19 + 4 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

شرکت ال‌جی و HERE Technologies برای ساخت خودروهای خودران همکاری می‌کنند

صدرا مخملی

نوشته

2 سال قبل | یک دیدگاه | اخبار ، ال‌جی

شرکت ال‌جی الکترونیکس با همکاری شرکت فناوری HERE که در زمینه ارائه خدمات موقعیت‌یابی و نقشه‌های دیجیتال در سطح جهانی فعالیت دارد، می‌خواهد نسل بعد telematics خودروهای خودران را عرضه کند. این روش ترکیبی از فناوری‌های پیشرفته telematics ال‌جی و اطلاعات مکان‌یابی و نقشه‌یابی پلتفرم HERE است. این دو شرکت با همکاری برنامه‌ریزی شده خود می‌خواهند از تولید‌کنندگان خودرو پشتیبانی کنند. این پشتیبانی از طریق در اختیار گذاشتن سیستم‌های ارتباطی قدرتمند و امن برای خودروهایی کاملا اتوماتیک و خودران محقق می‌شود.

صنعت telematics که ترکیبی از دو صنعت مخابرات و اطلاعات است قصد دارد تا امنیت و سرگرمی را به خودرو بیاورد. این امر از طریق فراهم کردن امکاناتی مثل راه‌یابی، مکان‌یابی و اعزام کمک در مواقع اضطراری با استفاده از فناوری‌هایی مثل GPS،DMB  (پخش دیجیتالی محتوای چندرسانه‌ای)، بلوتوث، وای فای و ارتباطات موبایلی امکان می‌پذیرد. ال‌جی به عنوان پیشروی بازار telematics از سال 2013، خود را متعهد می‌داند تا نسل جدید ارتباطات را با کمک نقشه‌یابی بسیار دقیق در اختیار سازندگان خودروهای خودران قرار دهد و نیاز این صنعت درحال پیشرفت را برطرف کند.

شرکت HERE به عنوانی شرکتی پیشرو در سطح جهان در ارائه خدمات و اطلاعات مکان‌یابی و نقشه‌یابی به خودروسازان شناخته می‌شود. این شرکت اکنون از بیش از 100 میلیون خودرو در جاده‌های دنیا پشتیبانی می‌کند. این شرکت همچنین با خودروسازان روی توسعه نقشه‌های زنده HD هم همکاری می‌کند. نقشه‌های بسیار دقیقی که بر پایه فضای ابری شکل گرفته‌اند و می‌توانند از ADAS (سیستم پیشرفته دستیار راننده) و رانندگی خودکار پشتیبانی کنند. نقشه‌های زنده HD، که ال‌جی قصد دارد با همکاری مشترکش آن را به خودروسازان ارائه دهد، تمام جاده‌ها و چیزهایی که اطراف آنها قرار گرفته است را شناسایی می‌کند. چیزهایی مثل تابلوهای راهنما، خط عابرپیاده، تابلوهای محدودیت سرعت و چراغ راهنمایی و رانندگی. اهمیت مالکیت معنوی و قابلیت‌های این شرکت راه‌یابی، در سال 2015 و در کنسرسیوم جهانی خودروسازان مشخص شد. کنسرسیومی که در آن شرکت‌های معروفی از جمله آئودی، BMW و Daimler تصمیم به استفاده از سیستم HERE گرفتند. این شرکت از آن زمان، میزبان سرمایه‌گذاران دیگری در زمینه فناوری هم شده است.

ED8K5D Ft. Lauderdale, Florida. Seabreeze Blvd., Florida State Highway A1A.

پس از توسعه کامل telematics، این سیستم نقش کلیدی در سیستم کنترل مرکزی خودروها بازی خواهد کرد. اول اینکه سنسورهای ADAS مثل دوربین‌ها و رادارها، محیط اطراف را خوانده و اطلاعات را به فضای ابری منتقل می‌کند. همچنین می‌تواند به کمک قابلیت V2X (اتصال خودرو به همه‌چیز) از دیگر خودروها نیز اطلاعات گرفته و به فضای ابری انتقال دهد. تمام اطلاعات جمع‌آوری شده، تحلیل شده و برای رانندگی بهتر بر اساس شرایط موجود، به سیستم telematics منتقل می‌شوند.

راهکار telematics ال‌جی، از فناوری‌های مختلفی مثل GPS ، بلوتوث، وای فای و ارتباطات موبایلی پشتیبانی می‌کند. مهندسان شرکت ال‌جی، صادقانه تلاش می‌کنند تا محصولاتی با قابلیت پشتیبانی از 5G بسازند. فناوری خاصی که چهار یا پنج برابر سریع‌تر از LTE بوده و زمان تاخیر آن تا 90 درصد کاهش پیدا می‌کند. این فناوری بهترین گزینه برای نسل بعدی سیستم‌عامل خودروهای خودران محسوب می‌شود.

آقای Kim Jin-yong  مدیر اجرایی بخش قطعات خودروی هوشمند ال‌جی می‌گوید:  ما بسیار خوشحالیم که با همکاری شرکت HERE می‌توانیم یک استاندارد جدید در زمینه ارتباطات موبایلی برای ماشین‌های خودران عرضه کنیم. شرکتی که از فناوری‌های بسیار پیشرفته و بی‌نظیری در بحث هدایت اتومبیل‌ها بهره می‌برد. با همکاری شریکی مثل HERE، شرکت ال‌جی می‌تواند در مسیر ساخت نسل بعدی خودروهای متصل به جلو (Connected Cars) حرکت کرده و به خودروسازان کمک کند تا برای دوران خودروهای بدون راننده آماده شوند.

آقای Moon Lee، رئیس بخش فناوری HERE در منطقه آسیای شرقی می‌گوید: برای عملکردی امن‌تر و موثرتر، خودروهای خودران نیاز به انواع منابع اطلاعاتی و فناوری‌های ارتباطی هستند. ما معتقدیم پلتفرم OPEN LOCATION شرکتمان می‌تواند نقش کلیدی در نسل بعد فناوری telematics ایفا کند و ما بسیار خوشحالیم که برای به واقعیت تبدیل کردن این فناوری با ال‌جی همکاری می‌کنیم.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری

  به نظر شما این خودرو ها خودران که آماده میشن . من که میگم حداقل ده سال دیگه زمان میبره

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 15,828 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,008 ترنج
 3. 3# m.b - 11,196 ترنج
 4. 4# Sajad - 9,885 ترنج
 5. 5# _V_ - 8,540 ترنج
 6. 6# Amir galaxy - 8,529 ترنج
 7. 7# Mahdi - 8,477 ترنج
 8. 8# نیما عرفانی - 8,240 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 8,207 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,082 ترنج
کانال تلگرام ترنجی