مطلب فعلی :

طبق نتایج یک نظرسنجی ۹۲ درصد مردم ویندوز ۱۰ را دوست دارند

رفتن به بالا

ورود به ترنجی

ثبت نام در ترنجی

طبق نتایج یک نظرسنجی ۹۲ درصد مردم ویندوز ۱۰ را دوست دارند

عارف کمانی

نوشته

1 سال قبل

۱۲ دیدگاه

ترنجی

سبکی نو در دنیای دیجیتال

هفتم مرداد شاهد عرضه‌ی آخرین ساخته‌ی مایکروسافت بودیم و آخرین ویندوز ساخته شده توسط مایکروسافت که ویندوز ۱۰ نامیده می‌شود بازخورد‌های نسبتا مثبتی را از خود در بین مردم برجای گذاشت و کمتر کسی را می‌توان یافت که دوست نداشته باشد آن‌را امتحان کند. براساس تحقیقاتی که BrandWatch انجام داده است٬ ۹۲ درصد ویندوز ۱۰ را دوست دارند و در عوض ۸ درصد از مردم روی خوشی به آن نشان نداده‌اند و از این ویندوز متنفر هستند.

با ترنجی همراه باشید…

همان‌طور که می‌دانید تقریبا سه هفته از عرضه‌ی ویندوز ۱۰ می‌گذرد و ترنجی تلاش کرده است تا تمامی اخبار مربوط به ویندوز ۱۰ را به صورت کامل برای شما پوشش دهد. ویندوز ۱۰ را می‌توان یکی از ساخته‌های دستان توانمد رموند دانست که بسیاری از مردم دوستش دارند.

windows-103

هم‌اکنون شاهد هستیم که براساس یک تحلیل نسبتا دقیق انجام شده توسط BrandWatch از بین ۷۰۰۰ نفر در بین انجمن‌ها و رسانه‌های اینترنتی٬ ۹۲ درصد مردم ویندوز ۱۰ را می‌پسندند و دوست دارند از آن به عنوان سیستم‌عامل خانگی خود استفاده کنند. اما در عوض تعدادی از این افراد (در حدود ۹ درصد که اگر به تعداد حساب کنیم چیزی در حدود ۵۶۰ نفر از ۷۰۰۰ نفر) ویندوز ۱۰ را دوست ندارند.

یکی از نکات جالب و تفکر برانگیز در این آمار روبه‌رشد احساس تنفر نسبت به ویندوز ۱۰ است. طبق ادعای این موسسه‌ی آماری٬ بسیاری از مردم در ابتدا حس خوبی نسبت به ویندوز ۱۰ دارند اما بعد از مدتی نسبت به آن مردد می‌شوند و دیگر آن‌را دوست ندارند. در حدود ۵۰۰ نفر در این جامعه‌ی آماری عشق خود را نسبت به ویندوز ۱۰ ابراز می‌کنند و ۱۰۰ نفر از کاربران به صراحت می‌گویند که آن را دوست ندارند.

windows 10 (2)

اما یکی از آنالیز‌هایی که این موسسه‌ی آماری انجام داده است مربوط به درصد رضایت و علاقه‌ی مصرف‌کنندگان ویندوز ۱۰ نسبت به اجزای مختلف آن است. همان‌طور که احتمالا حدس می‌زدید کورتانا با ۸۲ درصد آرا در صدر جای گرفته است و بعد از آن مرورگر جدید مایکروسافت (مایکروسافت اج) در جایگاه دوم ایستاده است. در نمودار پایین درصد رضایت مردم را نسبت به قسمت‌های مختلف ویندوز ۱۰ مشاهده می‌کنید.

windows 10 (1)

اما یکی از نکات بحث برانگیز این نظرسنجی درصد رضایت کاربران از Office suite است. در حدود ۶۰ درصد کاربران از این قسمت ناراضی هستند. در حدود ۴۵ درصد از کاربران نیز از Taskbar جدید ویندوز ۱۰ را دوست ندارند.

توجه داشته باشید که این آمار ممکن است در تمامی افراد و تمامی نقاط جهان صدق نکند و نظرات با یکدیگر متفاوت باشند. به طور حتم ۷۰۰۰ نفر برای یک جامعه‌ی آماری دقیق هیچگاه قابل استناد نیست اما می‌توان به عنوان یک نظر جمعی از سوی مردم آن را به رسمیت شناخت و دیدگاه اذعان عمومی در رابطه با آخرین ویندوز عرضه شده توسط مایکروسافت را مشاهده کرد.

نظر شما در این رابطه چیست؟

[su_button url=”http://www.winbeta.org/news/there-are-more-people-who-love-windows-10-than-hate-it-surprise”]WinBeta[/su_button]

آخرین دیدگاه ها

 1. Ari khan گفت:

  من که حس خنثی نسبت بهش دارم :yes:

 2. احمد گفت:

  من دوسش دارم تنها مشکلش مچ نبودن کامل برنامه ها با این ویندوزه

 3. مـפـمـב امیــטּ مـפـمـב امیــטּ گفت:

  خب پس من جزو اون ۸ درصدم که از ویندوز متنفرن :rose: :mail:

 4. مـפـمـב امیــטּ مـפـمـב امیــטּ گفت:

  md4956@
  ممنون :rose:
  من ویدیو و عکس زیاد ادیت میکنم.
  برنامه نویسی میکنم.
  از افیس زیاد استفاده میکنم.
  کارای معمولی روزانه مثله وب گردی و موزیک و ویدیو غیره که هر کاربری انجام میده.

 5. مـפـمـב امیــטּ مـפـمـב امیــטּ گفت:

  @md4956
  خواهش میکنم انجام ظیفه بود :rose:

 6. hamed8080 گفت:

  به نظرم کاملاً فعلا ویندوز ۱۰ افتضاحه . اگر سرعت و لگ ها برطرف بشه آره خوبه ولی اگه نشه عمراً دیگه سمتش نمیرم . خلاصه فعلاً مفت گرونه

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید