مطلب فعلی :

کوالکام از اسنپدارگون ۴۳۰ و اسنپدراگون ۶۱۷ رونمایی کرد

رفتن به بالا

ورود به ترنجی

ثبت نام در ترنجی

کوالکام از اسنپدارگون ۴۳۰ و اسنپدراگون ۶۱۷ رونمایی کرد

امیرحسین ایزدی

نوشته

1 سال قبل

۵ دیدگاه

ترنجی

سبکی نو در دنیای دیجیتال

امروز، کوالکام از دو پردازنده‌ی میان‌رده‌ی جدید خود برای اسمارت‌فون‌ها با نام اسنپدراگون ۴۳۰ و اسنپدراگون ۶۱۷ رونمایی کرد. این دو پردازنده‌ی جدید به ویژگی‌های جدیدی مجهز شده‌اند و دارای مودم‌های جدیدی هستند. این دو پردازنده، به زودی از سوی کوالکام عرضه خواهند شد. در ادامه همراه ترنجی باشید.

اسنپدراگون ۴۳۰ به مودم‌های جدید مجهز شده که دارای X6 LTE با Cat 6 و سرعت downlink تا ۱۵۰ مگابیت در ثانیه است. همچنین این مودم از باندهای مختلف ۲×۱۰ مگاهرتز پشتیبانی می‌کند و دارای Cat 5 با سرعت uplink تا ۷۵ مگابایت توسط پشتیبانی از ۶۴-QAM است. این پردازنده با قیمت پایینی که دارد، قابلیت‌های خوبی را ارائه می‌دهد. اسنپدراگون ۴۳۰ از دوربین‌ دوگانه و سنسورهای ۲۱ مگاپیکسلی پشتیبانی می‌کند. پردازنده‌ی گرافیکی کوالکام ادرنو ۵۰۵، پشتیبانی از Open GL ES3.1، اندروید Extension Pack و OpenCL 2.0 را به ارمغان می‌آورد.

اسنپدراگون ۶۱۷، مشخصات بهتری نسبت به اسنپدارگون ۴۳۰ دارد. اسنپدراگون ۶۱۷ دارای مودم X8 LTE است که دارای Cat 7 با سرعت دانلود تا ۳۰۰ مگابایت و سرعت آپلود تا ۱۰۰ مگابایت با استفاده از باندهای مختلف دو جهته ۲×۲۰ مگاهرتز است. این پردازنده، همچنین به نرم‌افزار و معماری دوربین مشابه (اسنپدراگون ۶۲۰ و اسنپدراگون ۶۱۸) با قیمت پایین‌تر مجهز شده است.

انتظار می‌رود دستگاه‌هایی که از اسنپدراگون ۴۳۰ استفاده می‌کنند، در سه‌ ماهه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ عرضه شود اما اسنپدراگون ۶۱۷ تا قبل از سال ۲۰۱۵ در دسترس مصرف‌ کننده‌ها قرار خواهد گرفت.

[su_button url=”http://www.windowscentral.com/qualcomm-announces-snapdragon-430-and-617-processors” background=”#5ab28d”]Windows Central[/su_button]

آخرین دیدگاه ها

  1. ناموسن از تعصب خود بکاهید :| گفت:

    شاهد بازگشت قدرتمندانه ی کوالکام هستیم :yahoo: :yahoo:

    عجب رقابتی بشه امسال :yes:

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید