3 × 3 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

دبیر نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال تهران: به دستاوردی بیش از نمایش هنر دیجیتال فکر می‌کنیم

صدرا مخملی

نوشته

5 سال قبل | یک دیدگاه | ترنجی

پنجمین نمایشگاه هنر دیجیتال تهران  (Tadaex)، با آثار بیش از۳۰ هنرمند ایرانی و  بین‌المللی از کشورهایی مانند هلند، اتریش، آلمان، کانادا و روسیه در حال برگزاری است. در این نمایشگاه که به مدت ۷ روز از دهم تا هفدهم مهرماه برپا خواهد بود، علاوه بر نمایش آثار، هفت اجرای صوتی و تصویری، چند سخنرانی و چهار کارگاه برای علاقه‌مندان هنر دیجیتال در گالری محسن اجرا می‌شود.

احسان رسول‌اف، دبیر نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال تهران، با اشاره به هدف این نمایشگاه که ایجاد فضایی تخصصی و مستقل برای علاقه‌مندان و جستجوگران هنر دیجیتال است، آن را اتفاقی فراتر از نمایش صرف هنر دیجیتال دانست و گفت: چشم‌انداز نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال تهران، فراتر از نمایش آثار هنر دیجیتال، ایجاد بستری منعطف و مدرن برای تبادل اندیشه، فرهنگ در قالب چیدمان‌ها، اجراها و کارگاه‌های دیجیتال در میان هنرمندان، هنردوستان و مردم است.

وی افزود: برخورداری از فرصت تعامل و تبادل دانش با هنرمندان، استادان و نمایندگان فستیوال‌های بین‌المللی در این حوزه از اهداف نمایشگاه هنر دیجیتال است.

علی پناهی، مدیر فنی نمایشگاه سالانه هنر دیجیتال (تادائکس)، نیز در خصوص تم و قالب این دوره گفت: پنجمین نمایشگاه هنر دیجیتال تهران با محوریت «زبان شهر» برگزار می‌شود و آثار متفاوتی در رابطه با امر شهری ارائه شده که موضوعاتی همچون زبان و شهر، رابطه افراد با شهر، صداها و محیط‌های شهری را دربر می‌گیرند.

1

پناهی افزود: سی هنرمند از ایران و کشورهای دیگر در تهران گردآمده‌اند تا آثار خود در حوزه هنر دیجیتال را به نمایش بگذارند؛ آثاری که با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها طراحی و با به‌کارگیری تکنیک‌ها و ابزار نوین موجود در حوزه هنرهای بین‌رشته‌ای و رسانه‌ای جدید، در قالب چیدمان‌های محیطی، تعاملی و ویدیو ارائه می‌شوند.

پناهی، با اشاره به اینکه اجراهای این دوره، تغییرات کیفی و فنی زیادی داشته‌اند تصریح کرد: اصلی‌ترین ویژگی آثار این دوره تعاملی بودن آنها و لزوم برقراری ارتباط مخاطب با آثار برای تکامل و ارائه فرم نهایی مورد نظر است.

گفتنی است در این دوره از تادائکس، کارگاه‌هایی نیز در کنار نمایش  شانزده اثر در حال برگزاری است که اساتید شناخته‌شده‌ای از ایران، آلمان و اتریش به تدریس نرم‌افزارهای تخصصی و کاربرد آن در هنر دیجیتال می‌پردازند.

پایان خبر/

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  Chalton
  ترنجِ نرسیده

  🚶‍♂️

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 19,635 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,660 ترنج
 3. 3# m.b - 13,826 ترنج
 4. 4# Mahdi - 11,725 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,355 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,405 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,096 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,859 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,855 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,755 ترنج
قاصدک 24
تترایران
صدرا مخملی
صدرا مخملی
شروعی تازه ....
کانال تلگرام ترنجی