سه × 2 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

عادت های آنلاین کودکان : تحقیقات نشان می دهد پسران به بازی علاقمندند و دختران ترجیح می دهند چت کنند

صدرا مخملی

نوشته

4 سال قبل | یک دیدگاه | مطالب ترنجی

روابط عمومی شرکت( ایدکو) توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران؛ هنگامی که کودکان در حال آماده شدن برای آغاز سال تحصیلی هستند، والدین نیز باید آمادگی این را داشته باشند که ممکن است فرزندانشان زمان بیشتری را برای گذراندان در اینترنت صرف کنند. فهمیدن اینکه کودکان در دنیای آنلاین چه کار می کنند و ممکن است با چه خطراتی مواجه شوند به والدین کمک می کند تا بتوانند از فرزندان خود محافظت کنند. نتایجی که از Growing Up Online – Connected Kids بر اساس تحقیقات لابراتوار کسپرسکی و iconKids&youth حاصل شده است  نشان می دهد که پسران و دختران بین رده ی سنی ۸ تا ۱۶ سال رفتار بسیار متفاوتی را در اینترنت دارند، این بدان معنی است که روش های مختلفی برای در امان نگه داشتن آن ها نیاز است.

دختران تمایل زیادی برای استفاده از گوشی های هوشمند دارند این در حالی است که پسران ترجیح می دهند بازی های کامپیوتری و کنسول های بازی را انجام دهند. به طور کلی اعتیاد پسران به بازی های کامپیوتری بسیار زیاد است. استناد از فعالیت های روزانه ی کودکان نشان می دهد که دختران ارتباط در شبکه های اجتماعی و پیام های فوری را هنگام استفاده از اینترنت در اولویت قرار می دهند. ارجعیت دختران برای برقراری ارتباط اغلب تماس و بیشتر پیام می باشد. که با این اوصاف علاقه ی بیش از حد آن ها به گوشی های هوشمند تعجب آور نیست.

احتمالا به خاطر اجتماعی بودن آنها، دختران تمایل بیشتری برای انتخاب اعضای خانواده و یا دوستان بیشتر به عنوان یک منبع اطلاعات دارند در حالی که پسران بیشتر به اخباری که در اینترنت میبینند، اعتماد می کنند. به طور کلی پسران بیشتر از دختران فکر می کنند که چگونه از اینترنت استفاده کنند و چگونه در دنیای آنلاین از خود محافظت کنند.

ضمنا، طبق بررسی ها پسران کمتر از دختران در اینترنت دچار ممنوعیت می شوند. آن ها بسیاری از اطلاعات شخصی خود را در اینترنت نمایان می کنند و تظاهر به مسن تر از آنچه واقعا هستند، می کنند. آن ها همچنین سعی می کنند کنترلی که از جانب والدین بر روی دستگاه هایشان می شود را دور بزنند و فعالیت های خود را از والدینشان پنهان کنند. و در همین رابطه خود فرزندان اعتراف کرده اند که دسترسی پسران به محتوایی که برای کودکان مناسب نیست، بسیار بیشتر از دختران است.

توصیه Andrei Mochola  رئیس کسب و کار در لابراتوار کسپرسکی  به این گونه است: “تحقیقات نشان می دهد که  والدین فرزندان پسر باید توجه بیشتری نسبت به فعالیت های آنلاین فرزندشان داشته باشند. این والدین به استفاده از سیستم کنترل والدین بروز نیاز دارند زیراکه نمی توانند از کنار فرزندان خود براحتی بگذرند در حال که ممکن است خطرات غیر قابل پیش بینی آن ها را تهدید کند. به عنوان مثال بازی هایی هستند که برای کودکان در نظر نگرفته شده است و  تمام بازی ها برای فرزندان مناسب نیستند. در همین حال والدینی که فرزندان دختر دارند و نیاز است که توجه بیشتری نسبت به برقراری ارتباط آنلاین آن ها داشته باشند. شبکه های اجتماعی و مسنجرها اغلب توسط شخصیت های مشکوک با اهداف مخرب اعتماد کودکان را جلب می کنند”.

برای مشاوره بیشتر در مورد حمایت از کودکان در اینترنت، به سایت kids.irkaspersky.com مراجعه کنید. اطلاعاتی در مورد راه حل های فنی برای رفع مشکلات را می توانید در این سایت بیابید.

منبع: کسپرسکی آنلاین

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Elliotnone

  از اون موقع دنبال شوهر میگردن

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,766 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,863 ترنج
 3. 3# m.b - 12,538 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,669 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,258 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,441 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,844 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,570 ترنج
کانال تلگرام ترنجی