بستن
ترنجی

هوآوی، نسل جدیدی از باتری‌ها را معرفی کرد که تنها در عرض چند دقیقه تا نیمه شارژ می‌شوند

no thumb

در جدیدترین سمپوزیوم باتری در کشور ژاپن، کمپانی هواوی از فناوری جدیدی برای شارژ باتری‌های لیتیوم‌یون خود رونمایی کرد که می‌تواند تنها در عرض چند دقیقه، باتری‌ها را تا نیمه شارژ نماید. اگر این فناوری وارد مرحله تجاری‌سازی شود، احتمالا چالش جدیدی را برای دیگر سازندگان گوشی‌های هوشمند ایجاد خواهد کرد. در ادامه مطلب، همراه ترنجی باشید.

هواوی در یک مصاحبه مطبوعاتی اعلام کرد:« با استفاده از فناوری نسل بعد، باتری‌های جدید می‌توانند تا ۱۰ برابر سریع‌تر نسبت به باتری‌های معمولی شارژ شوند». این کمپانی، باتری ۶۰۰ میلی‌آمپر ساعتی را نشان داد که تنها در عرض دو دقیقه تا ۶۸ درصد شارژ می‌شد. بنابراین، یک باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپری می‌تواند تا ۴۸ درصد تنها در عرض ۵ دقیقه شارژ شود.

این شرکت موفق چینی، هم‌چنین فرآیند شارژشدن این باتری‌های جدید را شرح داد. بنابر اعلام رسمی، هواوی توانسته است تا هترواتم‌های را با یک‌دیگر برای تشکیل یک مولکول گرافیت در آند، پیوند بزند. این شیوه، باعث خواهد شد تا کاتالیزوری برای ضبط و انتقال لیتیوم از طریق پیوندهای کربنی ایجاد شود. هواوی، اعلام کرده است که هترواتم‌ها به افزایش سرعت شارژ باتری‌ها بدون کاهش چگالی انرژی یا عمر باتری کمک خواهند کرد.

 

[su_button url=”http://m.gsmarena.com/huawei_shows_off_technology_capable_of_charging_you_phones_battery_to_half_capacity_in_few_minutes-news-15006.php” background=”#189d5c”]GSMArena[/su_button]

0
0
برچسب ها: HuaweiHuawei new batteriesباتری های جدید هواویهواوی

محمد جهانی

نویسنده محمد جهانی

۱۷نظر

   1. باز حرف مفت زدی؟؟ عقب مونده جهان سومی توی قرن ۲۱ رقابت معنی میده موندم تو چرا نمیتونی قبول کنی ای میگی : چینیه بی اصالته بنجل سازه و..ِِِ… توی این دوره دم زدن از اصالت خنده داره جاش باید از کیفیت و رقابت دم زد که هواوی خیلی خوب تونسته توش موفق باشه من موندم بعضیاتون چرا انقد از این هواوی تنفر دارین

    0
    0

درج نظرات: