حساب کاربری ندارید؟ ثبت نام کنید

کوتاه: پردازنده‌های سری SkyLake و بدون پسوند k- دارای قابلیت اورکلاک هستند!

مصطفی عباسی

نوشته

2 سال قبل | بدون دیدگاه | ترنجی

تنها یک هفته با معرفی پردازنده‌های سری SkyLake توسط اینتل فاصله داریم؛ وب‌سایت BenchLife اطلاعات جدیدی را از این پردازنده‌ها منتشر کرده‌است و بر اساس این اطلاعات پردازنده‌هایی که پسوند K- را ندارند نیز از قابلیت اورکلاک توسط مادربردهای دارای چیپست Z170 بهره می‌برند! این منبع پردازنده اینتل Core i5 6400T را با استفاده از افزایش فرکانس پایه در بایوس یا BCLK اورکلاک کرده است.

در ادامه با ترنجی و این اورکلاک غیرمعمول (!) همراه باشید.

با استناد به اطلاعات منتشر شده این پردازنده می‌تواند بر روی مادربردهای با چیپست Z170 از طریق بایوس و با افزایش مقدار BCLK اورکلاک شود؛ محدوده اورکلاک نیز بستگی به نوع مادربرد و بایوس مربوطه دارد. در چند سال گذشته اینتل امکان پشتیبانی از اورکلاک پردازنده‌های دارای پسوند K را به سازندگان مادربردهای با چیپست P/Q/B/H نمی‌داد اما به احتمال فراوان با معرفی پردازنده‌های نسل SkyLake امکان اورکلاک پردازنده‌های بدون پسوند K- در مادربردهای با چیپست Z170 و با پسوند K در چیپست‌های رده‌پایین و رده‌میانی نیز وجود داشته‌باشد.

Intel-Core-i5-6400T-Skylake-Non-K-Overclock-635x847اینتل در هفته آینده از پردازنده‌های سری SkyLake رونمایی خواهد کرد و در کمتر از یک ماه بعد کمپانی‌های سازنده مادربرد نیز محصولات خود را معرفی و به بازار عرضه خواهند کرد؛ در زیر می‌توانید مشخصات پردازنده‌های دستاپ نسل SkyLake را مشاهده کنید:

مشخصات پردازنده‌های اسکای لیکدیدگاه شما چیست؟ این اقدام اینتل را چگونه می‌پندارید؟

بخش نظرات با شما!

[button url=”http://wccftech.com/intel-skylake-nonk-processors-feature-overclocking-support-adjustable-bclk-memory-igpu-oc/” postid=”” style=”btn-default” size=”btn-default” target=”_self” fullwidth=”false”]WccfTech[/button]

دیدگاه خودتان را بنویسید

ابتدا وارد شوید تا بتوانید دیدگاهی ارسال کنید

آخرین دیدگاه ها

تا کنون دیدگاهی ثبت نشده است.

گیگابایت
10 کاربر برتر
  1. 1# احمد - 1,770 ترنج
  2. 2# Peiman z3 - 1,096 ترنج
  3. 3# Mortazavi - 648 ترنج
  4. 4# Oliver queen - 514 ترنج
  5. 5# علیرضا قنبری - 429 ترنج
  6. 6# REZA - 361 ترنج
  7. 7# Big S - 356 ترنج
  8. 8# Pouya gs8 - 319 ترنج
  9. 9# مهرشاد مرادزاده - 270 ترنج
  10. 10# mTAAHAAm - 261 ترنج
کانال تلگرام ترنجی