14 − 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

گوگل می‌خواهد فناوری VR را به عنوان یک پلتفرم آموزشی به کار گیرد

یاشار ایشان آقا

نوشته

3 سال قبل | بدون دیدگاه | اخبار ، گوگل ، واقعیت مجازی

فناوری مجازی VR که در حال حاضر به عنوان یکی از گزینه‌های مناسب برای انجام بازی‌های ویدیویی و اهداف سرگرمی تلقی می‌شود، آیا می‌تواند برای کاری بیش از این مورد استفاده قرار گیرد؟ این همان چیزی است که گوگل به آن پرداخته و به طور روزمره در آزمایشگاه‌های تخصصی‌اش این موارد را تست می‌کند. در ادامه با ترنجی همراه باشید.
در واقع کمپانی گوگل آن‌ها را آزمایش می‌کند تا ببیند که آیا می‌توان از فناوری VR به عنوان یک پلتفرم آموزشی برای آموزش مهارت‌های گوناگون استفاده کرد.

برای فهمیدن این موضوع، گوگل آزمایشی را طراحی کرده تا به شرکت کنندگان نحوه کار کردن با دستگاه اسپرسو آموزش دهد. بنابراین گروه اول با فناوری VR نحوه استفاده از دستگاه اسپرسو به صورت دقیق در واقعیت آموزش داده شد و به گروه دوم گفته شد تا در فیلم‌های آموزشی نحوه کار با این دستگاه را در یوتیوب مشاهده کنند. سپس به هر دو گروه زمان کافی داده شد تا با روند کارکرد این دستگاه پیش از تهیه قهوه آشنا شوند. بر اساس یافته‌های گوگل گروه اول برای بار نخست در زمان کمتری کار با دستگاه را آموخته‌اند. گوگل در این رابطه می‌گوید:

“افرادی که برای آموزش به تماشای یوتیوب نشسته بودند به طور معمول این کار را سه بار و افرادی که آموزش VR را انجام داده بودند، معمولا دو بار آن را انجام دادند.”

گوگل همچنین هنگام آزمایش متوجه شد که کسانی که در VR آموزش دیده بودند، اشتباهات کمتری را به نسبت گروه دوم انجام داده‌اند و به زمانی به مراتب کمتر برای بار نخست نیاز داشته‌اند. بنابراین به نظر میرسد فناوری VR این پتانسیل را نیز در خود داشته باشد.
به نظر شما آیا در آینده استفاده از فناوری VRبه عنوان یک پلتفرم آموزشی همگانی خواهد شد؟ دیدگاه خود را با ما به اشتراک بگذارید.

ubergizmo

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,750 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,862 ترنج
  3. 3# m.b - 12,535 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,659 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,249 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,438 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,842 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
  9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
  10. 10# Dr.Nazer - 8,567 ترنج
کانال تلگرام ترنجی