حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

NPU در Mate 10، آغاز گر حرکتی بزرگ در دنیا گوشی های هوشمند

صدرا مخملی

نوشته

1 سال قبل | 4 دیدگاه | اخبار رسمی ، هواوی

برای استفاده از گوشی های هوشمند برخوردار از هوش مصنوعی دیگر نیازی نیست به آینده دور چشم بدوزیم! با معرفی چیپ Kirin 970 توسط شرکت Huawei که از سه بخش: CPU با 8 هسته، GPU با 12 هسته و یک بخش جدا با نام NPU برای پردازش های مرتبط با هوش مصنوعی بهره می برد، تجربه کاربری متفاوتی در آینده نزدیک در اختیار کاربران قرار می گیرد. با توجه به این پیشرفت ها، گوشی های نسل آینده می توانند نیازهای کاربران را بفهمند، پیش بینی کنند و بر مبنای آن اطلاعات و خدمات مورد نیاز را در اختیار کاربران قرار دهند.

NPU طراحی شده در Kirin 970 بر روی فعالیت های مرتبط با هوش مصنوعی متمرکز خواهد بود و با امکان ارتباط همزمان با حافظه ابری و پردازش هوش مصنوعی در گوشی امکان محاسبات پر سرعتی را در این حوزه در اختیار کاربران قرار می دهد. هوآوی با بهره گیری همزمان از دو بحث هوش مصنوعی فضای ابری (Cloud AI) و هوش مصنوعی در خود دستگاه (On-Device AI) و تلفیق این دو با هم خدماتی سریع و کاملاً شخصی سازی شده در گوشی Mate 10 در اختیار کاربران قرار می دهد.

مزایای هوش مصنوعی در خود دستگاه (On-Device AI) با NPU به کار گرفته شده در Kirin 970 بسیار زیاد است و در آینده نزدیک مسیر فناوری های به کار گرفته شده در گوشی های هوشمند را عوض خواهد کرد. گوشی Mate 10 که به زودی به بازار عرضه می شود به دلیل اینکه نیازی به ارسال اطلاعات به فضای ابری، سپس پردازش و دریافت نتیجه از فضای ابری ندارد، سرعت بسیار بیشتری در فرآیندهای تعاملی با کاربران خواهد داشت. همچنینNPU  در این گوشی، آن را به دستگاهی بسیار امن بدل کرده است چراکه کلیه موارد پردازشی مرتبط با هوش مصنوعی را در داخل خود گوشی انجام می دهد و نیازی به آپلود و ارسال اطلاعات کاربران به سرورها وجود نخواهد داشت. همچنین مصرف انرژی در NPU در مقایسه با فرآیندهای هوش مصنوعی در فضای ابری بسیار بهینه تر و قابل اطمینان تر در آخرین گوشی Mate هواوی خواهد بود.

از همه موارد ذکر شده مهم تر این است کهNPU  به Kirin 970 امکان می دهد 25 برابر از پردازنده های عادی سریع تر عمل کند و تا 50 برابر بهره وری بیشتری  داشته باشد. در یک آزمون مقایسه ای، NPU به Kirin 970 این امکان را داد که در هر دقیقه 2000 تصویر را پردازش کند  که بسیار بیشتر از پردازنده های دیگر در این آزمون بود.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. احمد
  احمد
  ترنج لاگژری  3  0

  داره جالب میشه بدارید معرفی بشه ببییم چیه

 2. Oliver queen
  Oliver queen
  ترنجِ خیلی رسیده  2  0

  چند وقته دارم لحظه شماری میکنم که ببینم این npu چیه و چیکار میتونه انجام بده

 3. Sajad
  ترنجِ خیلی رسیده  3  0

  در واقع یه سری از عملکردهای مبتنی بر کلود رو بدون نیاز به کلود و بصورت بومی روی گوشی انجام میده که میتونه از نظر مصرف دیتا و سرعت انجام کار برتری داشته باشه. احتمالا از این به بعد سایر توسعه دهندگان پردازنده سعی میکنن همچین رویه ای رو در پیش بگیرن…

 4. Peiman
  ترنج لاگژری  1  0

  بالاخره انتظار ها فردا تموم میشه

  کسی میدونه npu مخفف چیه؟؟؟؟؟؟؟؟

10 کاربر برتر
 1. 1# احمد - 7,666 ترنج
 2. 2# Peiman - 7,444 ترنج
 3. 3# علی شیخ زاده - 5,089 ترنج
 4. 4# Pouya - 4,840 ترنج
 5. 5# Sajad - 4,302 ترنج
 6. 6# Mortazavi - 3,847 ترنج
 7. 7# دکتر رسول آریان - 3,679 ترنج
 8. 8# REZA - 2,603 ترنج
 9. 9# BeFair - 2,603 ترنج
 10. 10# Amin - 2,498 ترنج
کانال تلگرام ترنجی