حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

بی ام و و نیسان، ۱۲۰ شارژر سریع در آمریکا برپاکردند

نوشته

2 سال قبل | 3 دیدگاه | ترنجی

می توانید بشنوید؟ این صدای خنده تسلا نسبت به انتشار این خبر از بی ام و و نیسان است! بی ام و و نیسان اعلام کردند در حال حاظر ۱۲۰ایستگاه شارژ سریع در سر تا سر ایالت های آمریکا دارد. گرچه این رقم تعداد شارژر در مقایسه با تعداد شارژر های تسلا رنگ می بازد و اصلا جای مقایسه نمی گذارد ولی باز هم خبری خوش برای دارندگان خودروهای الکتریکی غیر تسلا است و می تواند امیدی بیشتر به آنان بدهد که می تواند مسافت بیشتری با خودروی خود در مدت زمان و دردسر کمتر طی کنند.

BMW-Nissan-charger-626x382

در حالی این دو شرکت با همکاری یکدیگر ۱۲۰ شارژر فوق سریع در آمریکا نصب کرده اند که تسلا به تنهایی ۲۰۰ ایستگاه شارژ سریع در ایالت های مختلف امریکا دارست که هر کدام خود مجهز به تعداد ببشتری شارژر می باشند که تعداد شارژر های تسلا را بسیار بیشتر می کند و جای اختلاف زیادی با بقیه شرکت ها می گذارد. تسلا در سراسر جهان ۵۶۵ ایستگاه و ۳۲۴۷ شارژر دارد، این آمار نیسان و بی ام و را در سطح بسیار پایینتری نگه میدارد و بیانگیر تفاوت زیاد آن ها در امکانات پس از فروش خودروهای الکتریکی است.

شارژر های ۵۰ کیلو واتی  جدید نیسان و بی ام و قادرند ۸۰% ظرفیت باطری را در مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه شارژ کنند که با نیسان لیف و بی ام و i3  سازگاری کامل دارند، البته قابلیت پشتیبانی از خودروهای مجهز به فناوری شارژ سریع دیگر را هم دارند.rtr3nbc4

شارژ های سریعتر در ۱۸ ایالت امریکا نصب شده اند و قابل جستجو از طریق اپلیکشن رسمی بی ام یا نیسان و همچنین از طریق سیستم ناوبری داخل خودرو هستند.

متاسفانه فواصل ایستگاه ها اکثرا خارج از برد میانگین این دو خودرو(حدود ۱۷۰ کیلومتر) هستند و این بدین معنی است که به مسافرت های برون شهری شما که دارنده این خودرو هستید کمک شایانی نخواهد کرد و بهتر است بگوییم می توانید مسافت های کم را با راحتی بیشتر طی کنید، الیته در این مورد نمی توان به این خودرو یا شرکت هایشان ایراد گرفت چون کاربرد این دو خودروی کوچک شهری بوده و استفاده برون شهری زیادی از آن ها نمی شود.

نظر شما درباره خودروهای الکتریکی چیست؟ می توانند موفق باشند؟ مسلما آینده از آن اینهاست.

[su_button url=”http://blog.caranddriver.com/bmw-nissan-have-set-up-120-dc-fast-chargers-for-evs-nationwide/” target=”blank” background=”#6AB999″]car and driver[/su_button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

 1. Sajjad  0  0

  چه دنیای بهتری میشه…ماشینا همه برقی
  نیروگاهها همه اتمی
  و هوای ساف…
  همون ماشینا کافیه

  • Samsung--Electronics   0   0

   آره . ماشین های تسلا رو خیلی دوست دارم و خیلی باهاشون حال می کنم ولی یه چیزی هست این که به نظرم ماشین باید صدای غرّش داشته باشه!! وقتی گاز بدی صدای غرش موتور بیاد!!

  • امیرحسین برتری
   ترنجِ نرسیده   0   0

   چه بخوایم چه نخوایم این اتفاق خواهد افتاد
   البته در بخش اتمی نمیدونم
   ولی خودروها به زودی همه برقی یا هیدروژنی خواهند شد.
   تویوتا اعلام کرده از سال ۲۰۵۰ به بعد هیچگونه خودروی بنزینی تولید نخواهد کرد!

10 کاربر برتر
 1. 1# Peiman - 5,962 ترنج
 2. 2# احمد - 5,551 ترنج
 3. 3# Mortazavi - 3,146 ترنج
 4. 4# Sajad - 2,726 ترنج
 5. 5# رسول آریان - 2,636 ترنج
 6. 6# Pouya gs8 - 2,011 ترنج
 7. 7# علی شیخ زاده - 1,965 ترنج
 8. 8# mTAAHAAm - 1,816 ترنج
 9. 9# REZA - 1,803 ترنج
 10. 10# siavash-t - 1,080 ترنج
کانال تلگرام ترنجی