بستن
ترنجی

۱۰ نکته که شاید درباره مرغ‌ها نمی‌دانستید!

no thumb

دنیای تکنولوژی دوست داشتنی است اما بهتر است گاهی به مواردی غیر از اخبار تکنولوژی نگاهی داشته باشیم. برای همین سعی داریم با این مطلب از تکنولوژی کمی فاصله بگیریم. مرغ‌ها پرندگان دوست‌‌‌داشتنی هستند! از طرز راه رفتنشان حساب کنید تا اینکه برایتان تخم می‌گذارند! اما فقط این دو مورد مرغ‌هارا خاص جلوه نمی‌دهد! برای همین تصمیم داریم که برایتان ۱۰ نکته‌ای که شاید تابحال درباره مرغ‌ها نمی‌دانستید را بیان کنیم. در ادامه با ترنجی همراه شویدو

این ها ۱۰ مورد جالب و حتی عجیبی است که شاید درباره مرغ‌ها نمی‌دانستید:

۱٫ در جهان شاید چیزی حدود ۲۵ ملیارد مرغ در جهان وجود داشته باشد (همه نژاد‌ها)، این مقدار بیشتر از هر پرنده‌ای است که تا بحال درباره‌اش شنیده اید!

Untitled-5

۲٫ مرغ‌ها افتخار داشتن لقب پرچمدار بودن در صنعت غذ ارا دارند! مرغ‌ها بیشتر از هر جاندار دیگری برای تولید غذا در جهان پرورش داده می‌شود! می‌دانیم تصویر باشکوهیست!

Untitled-2

۳٫ مرغ‌ها هیچ‌وقت چهره‌هارا فراموش نمی‌کنند! شاید نه هربار، اما در کل آنها چهره شما و حتی اطرافیانتان را هم به خاطر دارند.

Untitled-8

۴٫ مرغ‌ها می‌توانند گونه‌ای از خواب به‌نام Rem Sleep را تجربه کنند که درآن چشم‌ها حتی موقع خواب هم حرکت می‌کند. این یعنی مرغ‌ها هم می‌توانند خواب ببینند. فکر می‌کنید یک مرغ چه خوابی ببیند!؟

Untitled-6

۵٫ مرغ‌ها از نوزاد انسان باهوش‌ترند! محققان ایتالیایی به این نتیجه رسیده اند که مرغ‌ها می‌توانند این موضوع را درک کنند که اشیا به باقی‌ماندن ادامه می‌دهند حتی اگر دیده نشوند!

Untitled-3

۶٫ مرغ‌ها می‌توانند تا سرعت ۹ مایل بر ساعت بدوند! این مقدار چیزی حدود ۴ متر بر ثانیه است!

Untitled-1

۷٫ کوچک‌ترین تخم‌مرغ که در کتاب گینس ثبت شده است تنها ۲٫۷ سانتی‌متر طول دارد. البته گفته شده بود که تخم مرغ ۲٫۱ سانتی‌متری هم دیده شده است!

Untitled-7

۸٫ مرغ‌‌ها کور رنگی ندارند و در حقیقت رنگ‌هارا بهتر از انسان‌ها می‌بینند. درحالی که چشم انسان می‌تواند تفاوت سه رنگ قرمز و آبی و سبز را از یک‌دیگر تشخیص دهد، مرغ‌ها می‌‌توانند نور بنفش و فرابنفش را تشخیص دهند! همچنین تشخیص رنگ‌ها در مرغ‌ها بهتر است.

Untitled-4

۹٫ مرغ‌ها از ۷۵ درصد آب تشکیل شده اند که به نوعی فوق‌العاده جالب توجه است!

Untitled-9

۱۰٫ مرغ‌ها نمی‌توانند شیرینی موجود در عذایشان را درک کنند ولی در عین حال شوری را درک می‌کنند که سعی می‌کنند از آن دوری کنند!

نظر شما چیست؟ اینها واقعا نکات فوق‌العاده جالبی هستند.

Backyard Chickens

0
0
برچسب ها: chickensحیواناتمرغ

حسين میرنژاد

نویسنده حسين میرنژاد

نویسنده و گرافیست وبسایت ترنجی. مدیر شبکه iDeal Techs کانال آپارات: iDeal Techs

۲۲نظر

 1. سالانه ۹ میلیارد مرغ تو قفسهای وحشتناک و توشرایط وحشتناک کشته می شوند برای غذای ادم انوقت کجاش باشکوهه ؟ من خودم مصرف گوشت رو کنار گذاشتم اینها پرنده بخاطر شکم من بمیره که چی بشه ؟من نمیدونم اینها چه هیزم تری به ادمها فروختند اگر مثل ان شیره سیسل وحشی بودند الان همه براشون عزا می گرفتند حتی تو جامعه انسانی هم وحشیها بیشتر ارزش دارند :wacko: هر روز که میگذره حالم بیشتر از دنیا بهم می خوره هر روز فاصله طبقاتی بیشتر میشه ناامنی بیشتر میشه نابود کردن محیط زیست سریعتر میشه خشونت و تعصب بیشتر میشه هرکی وحشی تره رییسه هرکی مهربان تره برده !

  0
  0
   1. بنده چندین ماه گیاهخوارم و هیچ مشکلی ندارم، وقتی به کسی میگی گیاهخوار همه فک میکنن طرف سبزی فقط میخوره، الان این حیوانات بیچاره بخاطر ما عمرشون گرفته بشه واقعا انصافه ؟ و درضمن تحقیقات جدید نشون داده که گوشت باعث ایجاد سرطان میشه، گوگل کنید متوجه منظورم میشید.

    0
    0
 2. البته دوستان توجه کنید در اینکه مرغ مانند گوسفند حیوان بسیار با ارزشی هست شکی نیست ولی از آنجا که من به سلامتی هموطنانم زیاد توجه میکنم بهتون توصیه میکنم هرگز مرغ ماشینی نخورید اگه دلیلش رو هم میخواهید بدونید برید دنبالش بگردید چون آدمی که تشنه باشه دنبال آب میگرده ولی آدمی که سیراب باشه آب هم بهش بدین یا نمیخوره یا حیف و میلش میکنه B-)

  0
  0

درج نظرات: