پانزده + 6 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

امشب منتظر بزرگترین و زیباترین بارش شهابی سال باشید

صدرا مخملی

نوشته

4 سال قبل | 7 دیدگاه | نجوم

امشب، شب شهاب سنگ‌ها است، شبی که در هر ساعت بایدشاهد عبور ۱۵۰ شهاب سنگ باشیم اتفاقی زیبا که به عقیده دانشمندان، بزرگ‌ترین بارش شهابی سال ۲۰۱۵ می‌باشد.

این بارش شهابی که امشب قرار است انجام شود به عنوان سلطان بارش‌های شهابی نام گرفته است. اگرقصد دیدن این منظره زیبا را دارید متاسفانه باید بگوییم باورود جبهه‌های بارشی که امشب ایران را فرا می‌گیرد، دیدن این بارش‌های شهابی بسیار دشوار خواهد بود ولی از قدیم گفتند هر کاری سختی خاص خودش را دارد و تا انسان برای کاری سختی آن کار راتحمل نکند نتیجهٔ آن کار لذت بخش نخواهد بود. به هر حال افرادی که خارج از ایران هستند یا نزدیک به نواحی بالا‌تر نیم‌کرهٔ شمالی کره زمین قرار دارند، شانس بیشتری برای تماشای این بارش شهابی شگفت انگیز خواهند داشت.

صورت فلکی جوزا با قرارگرفتن در کانون بارش‌های جوزایی هرساله لقب بزرگ‌ترین بارش شهابی رابه خود اختصاص می‌دهد و به همین دلیل هواداران زیادی دارد اما گاهی این بارش شهابی جای خود را به عنوان بزرگ‌ترین بارش شهابی سال، به بارش‌های شهابی دیگری چون برساوشی و ربیعی نیز می‌دهد که این اتفاق معمولا بسیار نادر می‌باشد و معمولا در پی وقفه‌های زمانی طولانی رخ می‌دهد.

روز شانزدهم آذرماه این بارش شروع شده است و روز بیست و سوم آذر یعنی امروز به اوج خود می‌رسد و در روز بیست و هفتم آرام آرام این بارش پایان می‌یابد. لازم به ذکر است که امشب اگر بتوانید در این هوای ابری این بارش را تماشا کنید به واقع یکی از زیبا‌ترین و نادر‌ترین بارش‌های شهابی را مشاهده کرده‌اید زیرا این بارش شهابی، از معدود بارش‌های شهابی است که منشأ آن یک سیارک است! این بارش متعلق به سیارک فایتون ۳۲۰۰ است که به دنباله دار خاموش شهرت دارد.

امیدواریم بتوانید این منظره زیبا را تماشا کنید و احساس خود را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. pikanone  0  0

  ساعت شروع و پایان دقیقش مشخص نیست؟
 2. 0  0

  اینجا که هوا صافه صافه میخوام برم عکاسی تایم لپس بکنم
  عالیه

 3. seedninone  0  0

  گردنم خشک شد . سرم گیج رفت از بس نگا کردم به آسمون یه شهاب سنگ ندیدم .

 4. Dr.Zednone  0  0

  اینجا ابریه 😥 😥 😥 😥
  کل سال منتظر این روز بودم ک ماشالا……….. 😐

 5. sadegh_rrnone  0  0

  سلام اینجا برفیه،اقا صدرا سینا جان امیدوارم حال همتون خوب باشه خیلی وقته نیستم اونم معتادم کردن به کلش اف کلنز ولی فراموشتون نکردم برادران عزیز امیدوارم همیشه موفق باشید و البته همه ی نویسندگان ترنجی که اسمشون الان توو ذهنم نیست،

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 12,941 ترنج
 2. 2# ahmad - 12,886 ترنج
 3. 3# m.b - 9,504 ترنج
 4. 4# Sajad - 8,890 ترنج
 5. 5# Peiman - 8,025 ترنج
 6. 6# _V_ - 7,996 ترنج
 7. 7# علی شیخ زاده - 7,498 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 7,307 ترنج
 9. 9# The Destroyer - 6,978 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 6,402 ترنج
کانال تلگرام ترنجی