بستن
ترنجی

۲۵ درصد از گوشی‌های‌هوشمندی که در سال آینده عرضه می‌شود، به نمایشگر «حساس به‌فشار» مجهز خواهند بود

no thumb

قابلیت «حسگر اثرانگشت» به‌عنوان یک استاندارد رایج در بین بیش‌تر گوشی‌های‌هوشمند تا مدت دیگری شناخته خواهد شد؛ شاید تا آن زمان، تنها یک سال فاصله وجود داشته باشد. با این‌حال، نمایشگرهای حساس به‌فشار که پیش‌تر برخی از آن‌ها را برروی میت S هوآوی و آی‌فون ۶S اپل دیده بودیم، مدت زمان بیشتری را برای تبدیل به یک استاندارد نیاز دارند. به‌گفته‌ی IHS، تقریباً ۲۵ درصد از گوشی‌های‌هوشمندی که در سال آینده عرضه خواهند شد، با یک نمایشگر حساس به‌فشار یا به‌اصطلاح Force Touch ارایه می‌شوند. همراه ترنجی باشید.

نمایشگرهای حساس به فشار یا Force Touch، بین لمس‌های معمولی و محکم‌تر تفاوت قائل می‌شوند؛ در قبال هر لمس، نمایشگر دستورات متمایزی را دنبال می‌کند. برای مثال، هنگامی‌که نمایشگر را به‌منظور اجرای برنامه ایمیل به‌آرامی لمس کنید، پیش‌نمایشی از ایمیل‌های دریافتی را مشاهده خواهید کرد؛ در حالی‌که لمس‌ محکم‌تر، ایمیل‌های دریافتی را نشان می‌دهد.

در کنار اپل‌واچ که از چنین قابلیتی بهره می‌برد، آی‌فون ۶S، آی‌فون ۶S Plus و میت S هوآوی به یک نمایشگر “حساس به‌فشار” مجهز شده‌اند. اساس کار نمایشگرهای حساس به‌فشار برخلاف نمایش‌گرهای دیگری که به‌طور گسترده در گوشی‌های‌هوشمند امروزی استفاده می‌شوند، تشخیص “میزان فشار وارد شده” است.

IHS مدعی است که عرضه نمایشگرهای حساس به‌فشار تا سال آینده با ۳۱۷ درصد افزایش، به ۴۶۲ میلیون واحد خواهد رسید. این موسسه تحقیقاتی براین باور است که چنین قابلیتی در سال آینده، برروی برخی از مدل‌های میان‌رده استفاده می‌شود و تنها به محصولات رده‌بالا محدود نخواهد شد.

به‌علاوه، تولید نمایشگرهای in-cell و on-cell در طی چندسال آینده بنابر پیش‌بینی‌های صورت گرفته، افزایش خواهد داشت؛ بنابراین می‌توان مطمئن بود که در سال‌های آتی، گوشی‌های‌هوشمند لمسی با نمایشگرهای نازک‌تر توسعه می‌یابند.

[su_button url=”http://www.phonearena.com/news/25-of-new-smartphones-launched-next-year-will-feature-a-Force-Touch-type-display_id76808″ background=”#2a9b6d”]phonearena[/su_button]

0
0
برچسب ها: 3D TouchForce Touchآیفون 6Sلمس سه بعدیمیت Sنمایشگر حساس به فشارنمایشگر حساس به لمس

محمد جهانی

نویسنده محمد جهانی

۶نظر

  1. SONY 1946 بازم تو دهنتو بیهوده باز کردی … :scratch:

   شما که میگی کاربردی نیست ! پس چرا داری نرم افزاری استفاده میکنی به قوله خودت :mail: :yes: :negative:

   واقعا کاربردیه میانبر سریع هست یا مخصوصا داخله گالری فیلم یا عکس پیش نمایش عالیه .

   یا تلگرام یا اینستاگرام لذت بخشتره

   بازی آسفالت ۸با آپدیت جدید پشتیبانی میشه

   آفرین ۶s و میت S

   0
   0

درج نظرات: