7 − 7 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

خلق نقاشی های زیبا با قلم Spen (قسمت دوم)

Avatar

نوشته

4 سال قبل | 17 دیدگاه | مطالب ترنجی

در ادامه قسمت اول نقاشی های رسم شده با قلم Spen امروز با سری دوم این نقاشی های زیبا و خلاقانه در خدمت شما همراهان همیشگی ترنجی هستیم همانند قسمت اول در این قسمت نیز ۱۰ نقاشی زیبا را برای شما عزیزان در نظر گرفته ایم که امیدوار هستیم از تماشای آن ها لذت ببرید.

با توجه به باز خوردهای مثبت و انرژی بخشی که در سری اول از سوی شما عزیزان شاهد بودیم سعی شده تا در قسمت دوم نقاشی ها با نوعی تنوع بصری در سبک و رنگ آمیزی همراه شوند تا از یکنواختی و تکرار جلوگیری شود.

این نقاشی ها حاصل ساعت ها فکر و خلاقیت دوست هنرمندمان آقای مهرداد چراغی است و ایشان با دستان هنرمند خود، سعی در ایجاد پیوند میان فناوری و هنر داشته اند. پیوند فناوری با هنر زمانی امکان پذیر است تا آن فناوری به خوبی بتواند خود را با ظرافت ها و ریزه کاری های هنری سازگار کند در نتیجه هنرمند میتواند به کمک فناوری هنر خود را به طور خاص تر و زیباتر به نمایش گذارد. به لطف قلم دقیق و هوشمند گوشی های سری نوت سامسونگ و همچنین اپلیکیشن کامل و کاربردیه Snote خلق هنر به کمک فناوری بیش از پیش به کمک هنرمندان و مهندسان آمده است.کافی است Snote را در دست بگیرید و هر آنچه در ذهن دارید را روی نمایشگر بیاورید. دقت بالای آن به شما کمک می کند تا دقیقا آنچه را در ذهن دارید بتوانید پیاده سازی کنید. در ادامه همراه باشید.

نویسندگان: علی رحمانی- مهرداد چراغی

نقاشی های قسمت دوم نیز همگی در اپلیکیشن Snote و در فبلت گلکسی نوت ۵ کشیده شده اند.به مانند قسمت اول در زیر هر نقاشی توضیحاتی مربوط به آن از طرف خالق نقاشی ها بیان شده است.

 کمی از تکنولوژی فاصله بگیرید و به تماشای هنر بپردازید.

1

در این نقاشی سعی داشتم تا با چند ترفند زیبایی خاصی به آن ببخشم! در نهایت که قصد داشتم طرح های زیادی روی آن بکشم و رنگشان کنم از کار کردن با قلم خسته شدم! بله! درست است که قلم هوشمند سامسونگ واقعا فوق العاده است ولی بهترین نقاش هم که باشی از کار کردن با ابزار نقاشی بعد از مدتی کوتاه یا طولانی خسته می شوید. من در یک سمت از چهره شروع به کشیدن طرح های مختلف کردم و در نهایت وقتی یک سمت از چهره پر از طرح شد از شدت خستگی طرف دیگر را فقط با رنگ مشکی رنگ زدم. تا جایی ادامه دادم که تصمیم گرفتم برای این که نقاشی از یک سبک ساده و بی رنگ خارج شود ریش های این جوان را با رنگ های قرمز و طرح های مختلف رنگارنگ پر کنم. حال نتیجه کار به این صورت شد که بخاطر تنبلی من زیاد این نقاشی جالب نشد! ولی امیدوارم لذت برده باشید. معذرت!

2

یاکریم! بر بام خانه ها آزاد است! این نقاشی ساده می تواند نشان دهنده چند چیز مختلف باشد. برجی که در تصویر مشاهده می کنید برج میلاد تهران است و پرنده ای که در تصویر می بینید، نامش یاکریم است. پرنده با چشمانش به شهر تهران نگاه می کند که از آلودگی تنها چیزی که می توان بدون دیدن حس کرد درختان سرسبزی است که پرندگان در آن درختان آواز می خوانند. این نقاشی وقت زیادی نبرده است ولی در یک نگاه واقعا زیباست. خود من از دیدن آن واقعا لذت بردم. خواستم شهر را کمی الوده نشان دهم و درختان را کمی سر سبز. درختانی که ساختمان های بلند مانع دیدن آنها توسط ما شده. خورشید نیز نتوانسته کاری برای این شهر پر از دود بکند! امیدوارم از این نقاشی هم لذت برده باشید. هر چند ساده است.

3

دخترکی که بی دلیل گریه می کند! این نقاشی ترکیبی از سه رنگ سفید، مشکی و زرد است. پوست او بی رنگ و سفید است و در بین این سفیدی ها اشک هایی سرازیر شده که به نقاشی زیبایی خاصی بخشیده است. مو هایش را زرد روشن رنگ کردم و چشمانش را همراه اشک. متاسفانه بینی در این نقاشی کمی زیادی بزرگ کشیده شد ولی همیشه که نباید بینی کوچک باشد! این نقاشی نیز از دید من زیباست. نظر شما چیست؟

4

فرمانده ای که در تاریکی شب و در روشنایی ماه به شما نگاه می کند. لباس بر تن او معلوم نیست که مال کدام قوم و ملت است. در پشت لباس او شاهد اسمانی پر ستاره هستیم. اسمان پر ستاره که گفتم نقاشی نیست. یک تصویر بود و من برای زیبا تر شدن نقاشی از آن استفاده کردم البته این تصویر از کیفیت خوبی بهره نمی برد. اما بیرون زدگی پیکسل های این تصویر تا حدودی جالب است. ماه هم که نشان گر روشنایی است و فقط می گوید هیچ جا تاریک نیست حتی در شب.

5

برای شروع، اول یک طرح را بر روی برگه ای کشیدم و بعد از رنگ کردن آن تصمیم گرفتم تا مثل آن را روی برنامه اس نوت هم بکشم. دقت کنید تصمیم داشتم تا کمی آن را ترسناک کنم ولی این گونه کار من سخت می شد. سعی کردم تا آن را با دایره های کوچک و زیاد بر روی سبیل و ریش زیبا کنم. البته بخاطر هم رنگ بودن آن ها با محیط زیاد چیز خاصی از آب در نیامد. دقت کنید که او انسان نیست و من کمی از بازی اسکایریم برای کشیدن آن الهام گرفتم… در یک کلام جالب است ولی فوق العاده و خیلی هنری نیست! به نظر شما چگونه می شد آن را بهتر کنم؟

6

منظره زیبا همراه شاخه و برگ یک درخت! این نقاشی در چند روز به اتمام رسید و در نهایت شاهد یک منظره کارتونی هستیم. خورشید قرمز را کنار دریای بزرگ کشیدم و پسرکی بر بالای درخت. شعله های آتش در روشنایی روز در حال درخشش هستند و بازتاب نور آن در کناره های شعله ها زیباست. گل های رنگارنگ در پایین تصویر نیز کمی چمن های دراز تیره را از بی حالی در آورده. منطقی نگاه کنیم در آن آب و هوا نباید ابر ها این گونه و در این ارتفاع باشد. اما چکار کنیم نقاشی کردن منطق نمی شناسد! درباره این نقاشی نظرتان چیست؟

7

چقدر شلوغ! رنگ پس زمینه کامل مشکی است و رنگ پوست این غول فشن ما هم مشکی به همراه طرح های مختلف است.
طرح ها قیافه این غول را بسیار جالب کرده است. انگار یک مدل شده. پایین چهره او مستطیل های رنگارنگ است که واقعا زیبایی خاصی به این غول داده… ریش های غول هم جالب است. در کل من که از این نقاشی راضی هستم شما را نمی دانم!

8

گل بزرگی که زیر سایه اش طرح های زیبا پدیدار شده. خانمی از روی گل در حال پایین امدن است و کنار گل سایه بزرگی افتاده است! کمی فکر کنید! چرا نور خورشید سایه را از بین نبرده؟ جالب است. دقت کنید… در کل این نقاشی واقعا زیباست. اگر روز جزئیات بزرگنمایی کنید مخصوصا گل به زیبایی آن پی میبرید…

9

درخت؟ شاخه؟ انسان؟ عالی؟ بسیار هنرمندانه!
از نظر من واقعا هنرمندانه است و اگر به بعضی قسمت ها دقت کنید متوجه خاص بودن این نقاشی می شوید.
نظر شما چیست؟

10

قضاوت با شما! آیا قلم هوشمند یا همان Spen  خودمان واقعا طراحی خوبی دارد؟ آیا کار کردن با آن لذت بخش است؟ نظر من را می خواهید این قلم کامل کننده گوشی های هوشمند است و کاربرد بسیار بالایی دارد…

این هم بخش دوم و پایانی نقاشی های خلق شده با قلم Spen امیدوار هستیم از این سری نقاشی ها نیز لذت برده باشید.مثل همیشه با نظرات خود ما را برای هرچه بهتر شدن و جبران کاستی ها یاری کنید.

