بستن
sim

حاضرید برای برنده شدن گوشی تلفن هوشمند چه قدر از خودتان مایه بگذارید؟

یک شرکت کامپیوتری در کیف، پایتخت اکراین، قول داد به پنج نفر اولی که نام خود را به طور قانونی تغییر داده و آیفون ۷ بگذارند یک دستگاه گوشی آیفون ۷ ساخت شرکت اپل به رایگان اهدا کند.

به دنبال این فراخوان یک شهروند اکراینی به نام الکساندر تیورین ۲۰ ساله به شکل ثبتی و رسمی نامش را در شناسنامه به «آیفون سیم»  (سیم به معنی هفت) تغییر داد و روز جمعه هفته‌ای که گذشت صاحب یک دستگاه آیفون ۷ مجانی شد.

با توجه به وضعیت مالی این روزهای آدم‌ها شاید هر کس دیگری هم باشد پیش خودش فکر‌ ‌کند دیوانگی محض است اگر در این مسابقه شرکت نکنم و صاحب چنین جایزه‌ای نشوم!

در اکراین گوشی تلفن همراه آیفون ۷ به قیمت ۸۵۰ دلار آمریکا به فروش می‌رسد. در حالی که تغییر نام آدم‌ها در این کشور ۲ دلار بیشتر آب نمی‌‌خورد.

اکنون دوستان و خانواده «سیم» به تازگی و با اعلام این خبر متوجه شده‌اند که او در این مسابقه شرکت کرده و نامش را تغییر داده است.

تتینا پانینا، خواهر آیفون سیم، در این باره گفته: «خیلی سخت است آدم بپذیرد که حقیقت خودش را عوض کند. هر کسی در این دنیا به دنبال این است که خودش باشد. حتما این هم یکی از همان شیوه‌ها است.»

تیورین گفته هیچ دلش نمی‌خواهد که در آینده فرزندانش او را با نام آیفون ۷ صدا بزنند. بنابراین تصمیم گرفته تا دوباره به نام سابق خود یعنی الکساندر تیورین برگردد.

phonearena

0
0
برچسب ها: appleآپلآیفون 7اپلاکراینتغییر نام به آیفونمردی که «آیفون 7» شد!

جلیل جعفری

نویسنده جلیل جعفری

مترجم و روزنامه‌نگار و دبیر گروه فرهنگی و هنری خبرگزاری ایسنا در منطقه خوزستان است. تاکنون دو مجموعه داستان کوتاه ترجمه با نام‌های «بعد از لباس جین» و «به کسی مربوط نیست» از جلیل جعفری منتشر شده است. او همچنین مجموعه داستان کوتاه ترجمه دیگری با نام «یک چیز خوب هم بد نیست» برای انتشار ارایه کرده است. جعفری هم‌اکنون مشغول ترجمه رمانی از ویلیام گس، فیلسوف و داستان‌نویس پرآوازه آمریکایی، است. او همچنین با صفحه ادبی روزنامه «آرمان امروز» همکاری دارد.

۱ نظر

درج نظرات: