2 × چهار =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

توصیه هایی کلی در دنیای دیجیتال برای والدین کودکان ۱۲ تا ۱۶ سال

صدرا مخملی

نوشته

4 سال قبل | بدون دیدگاه | مطالب ترنجی

روابط عمومی شرکت( ایدکو ) توزیع کننده محصولات کسپرسکی در ایران؛امروزه والدین با چالشهای بزرگی در برخوردشان با فرزندان روبرو می شوند. چگونه به فرزندانمان آموزش استفاده صحیح از کامپیوتر را بدهیم؟ کدام برنامه ها برای سنین کودکان ما مناسب هستند؟ چگونه مانع دیدن محتوای نامناسب فرزندان شویم و از اعتیاد آنها به دنیای در حال توسعه اینترنت جلوگیری کنیم؟ یا اینکه چگونه اطلاعات و پول هایمان را در برابر بی توجهی فرزندانمان محفوظ نگه داریم؟ ما در این مقاله آماده ایم تا به تمام سوالات شما در این باره پاسخگو باشیم. مطالب دسته بندی شده برای سنین خاصی هستند و ما توصیه می کنیم تمام مقالات در سنین مختلف را مطالعه فرمایید. در گزارش قبل توصیه هایی درمورد والدین فرزندان تازه متولد شده تا ۱۱ ساله را داشتیم که پیشنهاد می کنیم قبل از خواندن این مطلب آن را هم مطالعه کنید.

از سن ۱۲ تا ۱۶ سالگی: سن خود آگاهی

نوجوان شما در این سن احساس راحتی بیش از حدی برای گذراندن وقت خود و گشت و گذار در دنیای دیجیتال می کند و هیچ نیازی به کمک های شما برای کشف چیزهای جدید ندارد. با این حال، آنها هنوز هم نیاز به حمایت و حفاظت شما دارند، حتی اگر منکر این قضیه شوند و از شما حمایتی طلب نکنند. اما در این سن، نوجوان باید اصول اولیه امنیت را بداند و با تهدیداتی که ممکن است در دنیای آنلاین با آنها روبرو شود، آشنا شود. همیشه نکاتی درمورد تکنولوژی وجود دارد که باید برای زندگی در دنیای دیجیتال آنها را فرا گرفت و از آن ها استفاده کرد.

محافظت چه معنایی دارد؟

اولین و مهمترین حفاظتی که می توانید از نوجوان کوچکتان به عمل آورید، آنتی ویروس است. استفاده از یک آنتی ویروس مناسب را فراموش نکنید. دیتابیس آن را به روز نگه دارید و این کار را به فرزند خود آموزش دهید ولی هرگز این وظیفه را برعهده ی فرزندتان نگذارید، حتی اگر  او خیلی زرنگ و داناتر از شما باشد، بهتر است مسئولیت بروزرسانی به عهده ی خود شما باشد.

 • سیستم کنترل والدین را بر روی تمام دستگاه های خود نصب کنید، اما بیاد داشته باشید همیشه فرزندان به دنبال راه هایی برای دور زدن آن هستند. از رمزی قوی و طولانی  استفاده کنید و آن را در جایی که در معرض دید باشد،  یادداشت نکنید.
 • اگر از دستگاه های اپل استفاده می کنید، از قابلیت اشتراک گذاری خانواده آن استفاده کنید.
 • اگر فرزندتان از Steam (یک پلت فروم برای خرید و دانلود بازی ها) استفاده می کند، شما باید یک حساب کاربری برای خودتان ایجاد کنید و از قابلیت شبیه اشتراک گذاری خانواده استفاده کنید.
 • فعالیت های آنلاین فرزند خود را زیر نظر داشته باشید و آنها را دورادور کنترل کنید.

چیزهایی که باید به فرزندان گفت و نشان داد:

 • درمورد همه چیز با آنها صحبت کنید، به صحبت های فرزندتان گوش کنید، حتی اگر این کار برای شما جذابیتی نداشته باشد. سوال بپرسید و در مورد ابهاماتی که برای شما از پروفایل کودکتان در شبکه های اجتماعی اش وجود دارد، صحبت کنید. به خاطر داشته باشید که بازی به تنهایی برای فرزندتان خطری نخواهد داشت و میل فرزندتان به صحبت کردن با دوستان و هم کلاسی هایش تا حد  نرمال اعتیاد آور نیست.
 • هرگز سرگرمی های او را حذف نکنید! فراتر از دنیای دیجیتال، دنیای واقعی بزرگی با فعالیت هایی گسترده ای برای فرزندتان وجود دارد که او میتواند در این بین چیزهای جالبی در کنار دوستانش و حتی  پدر و مادرش بیابد.

منبع: کسپرسکی آنلاین

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,479 ترنج
 2. 2# ahmad - 16,239 ترنج
 3. 3# m.b - 14,438 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,577 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,804 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,158 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 9,073 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 9,064 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,776 ترنج
تبلیغات متنی و بنری
رپورتاژ آگهی پربازده
صدرا مخملی
صدرا مخملی
شروعی تازه ....
کانال تلگرام ترنجی