نویسندگان: علی رحمانی- مهرداد چراغی

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Kamix.1353none

  بسیار عالی.فقط کاش متنی تو عکس نبود.با حالتر میشد.خسته نباشید جانانه به نقاش.

 2. انگشت ب دهن موندم. احسن به کسی که اینارو گشیده و ایول به سامسونگ

 3. Avatar
  AliGH002none

  مقاله ی عالییییییییییی بود :yahoo: :rose:
  با اینکه سامی فن نیستم ولی باید اعتراف کنم ناز شصت Spen :good:
  فوق العاست هر کی ببینه باور نمیکنه اینا رو تو یه گوشی رسم کردن :mail:
  از آقایان علی رحمانی و مهرداد چراغی تشکر میکنم بابت این مقاله :rose: :good:

 4. خسته نباشید
  فکر میکنم اگه به یه خطاط بدین با ابزارش خطاطی کنه جالبتر بشه
  اگه جواب بده عالیه

 5. Avatar
  HGnone

  این آثار ارزشمند نشون میده با چیزی که بهش میگن گوش پاک کن میشه آثار هنری خلق کرد…..واقعا سری نوت فوق العادست.

 6. Avatar
  Rhastanone

  دم نویسندها و نقاشا گرم
  واقعا خسته نباشید

  اینجور مطلب هارو خیلی میپسندم ، امیدوارم بیشتر بشن

 7. Avatar
  redeaglenone

  به به بسیار زیبا شما علاوه بر خلاق بودن شجاع هم هستید البته شاید شما دیگه به دستگاهتون بابت باتریش اعتماد کردید

 8. Avatar
  the matrixnone

  واقعا عالی بود ، قلم نوت شاهکاریه واسه خودش!!
  دوستان خسته نباشید.

 9. Avatar
  Ari khannone

  Woooow
  واقعا زیبان….ممنون بابت مقاله خوبتون :rose:

 10. Avatar
  Mohammad Hnone

  واقعا خارق العاده بود، خسته نباشید،من باورم نمیشه این نقاشی ها رو میشه با S Pen طراحی کرد ???

 11. Avatar
  B-h Chnone

  سلام خدمت دوستان گل در سایت محبوب ترنجی
  منم به جمعتون اضافه شدم تا از اخبار روز دنیای تکنولوژی باخبر بشم

  نقاشی ها خیلی زیباست درضمن دوستانی که گلکسی نوت دارن یه برنامه هست مخصوص گوشی های نوت به نام PEN.UP که میتونن نقاشی های خودشون رو به اشتراک بذارن ، آثار بی نظیری میشه اونجا دید که واقعا دهان ادم باز میمونه

 12. Avatar
  JAGUARnone

  مرسی از همه دوستان بابت نظرات محبت آمیز و نقدهای سازندشون
  ممنون از حمایت همگی
  :rose: :heart:

 13. Avatar
  ΛLONΞ BOY ¹⁹⁹⁶none

  فوق العاده بود،مثل همیشه عالی :good: :rose:
  خسته نباشید میگم به هردوتا:نویسنده و نقاش ترنجی :rose:

  پ.ن:کاش اینم اضافه میکردید دقیقا یا تقریبا هر کدوم چقدر زمان بردن،اینطوری واقعا میشد به زحمت زیادی که برای هر کدوم کشیده شده بیشتر فکر کرد.

 14. Avatar
  arash hxnone

  آفرین به نقاش و نویسنده
  عالی بود :good:

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,623 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,812 ترنج
 3. 3# m.b - 12,482 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,614 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,151 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,381 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,812 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,763 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,538 ترنج
کانال تلگرام ترنجی