13 − 2 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

نرم‌افزار جیمیل برای IOS قابلیت هشدار فیشینگ را اضافه کرد

مهرشاد مرادزاده

نوشته

3 سال قبل | 4 دیدگاه | iOS ، اطلاعیه‌ها ، حملات سایبری ، گوگل

در حال حاضر جیمیل (Gmail) برای iOS هر زمان که لینک مشکوکی مشاهده شود، به کاربران هشدار می‌دهد. در ادامه با ترنجی همراه باشید.

این هشدار به صورت یک پیام اخطار به شما نشان داده می‌شود. یک پیغام دیگر که به خوبی موضوع را به شما نشان می‌دهد، می‌گوید:”سایتی که در حال باز شدن است عنوانی جعلی دارد و برای بدست آوردن اطلاعات شما، چه بانکی و چه شخصی، طراحی شده است.” اگر جعبه اخطار قبل از آنکه شما روی این کلیک کنید ظاهر شد، بهتر است ادامه ندهید و کارتان را متوقف کنید.

1- اخطار اول

2- اخطار دوم

گوگل این ویژگی را ابتدا، اوایل امسال در نسخه اندروید جیمیل قرار داد. نسخه iOS جیمیل این ویژگی را بدون در نظر گرفتن اینکه آیا کاربر از یک آیفون استفاده می‌کند یا یک آیپد، ارائه می‌دهد. فیشینگ یک مشکل جدی برای کسانی است که امور مالی خود را به صورت آنلاین مدیریت می‌کنند. با ارسال اسناد جعلی به صاحبان حساب‌های مالی آنلاین، افرادی در پشت صحنه تلاش می‌کنند تا اطلاعات صاحبان حساب‌ها را از طریق اطلاعات شخصی (مانند کلمات عبور، شماره های حساب، نام خانوادگی مادر، و غیره) بدست آورند. اولین اخطار فرستاده شده از گوگل نشان می‌دهد که لینک منجر به یک سایت غیرقابل اعتماد می‌شود و سپس در صورت درخواست کاربر می‌تواند ادامه دهد. اگر ادامه دهید و برروی لینکی که از نظر گوگل غیرقابل اطمینان است کلیک کنید، یحک اخطار دیگر ظاهر می‌شود و نمی‌گذارد که URL مد نظر باز شود.

نظر شما در مورد این ویژگی چیست؟

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. احمد
  احمدahmadabdinejad
  ترنج لاگژری

  سایت روز به روز داره بهتر میشه خوشحالی خیلی . امروزم یه سری تغییرات دادین

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 15,877 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,028 ترنج
 3. 3# m.b - 11,221 ترنج
 4. 4# Sajad - 9,905 ترنج
 5. 5# _V_ - 8,554 ترنج
 6. 6# Amir galaxy - 8,548 ترنج
 7. 7# Mahdi - 8,532 ترنج
 8. 8# نیما عرفانی - 8,275 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 8,227 ترنج
 10. 10# Peiman - 8,088 ترنج
کانال تلگرام ترنجی