بیست + سه =

حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

Bank of America با ۲۰۰ هزار نفر کارمند آمادگی خود را برای ارتقا به ویندوز ۱۰ اعلام کرد

پویا رحمانی

نوشته

5 سال قبل | 3 دیدگاه | ترنجی

متاسفانه ویندوز ۸ بنابه رسم سنتی یک ویندوز در میان مایکروسافت، اصلا به موفقیت‌هایی که این شرکت انتظار آن را داشت دست پیدا نکرد و حضور ویندوز‌هایی مانند اکس‌پی و ۷ کار را بسیار برای ویندوز ۸ سخت کرد و این سیستم‌عامل تا جایی پیش رفت که پایه‌های امپراطوری ویندوز را بلرزاند و سهم این سیستم‌عامل به رقبای سرسختش واگذار شود. با عرضه‌ی ویندوز ۱۰ شرایط مقداری فرق کرده است. در ادامه با ما باشید.

ویندوز ۸ با وجود تمامی بهینه‌سازی‌ها و مزایایی که داشت، با توجه به پشت کردن به کاربران صفحات غیرلمسی، به هیچ وجه به محبوبیت ویندوزهای قبل از خود دست پیدا نکرد و این موضوع زمانی بیشتر به چشم می‌آید که وضعیت این ویرایش از سیستم‌عامل ویندوز را در بخش تجارت و کاربران ارگان‌ها و سازمان‌های مختلف مورد ارزیابی قرار می‌دهیم، جایی که پاشنه‌ی آشیل این سیستم‌عامل بود و با وجود شمار محدودی از سازمان‌هایی که سیستم‌های خود را مستقیما از XP و ۷ به ویندوز ۸ ارتقا دادند، درصد قابل توجهی کاملا به ویندوز ۸ و بعضا ۸٫۱ پشت کردند و این ویرایش از ویندوز به هیچ وجه نتوانست نظر مساعد این بخش را بدست آورد.

اکنون شرایط تغییر کرده و ویندوز ۱۰ در نقش فرشته‌ای نجات آمده تا تمامی خاطرات تلخ ویندوز قبل از خود را بدست فراموش بسپرد و همانگونه که در ابتدای خبر نیز اشاره کردیم، رسم سنتی مایکروسافت بر آن بوده که یک ویندوز در میان همه را شگفت زده می‌کند، از این نظر که یک بار فوق‌العاده ظاهر می‌شود و یک بار دیگر کار را خراب می‌کند و این بار نوبتی هم که باشد نوبت دفعه‌ی خوب ماجراست که ویندوز ۱۰ قدرتنمایی کند و احتمالا این شرکت با علم بر این موضوع اعلام کرد که دیگر ویندوزی جدیدتر در کار نخواهد بود تا فرصتی را برای خراب کردن کار نداشته باشد!

مسلما کاربران خانگی بخش زیادی از سهم سیستم‌عامل ویندوز را تشکیل می‌دهند اما نکته‌ی اصلی ماجرا میزان سودآوری بخش‌های مختلف ویندوز است که از این لحاظ بخش سازمانی و کاربران ارگان‌های مختلف درصد زیادی از سودآوری ویندوز را برای مایکروسافت به ارمغان می‌آورند و ویندوز ۸ به هیچ وجه در این بخش نتوانست انتظارات را برآورده کند.

اکنون پس از گذشت حدود ۱۶ روز از عرضه‌ی ویرایش نهایی ویندوز ۱۰، نشانه‌های خوبی از ارتقاهای سازمانی و ارگان‌های مهم به ویندوز ۱۰ دیده می‌شود که مسلما خبری فوق‌العاده برای ردموندی‌ها به حساب می‌آید.

Windows_10_Cross_Platform_Wide

David Reilly رییس بخش فناوری بانک Bank of America در گفتگویی که با هفته نامه‌ی Information Week داشته است، اعلام کرده که این بانک بزرگ در حال کوچ کردن به سمت ویندوز ۱۰ بوده که از آن با نام مهارجتی بزرگ نام برده است. این بانک بزرگ که به اختصار BoA نام دارد، از ویندوزهای ۸ و ۸٫۱ صرف نظر کرد و تا به اینجای کار با ویندوز ۷ پیش آمد و ظاهرا بنابه قراردادی که با مایکروسافت بسته، عملیات بروزرسانی مستقیم کاربران آنها از ویندوز ۷ به ۱۰ بسیار آسان صورت خواهد پذیرفت و بنا به گفته‌ی این مقام مسئول، بروز بودن سیستم‌عامل سیستم‌های این بانک از اهمیت قابل توجهی برخوردار است و بزودی استارت کار عملیات این مهاجرت بزرگ زده خواهد شد.

بنابه گفته‌ی این مقام BoA یکی دیگر از مهمترین دلایلی که این بانک بزرگ به سمت ویندوز ۱۰ تمایل نشان داده و قصد دارد که مهاجرتی بزرگ را ترتیب دهد، به تجربه‌ی مشابه کار با آن در قالب دستگاه‌های مختلف برمی‌گردد و بنابه گفته‌ی وی این فرصت خوبیست تا از مزایای سیستم‌عامل جدید بهره‌مند شویم.

ظاهرا برنامه برای ارتقای سیستم‌های این بانک به ویندوز ۱۰ بر آن است که فعلا نیمی از سیستم‌ها به این سیستم‌عامل جدید ارتقا داده شوند و نیم دیگر همچنان با ویندوز ۷ کار کنند و رهبران بخش فناوری اطلاعات این بانک به بررسی مقایسه‌ی راندمان کاری ویندوزهای ۷ و ۱۰ بپردازند و موارد و مشکلات خود را با مایکروسافت در جهت برطرف کردن آنها در میان بگذارند.

windows-10-pc-mobile-07_story

آنگونه که Reilly می‌گوید، مایکروسافت یک بیلد متفاوتی از ویندوز ۱۰ را برای آنها مهیا ساخته است تا با در نظر گرفتن امنیت خاص مورد نیاز سیستم‌های این بانک که مسلما برای حفظ امنیت اطلاعات آنها مورد نیاز است، مشکلی در این بخش مشاهده نشود. وی ابراز امیدواری کرد که تا ماه نوامبر(آبان) سال جاری مراحل مقدماتی ارتقای بزرگ صورت گیرد تا عملیات برای ارتقای تمامی سیستم‌های این بانک ۲۰۰هزار نفری به سرانجام خود برسد.

ظاهرا این بانک دست کاربران خود را باز گذاشته است تا برای هر نفری که تمایل به نصب ویندوز ۱۰ دارد، سیستم‌عامل جدید را نصب کرده و در اختیار وی قرار دهد. مسلما BoA آغاز کار ویندوز ۱۰ در سازمان‌ها و ارگان‌هاست اما مسلما جمعیت پرشمار کارکنان و بعضا سیستم‌های این بانک باعث می‌گردد که سرآغاز هجوم سایر شرکت‌های بزرگ در این زمینه باشد.

این بانک با داشتن ۲۰۰ هزار نفر کارمند یکی از بزرگترین بانک‌های آمریکا و جهان است که مسلما تصمیم آنها برای ارتقا به ویندوز ۱۰ یک موفقیت بزرگ برای مایکروسافت به حساب می‌آید.

شما در مورد ویندوز ۱۰ در سازمان‌های بزرگ چه نظری دارید؟ آیا این سیستم‌عامل می‌تواند مسئولان سازمان‌های مختلف را در سراسر جهان راضی به ارتقا کند؟ وضعیت آن را در سازمان‌های داخل کشور چگونه ارزیابی می‌کنید؟

[su_button url=”http://www.neowin.net/news/bank-of-america-says-it-will-upgrade-to-windows-10-as-early-as-we-can”]neowin[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Avatar
  illustraynone

  این خبر عالی هستش مطمئن هستم مایکروسافت می تونه تو کمتر از دو سال به یک میلیارد دستگاه برسه واقعا این ویندوز از هر نظر شاهکاره پس کسایی که نصب نکردن برن نصب کنن خداییش لذتی که کار با ویندوز ۱۰ هست تو ویندوز ۷ نیست
  اینم یک اسکرین شات زیبا از ویندوز ۱۰:
  https://onedrive.live.com/redir?resid=4E4EAC1AB00F04EA!132997&authkey=!AOoShNRDpKR4EZ8&v=3&ithint=photo%2cpng

 2. Avatar
  amirabbaskqznone

  اونوقت هنوزم نصف بیشتر ادارات و بانکهای ایران هنوزم از xp و ۹۸ استفاده میکنن B-)

 3. Avatar
  mahdinone

  از آخرین دفعه ورود شما تعداد ۹۰۷۳پست جدید و۱۴۱۱۱۶نظر جدید ارسال شده است

10 کاربر برتر
 1. 1# Milad7 - 20,194 ترنج
 2. 2# ahmad - 15,901 ترنج
 3. 3# m.b - 14,094 ترنج
 4. 4# Mahdi - 12,121 ترنج
 5. 5# Sajad - 11,527 ترنج
 6. 6# نیما عرفانی - 10,414 ترنج
 7. 7# The Destroyer - 9,148 ترنج
 8. 8# Dr.Nazer - 8,959 ترنج
 9. 9# Amir galaxy - 8,929 ترنج
 10. 10# _V_ - 8,774 ترنج
قاصدک 24
تترایران
پویا رحمانی
پویا رحمانی
عاشق دنیای تکنولوژی، خودرو و فوتبالم! عشق به تمام معنا...
کانال تلگرام ترنجی