هجده − 1 =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

تلگرام؛ از نگرانی ها تا هر آنچه که باید بدانید!

صدرا مخملی

نوشته

5 سال قبل | 8 دیدگاه | ترنجی

وقتی شبکه ای اجتماعی فراگیر می شود، همیشه این نگرانی در رابطه با درز اطلاعات شخصی یا کنترل آن برای کاربر وجود دارد. حق طبیعی هر کاربر است که از امنیت اطلاعاتش اطمینان داشته باشد. اگر یادتان باشد قبل ها مقاله ای در ترنجی در رابطه با تلگرام منتشر شد. این مقاله در جهت تکمیل آن تهیه شده و تا جایی که می توانید دوستان، آشنایان و ایرانیان را آگاه کنید.

تلگرام اپلیکیشنی روسی است که در آمریکا فعالیت می کند. اطلاعات کاربران ایرانیِ تلگرام بر روی سرورهایی در آمستردام هلند واقع شده است و در تویتتری که از طرف تلگرام منتشر شده است، این اطلاعات بر روی این سرورها باقی خواهند ماند و به هیچ جای دیگری از جهان انتقال داده نخواهد شد. از این بابت هیچ جای نگرانی وجود ندارد و امنیت اطلاعات از طرف تلگرام به خطر نخواهد افتاد.

همانطور که اطلاع دارید و در مقاله بالا گفته شده است، اخیراً ربات هایی یا اکانت هایی از طرف تلگرام کد فعالسازی را می خواهد و کاربر را به حذف اکانت تهدید می کند. به هیچ عنوان کد کاربری را برای هیچ اکانتی ارسال نکنید.

در واقع تلگرام به جز هنگام فعالسازی بر روی دستگاهی جدید از شما کد فعالسازی درخواست نمی کند. بهترین راه برای جلوگیری از ارسال پی در پی درخواست بهتر است که اکانت ها و ربات های درخواست کننده را بلاک کنید. به همه دوستان، آشنایان و هر کسی که می شناسید بسپارید و این مهم را برایشان تشریح کنید.

در صورتی که کسی از شما یا اطراف شما این اشتباه را مرتکب شده و کد را ارسال کرده است، فوراً بسپارید که همه اکانت های خود را بر روی هر چند دستگاهی که دارد Log Out کند؛ به قسمت تنظیمات (Setting) بروید و اکانت را Log Out کنید و مجدداً نسبت به فعالسازی اقدام کنید.

حتماً پس از فعالسازی دوباره در قسمت Setting>Privacy and Security>Active Sessions گزینه Terminate All Other Sessions را انتخاب کنید تا خیالتان از بابت سایر دستگاه ها نیز راحت شود.

نکته دیگر تبلیغی است که برای تلگرام فارسی صورت می گیرد. به یاد داشته باشید که تلگرام نسخه رسمی فارسی ندارد. به عبارتی دیگر شما در هیچ موردی نمی توانید دو نسخه از تلگرام (حتی نسخه مود شده یا هر اپلیکیشنی دیگر) را همزمان بر روی یک دستگاه داشته باشید. پس نسخه ای که به عنوان فارسی شناخته شده است نسخه دیگری است که در ایران تهیه شده و نسخه رسمی نیست. توصیه ما این است که همیشه نسخه رسمی و آخرین نسخه را بر روی دستگاهتان داشته باشید. در نسخه های دیگر به هیچ عنوان امنیت اطلاعات شما تضمین شده نیست.

در نهایت نگران امنیت اطلاعاتتان در تلگرام نباشید. از طرف تلگرام هیچ موردی شما را تهدید نمی کند. سرور کاربران ایرانی در کشور مطمئنی قرار دارد. تمام موارد بالا را رعایت کنید تا بیش از پیش امنیت اطلاعات شخصی شما تضمین شود.

به یاد داشته باشید که ترنجی اینجاست تا تمام نگرانی های شما را رفع کند.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  a.snone

  محتویات پیامها رو دولتها بهش دسترسی دارن؟شنود میکنن؟میتونن پیگیری کننن؟

 2. Avatar
  pouyanone

  این ربات ها تلگرام خراب کرد

  همون طور ک اون روز سامسونگی های عقده ای(بعضی هاشون ) تو تلگرام شروع به خراب کردن گروه کردن تا حدودی موفق شدن برا همین یه گروه دیگه زدیم تا چشتون در بیاد دستتونم به گروه نمیرسه 😉

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 17,791 ترنج
 2. 2# ahmad - 14,880 ترنج
 3. 3# m.b - 12,550 ترنج
 4. 4# Sajad - 10,679 ترنج
 5. 5# Mahdi - 10,276 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 9,444 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 8,848 ترنج
 8. 8# Amir galaxy - 8,765 ترنج
 9. 9# _V_ - 8,589 ترنج
 10. 10# Dr.Nazer - 8,574 ترنج
کانال تلگرام ترنجی