سه + 8 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

صدای قدم‌های اپل برای ورود به حوزه عینک‌های AR بسیار جدی‌تر شده است

صدرا مخملی

نوشته

3 سال قبل | بدون دیدگاه | اپل ، اخبار

اگر به یاد داشته باشید در ماه گذشته برای شما گفتیم که اپل قصد داره محصول جدیدی را در کتار آیفون‌ها و دیگر‌ دستگاه‌های مطرح خودش رونمایی کرد. یکی از محتمل‌ترین گجت‌هایی که انتظار داریم رونمایی شود، گجتی در حال و هوای فضای AR یا  VR است.  البته با توجه به صحبت‌های مدیر عامل اپل آقای تیم کوک، این شرکت قصد داری دستگاهی مبتنی بر AR را دارد زیرا این فناوری را با لفظ “بزرگ و مهم” توصیف کرد. در ادامه همراه باشید.

اپل به این نتیجه رسیده است که برای گسترگی فناری، می‌بایست نحوه استفاده درست آن پیاده سازی شود. ساعت هوشمند به نظر من یکی از مهم ترین اتفاقتی بود که اپل با رونمایی از اپل واچ مفهومی تازه‌ای را وارد کرد که پس از شاهد بودیم شکل و شمایل تمام ساعت‌های هوشمند تغییرات قابل توجهی را تجربه کرد از این رو شاهد اپل یک فناوری تازه‌ای را عرضه نکند اما به ما ثابت شده است که می‌تواند شکل درست و قالب مخصوصی را به فناوری‌های مطرح بدهد.

با توجه به این صحبت، فناوری AR فناوری‌است که اگر به صورت کامل پیاده سازی شود اتفاقات فناوری محور بیشتری را می‌توانیم شاهد باشیم. برای مثال در نظر داشته باشید که اگر عینک‌هایی با این فناوری و در نظر گرفتن قیمت مناسب عرضه شود، چه میزان اپلیکیشن‌های مفید دیگری را می‌تواند رونمایی کرد؟ به مراتب در‌های بیشتری برای توسعه و یا راحت تر شدن زندگی باز می‌شود بنابرین با توجه به صحبت تیم کوک و در ادامه اطلاعات منتشر شده به صورت گسترده می‌دانیم که اپل در حال کار بر روی گجتی با محوریت AR است.

یکی از کارمندان قبلی اپل در صحبت‌هایی اشاره کرده است که این شرکت نمونه‌های اولیه از نسخه عینک AR خودش را تولید کرده است و اکنون وارد مراحل تست‌های میدانی شده است.  تا زمانی که بخواهد این محصول به صورت کاملا عمومی عرضه شود به نظر می‌رسد فاصله زیادی نداشته باشیم اما این را مطمئن هستیم که اپل محصولی کامل را در چنته دارد.  نظر شما چیست؟ آیا فناوری AR می‌تواند یک راه جدیدی را برای اپل شکل دهد؟

 

phonearena

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
  1. 1# Milad7 - 17,721 ترنج
  2. 2# ahmad - 14,843 ترنج
  3. 3# m.b - 12,513 ترنج
  4. 4# Sajad - 10,653 ترنج
  5. 5# Mahdi - 10,211 ترنج
  6. 6# نیما عرفانی - 9,425 ترنج
  7. 7# The Destroyer - 8,829 ترنج
  8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
  9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
  10. 10# Dr.Nazer - 8,558 ترنج
کانال تلگرام ترنجی