشدار داده بود که محتوای نامناسب برای کاربران ما در دسترس است و هر دو برنامه از اپ استور حدف شده است. هنگامی که ما این مشکل را برطرف کنیم، انتظار داریم که برنامه ها به اپ استور بازگشته باشند.

اطمینان Durov از اینکه Telegram به iOS باز خواهد گشت عالی است، اما متاسفانه، هیچ اطلاعی در مورد اینکه چه زمانی این اتفاقی می افتد وجود ندارد. با این حال، با توجه به محبوبیت آن، انتظار می رود که در چند روز آینده شاهد بازگشت تلگرام به اپ استور اپل باشیم.

پس اگر کاربر iOS هستید توصیه می شود فعلا تلگرام خود را به هیچ دلیل حذف نصب نکنید! نظر شما درباره این اتفاق چیست؟‌فکر می کنید “محتوای نامناسب” عنوان شده دقیقا چه باشد؟!

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. REZA
  REZAREZA
  ترنجِ خیلی رسیده

  البته الان دوباره اضاف شده

 2. Avatar
  siavash-tsiavash-t
  ترنجِ رسیده

  خیلی دیر کار کردید. الان دوباره اضافه شده.

 3. Avatar
  MortazaviMortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده

  احتمالاً منظور از محتوای نامناسب بعضی ربات های … هستند

 4. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری

  محتوای نامناسب؟ ???
  منظورش چی می‌تونه باشه؟؟؟

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 18,604 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,214 ترنج
 3. 3# m.b - 13,074 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,981 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,876 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,869 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,982 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,798 ترنج
 9. 9# Dr.Nazer - 8,672 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,608 ترنج
قاصدک 24
سینا عطایی
سینا عطایی
حال روزگارت به خودت بستگی داره :)
تبلیغ سمت چپ
کانال تلگرام ترنجی