16 − 12 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

برند نوکیا آشا (Asha) توسط HMD ثبت شد

سینا عطایی

نوشته

3 سال قبل | یک دیدگاه | نوکیا

نوکیا پس از سیمبین فراز و نشیب های فراوانی داشت و دست به هر تلاشی برای بازگشت به بازار زد. یکی از این تلاش ها که احتمالا به یاد دارید سری نوکیا آشا (Asha) بود. کلمه آشا از زبان هندی و به معنی “امید” گرفته شده که در آن دستگاه های ارزان قیمت رده پایین تولید و عرضه شد. حالا به نظر می رسد که شرکت HMD این برند را برای خود ثبت کرده که نشان از یک راهبرد جدید توسط این شرکت دارد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره این موضوع صحبت کنیم.

نوکیا آشا (Asha)

نوکیا آشا (Asha)

طبق اسناد دیده شده شرکت فنلاندی HMD برند Asha را برای خود در اداره مالکیت معنوی اتحادیه اروپا ثبت کرده است. هر چند این برند نیز توسط مایکروسافت خریده شده بود اما به نظر میرسد با ثبت برند آشا توسط HMD احتمالا توافقاتی صورت گرفته است. اسناد مذکور را در تصاویر زیر می بینید:

اگر فرض کنیم نوکیایی که حالا می شناسیم بخواهد سری آشا را دوباره ادامه دهد احتمالا باید انتظار موبایل های با سیستم عامل جاوا را تصور کنیم که شاید برخی پیام رسان ها را پشتیبانی کند و برای موبایل های ارزان تا حدود 200 هزارتومان باشد. دستگاه هایی که لمسی نباشند و به دکمه های سنتی موبایل ها پایبند باشند. البته این ها حدسیات ماست، شما درباره نوکیا آشا جدید چطور فکر می کنید؟ امیدی در آن می بینید؟

تصور می کنید HMD برند آشا را دوباره احیا کند؟ آیا موبایل هایی بدون سیستم عامل هوشمند و در رده قیمتی پایین هنوز می توانند پرفروش باشند؟ همانطور که قطعا پاسخ این سوال مثبت است اما واقعا ارزش سرمایه گذاری بزرگ جدید را دارد؟

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری

  با این توضیحات که ارائه شد فک کنم چیز به درد بخوری نیست

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,721 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,848 ترنج
 3. 3# m.b - 12,517 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,653 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,220 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,428 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,833 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,560 ترنج
کانال تلگرام ترنجی