حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

افزایش فروش از طریق بازاریابی محتوا

نوشته

3 هفته قبل | یک دیدگاه | مطالب ترنجی

هر روز افراد بیشتری از موتورهای جستجو و شبکه‌های اجتماعی برای جستجوی محتوا و فعالیت‌های اجتماعی در اینترنت استفاده می‌کنند. برای اینکه در کسب و کار خود موفق باشید باید افراد را به سمت وب‌سایت خودتان جذب کنید. خب حالا بازاریابی محتوا چطور به شما کمک می‌کند که این کار را انجام دهید؟

فرآیند بازاریابی محتوا تشکیل شده از تولید (Creation)، انتشار (Publishing) و محتوایی خاص (Promotion) با هدف بازاریابی.

تعریف بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا در واقع نوعی بازاریابی است که به فرآیند تولید و اشتراک‌گذاری محتوایی اطلاق می‌شود که موجب حفظ مشتریان قبلی و به‌دست آوردن مشتریان جدید خواهد شد. به این مفهوم که با تولید محتوای ارزشمند، مشتریان تشویق به تعامل با یک برند خواهند شد. در واقع با این کار به مشتری آزادی عمل داده می‌شود.

خب حالا به شما خواهم گفت که بازاریابی محتوا چطور انجام میشود؟ فرض کنید که شما یک وب‌سایت برای کیک‌های سفارشی دارید. برای اینکه کسب و کارتان را گسترش دهید، باید محتوایی در مورد کیک‌ها ایجاد کنید. این محتوا می‌تواند حاوی مطالب آموزنده، مقالات خوب و جذاب، فیلم‌های جالب و حتی تصاویر باشد.

این محتوا باید منحصر به فرد و جالب باشه تا توجه مردم را  جلب کند. باید برای موتورهای جستجو هم بهینه‌سازی شده باشه تا رتبه خوبی را توسط موتورهای جستجو کسب کند.

پس از تولید محتوا آن را روی وب‌سایتتان قرار می‌دهید. از آنجا که این محتوا برای موتور جستجو بهینه‌سازی شده و کلیدواژه‌ها و تگ‌های مناسبی دارد، مردم وقتی به دنبال اطلاعاتی در مورد کیک‌های سفارشی باشند، وب‌سایت شما که محتوای جالبی هم دارد را در نتایج جستجو پیدا می‌کنند.

برندسازی

وقتی شما وب‌سایت خود را با محتوای باکیفیتی بطور منظم به‌روزرسانی کنید بازدیدکننده‌ها به سایت شما برمی‌گردند و مدت بیشتری در سایت خواهند ماند. این به شما کمک خواهد کرد تا طرفداران بیشتری برای برندتان پیدا کنید.

مردم محتوای شما را در شبکه‌های اجتماعی با دیگران به اشتراک می‌گذارند و وب‌سایت شما بازدیدکنندگان بیشتری پیدا خواهد کرد. این مسئله باعث افزایش ترافیک سایت شما، افزایش شهرت آدرس سایت شما و بهبود رتبه موتور جستجو خواهد شد.

این موارد باعث میشود که سایت شما مشهور شده و کسب و کار شما هم رونق پیدا کند. پس اگر می‌خواهید ترافیک وب‌سایتتان را افزایش دهید روابط اجتماعی بهتری با افراد ایجاد کنید و سود بیشتری کسب کنید.

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا روندی است که در آن برای پژوهش و گسترش بازارهایی تلاش می‌کنیم که قرار است وارد آن‌ها شویم. اگر به دنبال جلب توجه افراد هستید، بهترین راه این است که به آن‌ها اطلاعاتی بدهید که روز به روز بیشتر به آن احتیاج دارند.

چون همه می‌دانند که این روزها بهترین موهبت، تغییرات لحظه به لحظه تکنولوژی است. امروزه همه تولیدکننده متن هستند یعنی اینکه هر چه بهتر محتوایی را منتشر کنید، در جذب افراد موفق‌ترید.

به شدت افراد را تشویق کنید؛ درست مثل خبرنگاران و تولیدکنندگان. کمک کنید که بتوانند در این زمینه حرف بزنند و به اهداف شغلی‌شان برسند.

قدرت در دستان مصرف‌کننده است. شما مجبورید با مصرف‌کننده ارتباط بگیرید و بهترین راه هم، دادن محتوای واقعی است. تولید محتوای باارزشی که افراد واقعاً برایش ارزش قائلند. نه اینکه به آن کمترین توجهی هم نکنند. اینجاست که اعتماد ساخته شده و مشارکت شکل می‌گیرد.

منبع: شهر آبی

آموزش کسب و کار اینترنتی

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Mortazavi
  ترنجِ نرسیده  1  0

  خیلی عالی بود.
  توروخدا مطالب بیشتری در مورد کسب و کار های اینترنتی بزارید

کانال تلگرام ترنجی