بستن
ترنجی

Forrester Research: هنوز هم میزان فروش تبلت در بازار جهانی در حال رکود است

no thumb

تبلت ها مدتی است که دیگر جایگاه اصلی خود را در بازار ندارند و کم کم در حال محو شدن هستند. چند دلیل خوب برای نخریدن این دستگاه ها وجود دارد که شاید قوی ترین آن را بتوان وجود فبلت ها نام برد. Forrester Research با بررسی این رکورد یک نظرخواهی از مردم به عمل آورده است که اگر در ادامه ترنجی را دنبال کنید، شمارا از جزئیات آن مطلع خواهیم ساخت.

شاید بتوان فبلت هارا اصلی ترین دلیل برای کاهش تقاضا برای تبلت ها دانست. به گونه ای که به راحتی شما در بازار گوشی هایی با صفحه نمایش بزرگ تر از ۵ اینچ یافت می‌کنید که می‌تواند نیاز های شمارا به طور کامل پوشش دهد و دیگر دلیلی برای خرید یک تبلت پیدا نکنید.

طبق نظرسنجی Forrester Research، که یکی از معتبر ترین شرکت ها در این زمینه است، ۴۱ درصد افراد یک تلفن همراه هوشمند با صفحه نمایش بیشتر از ۵ اینچ دارند و نزدیک به ۱۱ درصد نیز، گفته اند که با وجود فبلت ها نیازی به تبلت ندارند.

سال گذشته سامسونگ با معرفی نوت ۴ باعث کاهش ۵ درصدی فروش تبلت ها شد و اپل نیز با معرفی اولین فبلت ۵.۵ اینچی خود یعنی آیفون ۶ پلاس، باعث رکود سالانه ۱۸ درصدی فروش آیپد ها شد. Ming-Ching Kuo نیز بر این باور است رکود آیپد تا پایان سال به ۳۰ درصد نیز می‌رسد.

tab-a

برخلاف تلفن های هوشمند که هرساله ویژگی ها و نواوری های جدیدی را به همراه خود دارند، نزدیک به دو سال است که تبلت ها ثابت باقی مانده اند و هیچ گونه پیشرفت بزرگی به خود ندیده اند.

نظر شما چیست؟ آیا فبلت ها مانند یک قاتل خاموش باعث مرگ بازار تبلت ها می‌شوند؟‌ این شما و این هم تریبون ترنجی

[su_button url=”http://www.space.com/29918-pluto-moon-charon-canyons-photo.html” target=”blank” background=”#46bfb1″]PhoneArena[/su_button]

0
0
برچسب ها: تبلترکود بازار تبلت هافبلت ها

صدرا مخملی

نویسنده صدرا مخملی

شروعی تازه ....

۳نظر

درج نظرات: