مطلب فعلی :

دکمه Home آیفون ۷ یک دکمه فیزیکی نیست

رفتن به بالا

ورود به ترنجی

ثبت نام در ترنجی

دکمه Home آیفون ۷ یک دکمه فیزیکی نیست

سینا سهیلی‌فر

نوشته

10 ماه قبل

۱۱ دیدگاه

مطالب ترنجی

سبکی نو در دنیای دیجیتال

همین‌طور که آیفون جدید جک هدفون را حذف کرده حالا دکمه فیزیکی Home هم در این گوشی حذف‌شده و با یک دکمه خازنی جایگزین شده است که میزان فشار را تشخیص می‌دهد. این دکمه جدید با موتور جدید Taptic Engine اپل هدایت می‌شود.

با ترنجی همراه باشید

همین‌طور ویبره هایی از طریق این دکمه برای انواع اتفاقات در نظر گرفته‌شده مثلاً ویبره‌ی مسیج با تماس تلفنی متفاوت است. شرکت‌های خارجی هم این امکان را خواهند داشت که برنامه‌های خود را برای این موتور جدید ارائه کنند.

این اولین بار نیست که اپل دکمه فیزیکی را با دیجیتالی جایگزین می‌کند این اتفاق با دکمه‌ی iPod در سال ۲۰۰۱ شروع شد و کم‌کم کلید فیزیکی به‌طورکلی حذف و با صفحه‌نمایش جایگزین شد؛ ممکن است این اتفاق در چند سال آینده در آیفون هم رخ دهد در ضمن دیجیتالی کردن آیفون به ضد آب کردن آیفون ۷ هم کمک کرده است.

[su_button url=”http://www.theverge.com/circuitbreaker/2016/9/7/12828652/apple-iphone-7-home-button-removed-force-touch” target=”blank” text_shadow=”0px 0px 0px #000000″]theverge[/su_button]

آخرین دیدگاه ها

 1. galaxy گفت:

  بهتر …. اکثرا از ترس خرابی. ازون دکمه هوم مجازیه استفاده میکردند
  حرکت خوبی بود

 2. hika4 گفت:

  I love samsung

  آیدی جدید مبارک :bye: ایفون چه بلایی که نمیاره سرت

 3. far_zad گفت:

  کمی تو تعاریف دچار مشکل شدین.
  دکمه فیزیکی نیست یعنی چی؟ اصولا دکمه غیر فیزیکی به دکمه ای گفته میشه که به صورت نرم افزاری روی صفحه باشه. و عملا دکمه وجود خارجی نداره و این سیستم عامل هست که به صورت نرم افزاری دکمه رو شبیه سازی میکنه.
  اینجا دکمه فیزیکی داریم و اتفاقا کاملا هم مکانیکی عمل میکنه. فقط به جای سیستم سنتی فنری تو دکمه از کلید خازنی حساس به فشار ساخته شده.

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید