2 × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

سونی در حال توسعه سیستم لرزشگیر اپتیکال (OIS) مخصوص خود است

سینا عطایی

نوشته

3 سال قبل | 3 دیدگاه | سونی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید تاکنون هیچ کدام از پرچمدارهای سونی از سیستم لرزشگیر اپتیکال تصویر (OIS) استفاده نکرده اند! سونی یکی از بزرگترین تامین کننده های حسگر تصویر دوربین در دنیاست که حسگر تصویر دوربین های شرکت هایی چون اپل و سامسونگ را نیز تامین می کند. دوربین تلفن همراه اما فقط حسگر تصویر نیست، 3 عامل برجسته در ثبت تصویر با کیفیت تاثیر دارد که یکی از آن ها حسگر تصویر است. دو مورد دیگر را می توان در مجموعه اپتیکی که به لنز مشهور است و بخش پردازش تصویر دید. حالا سونی تلاش دارد تا بخش اپتیکی دوربین های موبایل خود را بهبود دهد. در ادامه با ترنجی همراه باشید تا درباره این موضوع بیشتر صحبت کنیم.

سونی در حال حاضر پتنتی را در USPTO به نام Dynamic Vibration System ثبت کرده که به نظر می رسد برای لرزشگیر اپتیکال در لنز موبایل های هوشمند اندرویدی خود یعنی اکسپریاها استفاده کند. استفاده از لرزشگیر اپتیکال تصویر پر درخواست ترین قابلیتی بوده که کاربران از سونی می خواسته اند و اگر اتفاق در اکسپریاهای سال 2018 رخ بدهد کاربران بسیار خوشحال خواهند شد.

هر چند سونی تا کنون OIS نداشته است اما در بخش فیلم برداری یکی از شرکت های پیشرو در استفاده از EIS بوده است. EIS لرزشگیر نرم افزاری است که در فیلم برداری عملکرد بسیار خوبی ارایه می کند اما در بخش عکاسی چنین قابلیتی وجود نداشت. برتری حضور OIS در اپتیک دستگاه این است که عکاسی نیز از آن بهره می برد. نظر شما درباره این قابلیت چیست؟ اگر از کاربران سونی هستید،‌چقدر برای شما اهمیت دارد؟

xperiablog

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  PeimanPeiman z3
  ترنج لاگژری
  13

  امیدوارم پرچمدار mwc با لرزشگیر اپتیکال عرضه بشه

 2. mTAAHAAm
  mTAAHAAmmTAAHAAm
  ترنجِ رسیده
  15
  4

  سونی در زمینه عکاسی پیشروه

 3. Avatar
  MortazaviMortazavi
  ترنجِ خیلی رسیده

  من از طرفداران ويژه اكسپريا هستم و از سال ٢٠١٥ بي صبرانه منتظر ois هستم چزي كه در زي٣ به اونور نبودش خيلي محسوس بود و ناراحتمون ميكرد ولي اگه قرار باشه سوني با تكنولوژي مخصوص خودش استفاده كنه يعني يه تكنولوژي بهينه شده مثل eis ٥محوره خودش ارزش اين صبر رو داشت

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 16,577 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,334 ترنج
 3. 3# m.b - 11,649 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,190 ترنج
 5. 5# Mahdi - 9,317 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 8,746 ترنج
 7. 7# Amir galaxy - 8,706 ترنج
 8. 8# _V_ - 8,573 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 8,501 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,122 ترنج
کانال تلگرام ترنجی